בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גל ההרס האחרון – "מוטיבציה יוצאת דופן להרס"

בשבוע וחצי האחרונים הרסו כוחות משטרה וצה"ל 14 מבנים בשומרון, בנימין ובהר חברון, בצורה שלא נראתה זמן רב. "צעד מיותר שפוגע בהתיישבות"

  • יהודה פרל
  • ט' אייר תש"פ - 08:29 03/05/2020
גודל: א א א
(הקול היהודי)
(הקול היהודי)

בשבוע האחרון הרסו צה"ל והמשטרה, יחד עם פקחי המנהל האזרחי, שבעה מבנים בשומרון, בהר חברון ובבנימין. שבוע קודם לכן, נהרסו שבעה מבנים נוספים בקומי אורי, תקומה ולהבה בישוב יצהר בשומרון.

לדברי גורמים בהתיישבות, מדובר בגל הרס משמעותי, כמוהו לא נראה זמן רב, ומביעים תרומת על כך שהדבר נעשה דווקא בתקופת כוהנתו של נפתלי בנט כשר הבטחון.

ביום חמישי האחרון, הרסו כוחות משטרה מספר מבנים של ישיבת חומש המתחדשת בישוב חומש. מדובר בישיבה הפועלת כ-12 שנים על חורבות הישוב חומש, שתושביו גורשו במסגרת תוכנית ההתנתקות.

באותו היום, הרסה המשטרה מבנה בו התגוררו נערים ילדי הישוב עמונה. הנערים, שגורשו יחד עם משפחותיהם מהישוב שבבנימין לפני כ-3 שנים, הקימו לפני כחודש וחצי מבנה על חורבת הישוב עמונה, ומאז הם התגוררו במקום. כאמור, בבוקרו של יום חמישי האחרון, הרסה המשטרה את המבנה בו התגוררו.

מוקדם יותר באותו השבוע, הרסה המשטרה בית מגורים בישוב חוות מעון שבהר חברון.

   | "ניסיונות ההתיישבות - קריאת כיוון ברורה לממשלה להמשיך ולבנות"

ח״כ מאי גולן מסרה לקול היהודי בעקבות הפינוי, כי היא מצרה על הפינוי. ח"כ גולן, מהליכוד, הוסיפה ואמרה, כי "מדובר בצעד מיותר אשר פוגע בהתיישבות היהודית בארץ ישראל. דווקא בשבוע בו חגגנו למדינת ישראל 72 שנים חשוב שכולנו נפנים את העובדה כי ככל שניישב יותר את ארצנו כך נוכל להבטיח את אחיזתנו לעוד שנים רבות וטובות ובעיקר בטוחות".

חבר הכנסת אופיר סופר מימינה מסר לקול היהודי, כי "נסיונות ההתיישבות החוזרת ונשנות לעמונה, חומש ומקומות נוספים בחבלי ארצנו הן קריאת כיוון ברורה לממשלת ישראל להמשיך לבנות ולפתח את כל חבלי ארץ ישראל. יש לנצל את חלון ההזדמנות ההיסטורי ולא רק להחיל ריבונות אלא גם לבנות ורצוי כמה שיותר".

לאחר ההרס בחומש, אמר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, כי "אני לא מצליח להבין את הבהילות להרס ישיבה, בוודאי בתי מגורים, דווקא בימים אלו בהם כולם נדרשים להסתגר בבתיהם, ובוודאי כאשר לא נראית אותה בהילות להרוס בתי ערבים לא חוקיים באותו איזור בדיוק".

עוד הוסיף דגן ואמר, כי "משהו לא טוב קורה כאן ואני קורא לשר הבטחון ח"כ נפתלי בנט להדרש לנושא הזה באופן מיידי. רק בשבוע האחרון נמצאה מוטיבציה יוצאת דופן בקרב כוחות הבטחון שהרסו מבנים ב 4 ישובים שונים ביו"ש. אני מחזק מכאן את חלוצי ישיבת חומש הגיבורים, העומדים על משמר אדמות ארצנו, ובגופם משמרים את הקשר לישובים בצפון השומרון שנעקרו ביד זדונית".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד