בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"שומרים על מדינה יהודית" – מאות הפגינו נגד תחב"צ בשבת

לאחרונה חתמו עשרות רבנים על מכתב הקורא לחברי מועצות הערים להתנגד להפעלת 'קווי השבת'. "מי יודע אם לעת כזאת הגעתם לתפקידכם"

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' טבת תש"פ - 12:16 29/12/2019
גודל: א א א

כמידי מוצאי שבת בחודש האחרון, גם במוצאי השבת האחרונה הגיעו מאות מפגינים לתל אביב, ונעמדו מול ביתו של ראש העיר רון חולדאי.

המפגינים מחו על פרויקט התחבורה הציבורית בשבת הפועל ברחבי גוש דן והניפו שלטים עליהם נכתב בין היתר "שומרים על מדינה יהודית", "רון, על תדרוס את השבת", "שומרים על השבת" ושלטים נוספים.

מארגני ההפגנה מוסרים, כי למעלה מ-200 השתתפו במחאה מול ביתו של חולדאי, זו הפעם הרביעית. למפגינים הצטרפו הפעם הרב צבי גוסטינר ראש ישיבת מצפה רמון וכן הרב יצחק פנירי ראש ישיבת 'עוז ואמונה' שבדרום תל אביב.

בימים האחרונים חתמו עשרות רבנים על מכתב הפונה לחברי מועצות הערים, ובו קראו להם "עשו כל שנדרש בכדי למחות ולבטל את הפגיעה האיומה הזו בנפש האומה ודאגו שקדושת השבת תמשיך להישמר בחוצות ארצנו! ומי יודע אם לעת כזאת הגעתם לתפקידכם", כתבו  הרבנים.

על המכתב חתמו בין היתר הרבנים: הרב הראשי לירושלים הרב שלמה עמאר, הרב אביגדור נבנצל, הרב אריה שטרן, הרב דב ליאור, הרב ישראל אריאל, הרב מאיר מאזוז, הרב עמי שטרנברג, הרב צבי טאו, הרב צפניה דרורי, הרב שמואל אליהו, הרב מנחם פרל ראש מכון צומת וכן רבני ישובים, רבני קהילות וראשי ישיבות.

הב צבי קוסטינר אמר בהפגנה: "היסוד מתחיל מהציבוריות הישראלית, מהפרהסיא, בפרהסיא תמיד שמרו שבת. ולכן מחלל שבת בפרהסיה זה דין כ"כ חמור  מדוע דווקא בפרהסיא? כיוון שזו המהות של השבת,  לפרסם את הקדושה, כל מה שעושים בחנוכה זה פרסומי ניסא, לכן חילול שבת בפרהסיא הרבה יותר חמור, כיוון שכל השבת ניתנה לעם ישראל כעם כציבוריות. 'ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם'. זה היסוד."

הרב יצחק פנירי הוסיף בדבריו: "התורה כשקבעה את מלאכת שבת היא אמרה, לא תבערו אש בכל מושבותיכם ביום השבת, התורה הדגישה, השבת זה משהו ששייך לכל ההתיישבות של עם ישראל, זה לא איזה עניין פרטי, זה לא איזה עניין נקודתי, זה לא מישהו בתוך הבית שלו שצריך לשמור עניין מסויים. אם אין שבת בעם ישראל אנחנו לא חיים את החיים הלאומיים שלנו, אז כל עם ישראל לא חי".

יעקב בן חמו, ממארגני המחאה מסר: "למרות מזג האוויר, למרות חנוכה, הגענו גם היום, מעל 200 איש, להגיד לרון חולדאי שאנחנו יודעים שגם אצלו יש פח שמן טהור, ואנחנו פה כבר פעם רביעית ונמשיך לבוא כמה שצריך כדי להזכיר לו את זה,  ואנחנו מאמינים שגם הוא יתעשת ויעצור את המהלך האנטי דמוקרטי הזה שמאיים לשנות את צביון המדינה כולה."

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד