בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקלות לנאשמים מצפת – "סתירות בעדויות"

בית המשפט הורה על הקלה משמעותית בתנאים המגבילים של הנאשמים בתקיפת ערבי שהתרועע עם יהודיה בצפת. "מעלה תהיות על שיקול הדעת של המשטרה"

  • יח"צ
  • י"ז אב תשע"ד - 17:40 13/08/2014
גודל: א א א
העיר צפת (ויקיפדיה)
העיר צפת (ויקיפדיה)

לאחר שבשבוע שעבר שוחררו למעצר בית שני צעירים יהודים אשר נגדם הוגש כתב אישום בגין תקיפת צעיר ערבי שהתרועע עם נערה יהודיה בעיר צפת, קיבל ביום שני בית המשפט את בקשתו של עו"ד רן שחם המייצג את אחד הנאשמים מטעם ארגון חוננו, והורה על הקלה משמעותית בתנאים המגבילים נגדם.

מחומר החקירה שהוצג לעו"ד שחם לאחר הגשת כתב האישום עולה כי קיימות סתירות מהותיות בעדויות המתלונן והעדים לאירוע. המתלונן הערבי עצמו, כך מתברר, טען בעדותו כי רק אחד הנאשמים הכה אותו ואילו השני כלל לא השתתף בתקיפה. בנוסף עולה כי על פי עדויות הנאשמים, הצעיר הערבי החל להתגרות בהם ולקלל אותם ורק לאחר מכן החלה הקטטה.

בסופו של דיון קבע בית המשפט כי יבוטל מעצר הבית בעניינו של החשוד הראשון והוא ישהה בהרחקה מצפת בלבד, ואילו החשוד השני ישהה במעצר בית לילי.

"לאחר קבלת חומר החקירה התקיים דיון נוסף במהלכו בוטל מעצר הבית המלא של אחד הנאשמים, לגביו המתלונן אישר כי לא היה מבין תוקפיו, והוסכם על איסור כניסתו לעיר צפת", מסר בתגובה עו"ד רן שחם המייצג את אחד הנאשמים מטעם ארגון חוננו. "בנוסף הוסכם על מעצר בית לילי בלבד לגבי נאשם נוסף. תוצאה זו מראה כי לא היה מקום מלכתחילה לבקש את מעצרם של הנאשמים, ומעוררת תהיות באשר לשיקול הדעת שהופעל באופן הטיפול במקרה זה".

על פי כתב האישום, השניים היכו צעיר ערבי המתגורר בצפת בעת שישב יחד עם חברתו היהודיה בשכונה שקמה בעיר. האירוע התרחש בליל שבת בסביבות השעה 1:00 בלילה. על פי המשטרה, לקטטה הצטרפו שני ערבים ושני יהודים נוספים, אולם כל הצעירים הערבים שוחררו כבר בתחילת החקירה.

הכתבה באדיבות יח"צ

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 69 מהשבוע האחרון