בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"על השב"כ לחקור את חילול בית הכנסת"

השחתת וחילול בית הכנסת 'שיח ישראל' גררה גל תגובות נרחב מכל קצוות הקשת. "פשע מהסוג החמור ביותר שאת חקירתו יש להטיל על שב"כ"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג שבט תשע"ט - 10:13 29/01/2019
גודל: א א א
חוקרי המשטרה בזירה (אסתי דיוזבוב TPS)
חוקרי המשטרה בזירה (אסתי דיוזבוב TPS)

בתגובה לחילולו המזעזע של בית הכנסת שיח ישראל בקריית יובל הלילה קוראת תנועת עוצמה יהודית להטיל את מלאכת חקירת האירוע על שירות הבטחון הכללי, וקוראת לשירות לבצע גל מעצרים נרחב. 

בהודעה מטעם התנועה נמסר: "הבוקר התוודענו לפשע אנטישמי מזעזע שאירע בבית כנסת בירושלים, בו חיללו פורעים מנוולים את קדושתו של בית הכנסת, ביזו והשחיתו את ספרי התורה ושפכו עליהם חומצה. מדובר בפשע מהסוג החמור ביותר, שאת מלאכת חקירתו יש להטיל על שב"כ". 

עוד נמסר מדוברות המפלגה כי "על שב"כ לחקור את האירוע לפחות במוטיבציה בו הוא חוקר אירועים בהם רוססו כתובות גרפיטי. זהו הזמן בו שב"כ צריך לבצע גל מעצרים נרחב, להפעיל חקירות צורך, ולהביא את האשמים לדין בהקדם האפשרי".

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמר הבוקר: "עד לאן אפשר להגיע? את הדברים המזוויעים האלה היו עושים בשנות ה-30 וה-40 של המאה ה-20.

יש קווים אדומים ברורים מאוד שלא פוגעים במקומות קדושים והנה זה קרה. הלב נחמץ וכואב והעיניים דומעות מול המראות של ספרי תורה וספרי קודש זרוקים על הרצפה, כאילו ואנחנו נמצאים באירופה של המאה הקודמת".
עוד הוסיפה השרה רגב: "אני מקווה שמשטרת ישראל תפעל במהירות וביעילות ותשים ידה על מחללי שם שמיים ורשויות החוק והמשפט ימצו איתם את מלוא חומרת הדין".

חבר הכנסת איתן כבל אמר בתגובה: ‏״התמונות מבית הכנסת בקרית יובל בירושלים מזכירות ימים אפלים ותקופות רעות ליהודים ואין יהודי שהתמונות הללו לא מכאיבות לו. 
‏סמוך ובטוח שמשטרת ישראל תשים את ידה על מי שחילל כך את הבית כנסת.״

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' על הפריצה וההשחתה בבית כנסת 'שיח ישראל':  "אלו מראות קשים שמזכירים תקפות אפלות בהיסטוריה של העם שלנו. אני קורא לרשויות האכיפה לעשות כל מה שצריך כדי לאתר באופן מיידי את המבצעים ולהעמידם לדין."

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן: “רק לפני יומיים פורסמו נתוני דו”ח המצביעים על אנטישמיות גוברת במדינות בעולם. מה נאמר ומה נדבר נוכח מקרה מזעזע ונורא של השחתת בית כנסת וספרי תורה מושלכים בביזיון, כאן בישראל, בעיר ירושלים, 2019. 
זוהי אנטישמיות בהתגלמותה, פשע שנאה נגד הקדוש והיקר, ופגיעה בכל לב יהודי. על רשויות החוק לפעול בנחישות נגד מבצעי הזוועה בכדי למנוע מקרים דומים בעתיד”
 

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר: ״‫בוקר קשה. התמונות מבית הכנסת בקריית יובל מזכירות ימים אפלים בתולדות העם היהודי. ‬ שני בתי כנסת הושחתו בשבוע אחד. קודם בנתניה, והבוקר בירושלים בירתנו.‬
‫וזה קורה אצלנו, במדינת היהודים.‬ ‫אני קורא למשטרה למצוא במהרה את הפושעים ולהביא אותם לדין. ‬״

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד