בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הצעת חוק לביטול חוק ההתנתקות

בפעם החמישית: חברי כנסת חתמו על הצעת חוק לביטול חוק ההתנתקות על יישובי צפון השומרון. מגישי ההצעה: יו"ר הקואליציה מיקי זוהר וח"כ סמוטריץ' מהאופוזיציה

  • יח"צ
  • י"ד אב תש"פ - 08:27 04/08/2020
גודל: א א א

15 שנה לגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון. היום השיקו יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) יחד עם ח"כ בצלאל סמוטריץ (האיחוד הלאומי) את הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות. מדובר בהצעת חוק אותה מקדמת המועצה האזורית שומרון יחד עם מגורשי חומש ושא-נור, והיא נועדה לבטל חלק מחוק ההתנתקות.

הצעת החוק למעשה מבקשת לבטל את הסעיף בחוק ההתנתקות המגביל את חופש התנועה של ישראלים באיזורים שנעקרו בגירוש בצפון השומרון (הישובים גנים כדים חומש ושא - נור) . איזורים אלו נשארו כולם בשליטה ישראלית מלאה בניגוד ליישובי גוש קטיף ועל כן, על פי הצעת החוק, אין הגיון בהגבלת התנועה באיזורים אלו ומניעת החזרת ההתיישבות למקום.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שגורש בעצמו משא - נור אמר במעמד השקת הצעת החוק, כי "15 שנה מהגירוש אין יום, אין יום אין לילה שאני לא כואב את הגירוש. זה לא עוול פרטי כלפי כאזרח שגורש מביתו או כראש המועצה האזורית שומרון, הגירוש היה פשע, וחוק ההתנתקות הוא אות קין בספר החוקים של מדינת ישראל. וכאדם ציוני, כאזרחים ציונים במדינת ישראל, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו כל יום שעובר שאות הקין הזו הפשע הזה רשום בספר החוקים זו בושה למדינת ישראל, בושה לכל אדם ציוני".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >>

"אני קורא לראש הממשלה, אמץ את הצעת החוק הזו אין תשובה נכונה יותר לרצחנות מעזה לרצחנות מסוריה, אין תשובה נכונה יותר לשונאי ישראל. אני משוכנע שהפעם נצליח להעביר את הצעת החוק הזו בדרך להקמת הישובים מחדש". 

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר: "אנחנו גאים היום אני וחברי חכ בצלאל סמוטריץ יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן להגיש הצעת חוק חשובה שתתקן עוול שנגרם למתיישבים רבים ביהודה ושומרון, אנחנו צריכים לבטל את אותה גזרה איומה על האנשים היקרים הללו למען ארץ ישראל. כשנבחרתי לתפקיד יור הקואליציה חרטתי על דגלי והתחייבתי שבענייני ארץ ישראל, אני לא אתפשר, ואני אאבק מול כל גורם שצריך כדי להביא לארץ ישראל את ההישגים שמגיעים לארץ הקדושה שלנו. ולכן הצעת החוק הזו היא אחת המשימות הכי חשובות שלי ונעשה הכל כדי להשלים את המהלך".

ח"כ בצלאל סמוטריץ: 15 שנה אחרי האיוולת האיומה והנוראה של הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון והחרבת חבלי הארץ הנהדרים האלו הגיע הזמן לתקן את הטעות. הצעת החוק הזו, שתבטל את ההתנתקות תסלול את הדרך לראש המועצה יוסי דגן להקים בראש ובראשונה מחדש את 4 הישובים שהוחרבו בצפון השומרון ולבסוף נבנה גם את גוש קטיף כי טעויות מתקנים. מיקי ידידי, זכית להיות יושב ראש קואליציה, תפקיד חזק משפיע משמעותי. מי יודע, אם לעת כזו, הגעת למלכות".

בני גל ומגורשי חומש שאנור: "לפני 15 שנה נעקרנו לחינם מבתינו. לצערנו אדריכלי העקירה והגירוש ליוו את הגירוש במתקפת הסתה חסרת תקדים והשחרת פניהם של המתיישבים. לא ננוח ולא נשקוט עד שבע"ה נתקן את העוול ונחזור לבתינו מתוך אהבת העם והארץ".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד