בע"ה י"ט אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הילד שברח מרוסיה הסובייטית יתוועד במוסקבה

הרב קנלסקי שגדל תחת השלטון הסובייטי ולמד תורה במחתרת, ביקר במרתף בו למד ויערוך התוועדות לחג הגאולה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט כסלו תשע"ט - 11:59 27/11/2018
גודל: א א א
הרב קנלסקי  (צילום: לוי נאזרוב)
הרב קנלסקי (צילום: לוי נאזרוב)

באולם "איירופיסקי" שבמרכז מוסקבה, נערכת היום (ג') חגיגה הגדולה לכבוד "חג הגאולה" י"ט בכסלו אותו מציינים היום חסידים בכל רחבי העולם.

האירוע מאורגן מדי שנה ברוב פאר על ידי גבאים בבית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה", עם תוכנית מיוחדת, והשנה תיערך החגיגה  בסימן 120 שנה מאז העניק האדמו"ר הרש"ב מליובאוויטש את השם "תומכי תמימים" לישיבה אותה הוא הקים בעיירה ליובאוויטש.

תלמידי תומכי תמימים פעלו לאורך השנים לשימור הגחלת היהודית ברוסיה בימי השלטון הסובייטי ורבים מהם מסרו את נפשם. כיום במוסקבה ישנן חמש ישיבות תומכי תמימים.

אורח הכבוד שהוזמן השנה לאירוע הוא שליח חב"ד בניו ג'רזי הרב מוט'ל קנלסקי, שלראשונה לאחר כ-50 שנה, חוזר השבוע למוסקבה לביקור היסטורי. זאת לאחר שהצליח לברוח בברכת הרבי מליובאוויטש מרוסיה הסובייטית.

הרב קנלסקי נסע לבקר בעיירת 'מלאכווקא' בפרבר מוסקבה, שם מצא את המרתף תחת בית משפחתם, בו הוסתר יחד עם אחיו עד גיל 9 ובו במקום זכו ללמוד תורה מפי מלמדים חסידים ומוסרי נפש.

בחלק האומנותי של הערב, יופיעו בפני הקהל הגדו הזמר החסידי ר' יוני שלמה, ילד הפלא דודי לינקר לצלילי תזמורתו המורחבת של יואלי דיקמן, ולצד שולחנות ערוכים לסעודה גדולה וחגיגית, שתימשך בהתוועדות חסידית מרוממת עד לשעות הקטנות של הלילה.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 26 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד