בע"ה י"א כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות הפרסום - עשרות סיירו בארמונות החשמונאים

עשרות יהודים סיירו בתחילת השבוע בארמונות החשמונאים. צה"ל הסכים לאבטח את המבקרים רק לאחר הפרסום בקול היהודי

  • כ"ח כסלו תשע"ט - 08:00 06/12/2018
גודל: א א א
ארמונות החשמונאים (תרבות ומורשת יריחו)
ארמונות החשמונאים (תרבות ומורשת יריחו)

עשרות יהודים סיירו ביום ג' בארמונות החשמונאים הסמוכים ליריחו באבטחת צה"ל. צה"ל הסכים לאבטח את כניסת המבקרים רק לאחר הפרסום בקול היהודי.

כזכור לפני מספר שבועות פרסמנו לראשונה בקול היהודי כי צה"ל הודיע כי לא יאפשר בחג החנוכה כניסת יהודים לאתר החשמונאי העתיק ארמונות החשמונאים סמוך ליריחו.

פניית אנשי הקרן למורשת ותרבות יריחו ומדרשת נביעה המארגנים סיורים באתר במהלך השנה ודואגים להמשך האחיזה היהודית ושימור האתרים היהודיים העתיקים באזור יריחו לצה"ל נענתה להפתעתם בשלילה.

ארנה קובוס, הפועלת שנים רבות בנושא, סיפרה אז לקול היהודי כי כמידי שנה ביקשו לבקר בחנוכה באתר החשמונאי. האתר עצמו אמנם נמצא בשטח C שעל פי החוק מותר בכניסת אזרחי ישראל, אולם חלק מהדרך אליו עוברת בשטח שהוגדר בידי צה"ל כשטח A והכניסה אליו לאזרחי ישראל אסורה.

מספר ימים לאחר הפרסום בקול היהודי  הודיע הצבא כי יאשר את הכניסה.

ביום ג' נר שני של חנוכה התקיים הסיור המדובר בהשתתפות עשרות יהודים. חלק מהמטיילים הגיעו בקבוצה מאורגנת של הקרן למורשת יריחו וחלקם אורגנו על ידי בתי ספר שדה וארגונים אחרים.

עוד בנושא:

לאחר הפרסום בקול היהודי: אושרה כניסה לארמונות החשמונאים

צה"ל: אין כניסה לארמונות החשמונאים בחנוכה

צה"ל אוסר כניסה בחנוכה לאתרים נוספים ביריחו

ארנה קובוס מסרה לקול היהודי כי "האנשים נהנו מאוד הכרנו את שלושת הארמונות של החשמונאים ואת ארמונו השלישי  של הורדוס הזכרנו את המציאות ההיסטורית דאז והיום את תולדות החפירות במקום אך לא ביקרנו במערות", קובוס סיפרה כי בצה"ל אמרו שבאם היו המארגנים מבקשים אישור מראש היתה מאושרת אף כניסה למערות הסמוכות לארמונות החשמונאים.

סובוס הוסיפה עוד כי "בארמונות לומדים על מציאות יריחו בבית שני. יריחו הייתה העיר השניה בגודלה אחרי ירושלים . מאבקי היהודים  אחרי ולפני החורבן. לרבות משמעות מש מתתיהו". 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד