בע"ה י"א אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוחרר ממאסר לוחם מג"ב בן דרי

ועדת השחרורים בכלא שיטה הורתה אמש על שחרורו המוקדם של לוחם מג"ב בן דרי שירה במתפרעים ערבים שסיכנו את חייו

  • יח"צ
  • כ"ו טבת תשע"ט - 10:09 03/01/2019
גודל: א א א
שוחרר. בן דרי יח"צ
שוחרר. בן דרי יח"צ

וועדת השחרורים בכלא שיטה הודיעה אתמול על שחרורו המוקדם של לוחם מג"ב בן דרי אשר הורשע בהריגת מתפרע ערבי לאחר שזה סיכן את חייו ויידה לעברו אבנים.

בן דרי הורשע בכך שבמהלך פעילות מבצעית ביום הנכבא לפני בארבע וחצי שנים בסמוך למחסום ביתוניא גרם לפציעתו ולמותו ברשלנות של אחד מהמתפרעים במקום שיידה אבנים. 

על בן דרי הוטל עטנש מאסר של 18 חודשים, והיום כאמור לאחר דיון בו התנגדה פרקליטות המדינה לשחרורו הורתה וועדת השיחרורים על קיצור עונשו, וזאת בשל התנהגות טובה.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו שייצג את דרי בוועדת השחרורים מסר "התנגדות הפרקליטות לשחרורו המוקדם של דרי היא מקוממת ומעלה תחושה קשה של רדיפה. אותה פרקליטות שהאשימה אותו לשווא בהריגה ממנה זוכה ובקשה אף להחמיר בענשו מתנהלת כאילו מדובר העבריין סדרתי ולא כמי שיצא בשליחות המדינה להגן הסדר הציבורי מהמנוח וחבריו שפגעו בכוחות הבטחון."

עו"ד ציון אמיר אשר ייצג את בן דרי בתיק הוסיף "אני שמח מאד שבן דרי שוחרר מהפחתת שליש מתקופת המאסר שנגזרה עליו. לצד השמחה אי אפשר שלא להביע צער ועמוק על הדרך שבה נאלץ לוחם שלנו לעבור עד הרגע הזה.

דבר קשה מאד בעיני היה העובדה שפרקליטות המדינה התנגדה לשחרורו, לא אגזים אם אומר שהדבר מזעזע, לבוא ולהתנגד לשחרורו המוקדם של לוחם שJירף את חייו לטובת הגנת מדינת ישראל. סוף טוב הכל טוב ואני מברך על ההחלטה."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון