בע"ה י' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השופט נזף על הבאת נערות שהתפללו סמוך להר הבית לבימ"ש

השופט נזף במשטרה: "מדינת ישראל במצב חירום ואתם מביאים לבית המשפט נערות שהתפללו סמוך להר הבית? עו"ד בן גביר: "מצער שהמשטרה מתעסקת עם נערות שמתפללות סמוך להר הבית למיגור מגפת הקורנה"

  • יח"צ
  • כ"ז אדר תש"פ - 20:11 23/03/2020
גודל: א א א
(יהונתן ולצר, tps)
(יהונתן ולצר, tps)

שופט בית משפט השלום אליעזר ביאלין נזף במשטרה על שהביאה לבית המשפט 5 נערות בגילאי 12-15 שהתפללו סמוך להר הבית וביקשה את הרחקתן מהעיר העתיקה למשך מאה ושמונים ימים. 

הנערות עוכבו לחקירה בסוף השבוע שעבר ויום למחרת הוזמנו לבית המשפט. עורך דינן איתמר בן גביר טען בפני השופט כי מדובר בחוסר אחריות של המשטרה, כי בימים שבהם המדינה נמצאת במצב חירום לא נכון היה לזמן את הבנות לבית המשפט וכי השוטרים העמידו את הצעירות בפני סכנת חיים במצב שבו גם בתחנת המשטרה לא היו כפפות, לא נתנו להם סבון, ואף לא חטאו את התחנה טרם הבנות נכנסו למקום. 

בהחלטה  חריגה ויוצאת דופן נזף השופט ביאלין במשטרה וקבע בין היתר :"אכן תמוה בעיני שבקשה מסוג זה הוגשה לבית המשפט נוכח מצב החירום עליו הוכרז וסוג העניינים בהם ניתן לקיים דיונים בבית המשפט זה בימים אלה. אציין בעניין זה כי נציגי המשטרה אישרו שלא הוצע למשיבות להשתחרר בתנאים מגבילים והן זומנו לדיון בבית המשפט באופן שגרתי בעניינן של משיבות אלה...לנוכח האמור היה מצופה מהיחידה החוקרת כי תשקול את חיוניות הגשת הבקשה הזו לנוכח מצב החירום בו מצויה המדינה והעניינים המצומצמים הנידונים בבית המשפט  לנוכח המצב. בהקשר זה אציין עוד כי הדיון בעניינן של המשיבות התקיים כאשר רוב המשיבות שהו מחוץ לאולם וזאת מחשש שהימצאות כל המשיבות באולם בית המשפט יש בה כדי לסכן את כלל הנוכחים בדיון ואת המשיבות"

גם לגופם של דברים קיבל השופט ביאלין את עמדת עורך הדין איתמר בן גביר וקבע שיש לשחרר 4 מתוך חמשת המשיבות ללא כל תנאי תוך שהוא קובע כי: "אינני סבור שמעשיהן של כלל המשיבות מצדיקת להעתר לבקשה. עיינתי בתיק החקירה, צפיתי בוידיאו, אציין כי גם אם אכן קיים חשד סביר ביחס לעבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ועבירה של התנהגות העלולה להפר את שלום הציבור אינני סבור כי מדובר בחשד ברף גבוה כזה המחייב הבאתן של המשיבות לבית המשפט וודאי כי אין המדובר באירועים המקימים עילת מעצר מובהקת של מסוכנות. כמו כן ביקשתי מספר פעמים מנציג המשטרה להציג בפני הסרטון בו הן מתועדות מפריעות לעבודת השוטרים, אך התיעוד שהוצג לי לא תאם את הנאמר על ידי נציג המבקשת. כך גם דוחות הצפייה אכן מתעדים את הגעת המשיבות למבואות הר הבית, ומפגש עם השוטרים ודין ודברים עם השוטרים אך אין מדובר במעשים שכללו הפרעה לעבודת השוטרים ברף כה גבוה של שיבוש עבודת השוטרים ששהו במקום"

השופט גם הזכיר כי אין איסור לרוב הצעירות להגיע להר הבית, וקיבל את  טענת עורך דינן של הבנות כי נוכח מספרם הדל של האנשים שנמצאים בהר הבית אין גם חשש להתנהגות העלולה להפר את שלום הציבור. 

בסופו של יום באשר לשתי צעירות שהפרו צו של מפקד מחוז ירושלים קבע השופט כי באשר לאחת מהן הוא  מקבל טענות ההגנה כי היא לא קיבלה את הצו ולכן לא נחשבת כמי שהפרה והאחרונה כן הפרה צו ותורחק ממבואות הר הבית לשלושים ימים ולא  למאה ושמונים ימים כפי שביקשה המשטרה. יתר הנערות שוחררו כאמור ללא כל תנאי .

עו"ד בן גביר אומר בתגובה כי: "מצער שמשטרת ישראל עסוקה בימים אלה בקבוצת בנות שמתפללות סביב שערי הר הבית לעצירת מגפת הקורנה במקום לטפל במקרים דחופים יותר. בכל מקרה טוב עשה בית המשפט שדחה את בקשת המשטרה  והבהיר למשטרה כי עליה לטפל במקרים דחופים יותר. במתכונת חירום לא מעסיקים את בתי המשפט בבקשות סרק. כמו כן טוב עשה השופט שהבהיר לשוטרים שזכותן של הבנות להתפלל גם בשערי הר הבית"

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד