בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"השאלה היא מה אנו נאמר לגויים - לא מה הם יאמרו"

ביום רביעי הקרוב תושק חוברת חדשה העוסקת "במדיניות החוץ של המדינה היהודית", כיצד יראה משרד החוץ במדינה מתוקנת?

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז אדר תשע"ט - 15:27 04/03/2019
גודל: א א א
מה נאמר לגויים? (אברהם שפירא)
מה נאמר לגויים? (אברהם שפירא)

"את השאלה מה יאמרו הגויים צריך להחליף בשאלה מה נאמר לגויים", כך פותחת חוברת העוסקת בנושא: "משרד החוץ במדינה יהודית מתוקנת". את החוברת משיקה תנועת דרך חיים בכנס שתערוך ביום רביעי הקרוב בירושלים.

"באחת ההתוועדויות שאל הרב גינזבורג אם היו מציעים לנו את אחד ממשרדי הממשלה, איזה משרד היינו לוקחים. התשובה המפתיעה שהוא ענה היא שמשרד החוץ הוא המשרד המשמעותי ביותר", מספרים בתנועה.

את הדברים אמר הרב לאחר בשנים האחרונות דיבר רבות על "המהפכה הרביעית", כינוי שנתן להפצת ולימוד התורה לגויים.

בתנועה ציינו עוד כי "אנחנו יודעים שהחלטות רבות במדינת ישראל מתקבלות מתוך כניעה ללחץ בינלאומי, הדוגמא המפורסמת ביותר אולי היא אי פינויו של "חאן אל א-חמר".

מעבר לאמירה הרגילה שאנחנו לא צריכים להתחשב בשאלה "מה יאמרו הגויים" המיוחסת לדוד בן גוריון, אנחנו סבורים שהפתרון הוא לעבור ממדיניות חוץ מתגוננת למדיניות חוץ יוזמת, האחריות של משרד החוץ במדינה יהודית הוא להפיץ את הבשורה שיש לעם ישראל לכל האנושות.  השנאה לעם ישראל לא תיפסק כל עוד אנחנו לא ממלאים את ייעודנו", קבעו.

"משל שמובא בחוברת בשם הרבי מליובאוויטש מדמה את מדינת ישראל למחשב על או מכונה שנועדה לייצר פרויקטים אדירים, ומשמשת בפועל לייצור דברים קטנים שלמרות התועלת שהיא מביאה, ההשקעה הגדולה ברכישתה לא מוצדקת".

"הנמשל", על פי הכתוב בחוברת שתושק בעוד יומיים, הוא מדינת ישראל. "שמתגאה בפיתוחים טכנולוגיים ובחקלאות, במקום להפיץ את הבשורה שיש לתורה להביא לעולם

העיסוק במשרד החוץ ובשורה שיש לנו להגיד לאומות העולם מאזן את העיסוק הרב שהתנועה מקדישה לנושא הביטחוני, כמו הקמפיינים שהתנועה הובילה רק לאחרונה בדרישה לחידוש פעולות התגמול, וקריאה לחסל את ממני הרצח שאחראים לגל הפיגועים, אנחנו מאמינים שהדרך למדינה יהודית עוברת בשינוי הוליסטי של כלל הנושאים שעל סדר היום הציבורי, והחוברת הזו היא סנונית ראשונה בסדרת חוברות שיעסקו בדמותה של מדינה יהודית"

בערב עיון שבו תושק החוברת במרכז "ופרצת" בירושלים, לצד שיחות של הרב איתיאל גלעדי והרב אליהו ברינבאום - "יהודי עולמי", תתקים סדרת הרצאות קצרות סבגנון "טד" של פעילים שיציעו הצעות מעשיות כיצד לפעול כדי לקדם את הפצת התורה לגויים ותקון יחסי החוץ.

הערב יתקיים במרכז "ופרצת" בגבעה הצרפתית ביום רביעי בשעה 19:30.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד