בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פערים במדדי איכות החיים בין יהודים לערבים

בביטחון האישי יהודים אלו שנפגעים יותר, אך בנוגע לתאונות דרכים ערבים אלו שנפגעים בעיקר. בהתנדבות בקהילה היהודים מובילים וערבים מרגישים יותר תחושת בדידות // נתוני הלמ"ס

  • ז' שבט תשפ"א - 09:15 20/01/2021
גודל: א א א

בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, פילחו את מדדי איכות החיים לשנה הלועזית 2019, בין היתר לפי קבוצות אוכלוסייה, כך שהתקבלו נתונים לחלק ממדדי איכות החיים בישראל בין יהודים לערבים.

בכל המדדים בתחום איכות התעסוקה, מצבם של היהודים טוב יתר ממצבם של הערבים.

בנוגע להתנדבות ותרומה לקהילה, מעורבותם של יהודים גבוהה בהרבה משל הערבים. בנוגע לתחושת הערכה וסיוע מהחברים והסביבה, גובהה גם היא אצל היהודים לעומת הערבים. כך גם תחושת הבידוד אצל הערבים גבוהה יותר מזו של היהודים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בתחום הבטחון האישי המצב מעט שונה. לדוגמא, בנוגע להיפגעות מהתנהגות אלימה ובריונית בכביש, יהודים נפגעים יותר בכביש מאשר ערבים שנפגעים פחות (58.4 מול 30.4 בלבד). גם פגיעות בעבירות רכוש כלפי מכונית או דירה, יהודים סובלים הרבה יותר מערבים.

עם זאת, עולה מהנתונים כי ערבים נפצעים ונהרגים יותר מתאונות דרכים, ושיעור מקרי הרצח בחברה הערבית גדול יותר.

בנוגע לתחושת הבטחון "ללכת לבד באזור המגורים בשעות החשיכה", הפער לטובת היהודים, אם כי במעט.

 בתחום הבריאות מצבם הכללי של יהודים טוב יותר משל הערבים במרבית המדדים, בהם תוחלת החיים, תמותת תינוקות, אורח חיים בריא, הערכה עצמאית של בריאות, עודף משקל ועוד. בנוגע לתחושת דיכאון מצבם של היהודים טוב יותר, בנוגע לאמון במערכת הבריאות מצבם של הערבים הוא הטוב יתר.

בתחום הדיור והתשתיות, אמנם מצבם של היהודים טוב יותר והם מביעים שביעות רצון, אולם מחירי הדיור אצל הערבים נמוך יותר ובכך מצבם טוב יותר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד