בע"ה י"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעלי עסקים לביהמ"ש: "אל תפנו עורף למפעל הציוני"

לקראת דיון בערעור של אתר לוח עבודה עברית פנו כמאה בעלי עסקים לבית המשפט

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' אדר תשע"ח - 14:20 18/02/2018
גודל: א א א
עבודה עברית (דרך חיים)
עבודה עברית (דרך חיים)

כמאה בעלי עסקים יהודים, פנו בסוף השבוע במכתב לבימ"ש המחוזי בירושלים אשר צפוי לדון בשבוע הבא בעירעור שהגישו באתר עבודה עברית כנגד פסיקת בימ"ש השלום אשר קבע כי פעילות האתר אינה חוקית, והשית קנס של 40,000 ש"ח כנגד האתר.

"אנו החתומים מטה, בעלי מקצוע יהודים במקצועות שונים, נדהמנו מהחלטת בית משפט השלום האוסר לפרסם את שמנו כבעלי מקצוע יהודים. אנו מצפים מכם להפוך את ההחלטה לטובת המשך עתידנו ועתיד ילדינו. אנו עובדים קשה על מנת לפרנס את משפחותינו, והחלטה זו פוגעת קשות ביכולתנו להביא פרנסה לבני משפחותינו", כתבו לשופטים.

בנוסף הזכירו בעלי העסקים לשופטים כי עבודה עברית היא ערך שעליו הוקמה המדינה. "ערך העבודה עברית היה נר לרגלם של בוני הארץ; בן-גוריון, א.ד גורדון, ברנר ועוד, שעקרון זה היה נר לרגלם. בהחלטתכם זו אתם בוחרים אם להיות מממשיכי דרכם של מייסדי המדינה או שחלילה אתם מחליטים להפנות להם עורף ולשים קץ למפעל הציוני ולשגשוגם ופריחתם של הפועלים העבריים במדינת ישראל שנבנתה בעמל כפיים", הוסיפו.

עוד בנושא

נזכיר כי האתר נתבע ע"י המרכז הרפורמי לדת ומדינה בשיתוף מרכז מוסאוא (שוויון) לזכויות האזרחים הערבים בישראל, אשר זכו כאמור בתביעתם.

בערעור כתב עו"ד אורי צפורי מתנועת דרך חיים אשר מייצג את האתר כי "לא יתכן שדווקא במדינת ישראל, מדינת העם היהודי, יאסר על יהודים להקים גוף שעניינו עשיית צדקה וחסד עם יהודים", לטענתו, חוק איסור הפליה במוצרים ושירותים לא נועד כדי למנוע מיהודים לעשות חסד עם יהודים.

"פסק הדין של בית המשפט קמא קובע למעשה כי כל גוף, או אדם, אשר יבקש לחלק צדקה לפלח באוכלוסייה, המוגדר על פי דת או לאום, לא יוכל לעשות כן ויאלץ לחלק את הצדקה באופן שווה לכל דורש, תוצאה כזו היא בלתי מתקבלת על הדעת, ומעקרת, הלכה למעשה, ערכי יסוד לאורם התקיים עם ישראל במשך דורות, ערכים כמו 'אהבת ישראל' ו'ערבות הדדית' ". נכתב ע"י עו"ד צפורי.

אורי קרשנבאום מתנועת דרך חיים מקווה שקריאת בעלי העסקים לשופטים תישמע "גם שופטים שמצויים בתוך מערכת מאוד בעייתית ומנוכרת הם בסופו של דבר יהודים שלב יהודי בקרבם. אנו מקווים שפנייתם של בעלי העסקים תפול על אזניים קשובות ולב יהודי חם. בעז"ה אנו מאמינים שהשפיות תחזור ובסופו של דבר הערך הבסיסי של אהבת ישראל יגבר על מי שלוחמים בו." מסר.

בתוך כך, התפרסם בשבוע שעבר כי תנועת דרך חיים היא שעמדה מאחורי קמפיין המודעות בירושלים שפרסם מודעות הקוראות לאסור פיטורין של עובד ערבי באם בעל העסק חש כי נשקפת ממנו סכנת חיים. 

התנועה פתחה בקמפיין המודעות בכדי להעלות את מודעות הציבור לאבסורד, לדבריהם, של התנהלות הנציבות שפוגע בביטחונם האישי של המעסיקים.

אורי קירשנבום, חבר ההנהלה בתנות דרך חיים אמר כי "פתחנו בימים האחרונים בקמפיין כנגד ההתנהלות השערורייתית של נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה.

נציבות השוויון מבקשת להלך אימים על מעסיקים ובכך למעשה פוגעת בזכות היסודית של אדם להגן על חייו ולהרחיק ממנו גורמים שמסכנים אותו ומהלכים עליו אימים. בשם דביקות קיצונית ב'דת השוויון' הנציבות רוצה למנוע ממעסיקים לפטר עובדים שלהם שהיו רוצים לראות אותם נשחטים בפיגוע. זה אבסורד ובשום אופן אסור לתת לזה לעבור בשקט".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד