בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

על דעת מי נעשו ההסכמים עם נשות הכותל?

במרכז ליב"ה דורשים לדעת האם ההסכמים עם נשות הכותל הגורמים לפרובקציות חוזרות ונשנות נעשו על דעת שר הפנים דרעי

  • יח"צ
  • כ"א כסלו תשע"ט - 10:24 29/11/2018
גודל: א א א
הכותל המערבי של הר הבית (דוברות המשטרה)
הכותל המערבי של הר הבית (דוברות המשטרה)

מרכז ליב"ה פנו ביום ג' האחרון במכתב דחוף לשר הדתות בפועל – חה"כ אריה דרעי, אשר משמש בימים אלו בתפקיד כממלא מקום שר הדתות. במכתב אשר כותרתו "חילול הקודש ברחבת הכותל המערבי בראשי חודשים", ביקשו בליב"ה מהשר לבחון את התנהלות סדרני הקרן למורשת הכותל ואת הוראת רב הכותל.

"כידוע לכבודו, מידי ראש חודש מגיעה קבוצת הנשים המכונה 'נשות הכותל' במטרה ליצור פרובוקציה ולקדם אג'נדות פוליטיות, תוך פגיעה בקדושת הכותל ובאלפי המתפללים והמתפללות הנמצאים באותה עת ברחבת הכותל המערבי." פתחו את מכתבם.

בארגון הצביעו על החרפת הפרובוקציות של נשות הכותל בשטח בחודשים האחרונים "בחודשים האחרונים גברה חוצפתן של אותן נשים, והן החלו לקרא מתוך יריעה של ס"ת תוך חילול ספר התורה ובניגוד להלכה, לאחר שביררנו מדוע סדרני הקרן למורשת הכותל מאפשרים את הפרובוקציה הזו נאמר לנו כי הדבר תקין וכי מותר לנשים הרפורמיות לפעול באופן כזה על יד הכותל המערבי.

בנוסף, בראש חודש חשוון תוחם מתחם מיוחד עבור הנשים הרפורמיות תוך יצירת תקדים חדש ומסוכן, כאשר סודרה לרפורמיות דרך גישה עד לאבני הכותל. למותר לציין כי מהלך זה, כמו קודמיו, נעשה על ידי סדרני הקרן למורשת הכותל ובהוראת רב הכותל." נכתב. עוד ציינו כי "אין לנו כל ספק שמהלכים אלו התבצעו כתוצאה מהלחץ שמופעל על רב הכותל מטעמה של פרקליטות המדינה ומטעמם של גורמים נוספים."

בשל הדברים, מבקשים בליב"ה מהשר לבדוק את הדברים "כמי שבוודאי מכיר מקרוב את חוק המקומות הקדושים, לפיו הסמכות במקומות אלו ניתנת לרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל הרי הוא ממונה מטעמם, וכשר האמון על שמירת שירותי הדת במדינה, שיתנהלו כראוי, בכפוף להנחיות הרבנות הראשית לישראל,

ברצוננו לשאול, האם התקדימים הנעשים ברחבת הכותל בחודשים האחרונים נעשים על דעת כבודו ועל דעת הרבנים הראשיים לישראל? או לחילופין, האם ההבנות, אליהם הגיעו הרב רבינוביץ' והפרקליטות עם נשות הכותל, משקפות נאמנה את עמדתם של הרבנים הראשיים לישראל ואת עמדת כבודו?" סיימו את מכתבם.

אריאל גרינבאום ממרכז ליב"ה  סיפר "לאחרונה, נתקלנו בהתנהלות תמוהה מצד מי שאמורים לשמור על קדושת הכותל המערבי מכל מיני ניסיונות לחללו. מן הראוי שיהיה ברור שההתנהלות במקום הקדוש, שריד בית מקדשנו, נעשית אך ורק על פי הנחיות הרבנים הראשיים לישראל שהם מייצגים את הסמכות הרוחנית העליונה במדינת ישראל, ואז אולי גם המצב העצוב הקיים מידי ראש חודש בכותל ייפסק".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד