בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"לאורה של אש קודש": מאות השתתפו בהילולא לאדמו"ר מפיאסצנה

בירושלים נערכה, כבכל שנה, הילולא לרבי קלונימוס קלמן שפירא הי"ד שנספה בשואה. צפו בוידאו

  • יח"צ
  • ה' חשון תש"פ - 16:45 03/11/2019
גודל: א א א
(יח"צ)
(יח"צ)

מאות בני אדם השתתפו בסוף השבוע האחרון בהילולא לכבוד רבי קלונימוס קלמן שפירא, האדמו"ר מפיאסצנה הי"ד, אשר נרצח במהלך השואה לפני 76 שנה.

במהלך האירוע, אותו יזם משה גרוסמן ואליו הצטרפה חברת הספרים 'דברי שיר', התקיימו רצף שיחות שונות אשר כל אחת מהן הציגה מזווית שונה את דמותו של הרבי מפיאסצנה. בשיחות השונות נחשפו סיפורים חדשים על האדמו"ר שעוד לא ראו אור, וכן הוצגו תוצאות של מחקר חדש על חייו של הרבי מפיאסצנה, אשר עליו עומלים בימים אלו כמה ממארגני האירוע.

בין מעבירי השיחות היו הרב ד"ר צבי לשם, הרב אליהו עובדיה, הרב מיכי יוספי הרב זאביק הראל ושלום (מתן) שלום. כמו כן, במהלך הערב הגיע גם האדמו"ר מפיאסצנה-בית שמש אשר נשא דברים אף הוא באירוע.

קודם לכן התקיימה במקום סדנא לנשים ונערות על ידי טל שמידט שפיתחה בשנים האחרונות שיטת חינוך מיוחד לאור דרכו של האדמו"ר מפיאסצנה. בנוסף לכך, הוציאה שמידט לכבוד האירוע ערכת קלפים מיוחדת שדרכם היא מבקשת ליצור עבודה פנימית בעזרת תורתו של הרבי מפיאסצנה. הערכה מורכבת מקלפים שונים אשר בחלק מהקלפים ישנה פיסקה מדבריו שכתב האדמו"ר בספריו וכן שאלת הכוונה שבאמצעותה יכול המשתמש להתבונן בעצמו היכן הפסקה הזאת נוגעת בו. בנוסף לכך, מצורף לקלפים תרגיל מעשי למי שמבקש להעמיק עוד יותר בעצמו ובתורתו של האדמו"ר מפיאסצנה. בחלק נוסף של הקלפים ישנם קלפי תמונות ומילים הפותחות את הלב מתוך דמותו ותורתו של הרבי מפיאסצנה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד