בע"ה י"ד סיון תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הכשרת חרשה: "מחכים להשלמת ההסדרה"

ביישוב חרשה מברכים לאחר שהיום הופקדה במנהל האזרחי התב"ע של היישוב. עם זאת מדגישים ביישוב כי הם מצפים להשלמת ההסדרה יחד עם שאר היישובים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח אדר ב תשע"ט - 11:28 04/04/2019
גודל: א א א
חרשה צילום: יוגב הלל/TPS
חרשה צילום: יוגב הלל/TPS

התב"ע של היישוב חרשה הופקדה היום במועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי. מדובר בשלב ראשוני בהליך ההסדרה של היישוב, זאת לאחר שכבר ב-2011 המדינה הצהירה שבכוונתה להסדיר את חרשה.

לאחר ההודעה בנושא מיהרו ראשי ההתיישבות וכן השרה שקד שקידמה את המהלך לצאת בהודעות שמחה על הפקדת התב"ע.

גם ביישוב חרשה בירכו על כך אך ביקשו להדגיש כי מדובר בצעד ראשון. "אנחנו שמחים ומודים לכל מי שסייע לנו להגיע ליום הזה: מועצת בנימין, תנועת אמנה, חברי כנסת מהמחנה הלאומי וגורמים רבים נוספים", נמסר ממזכירות היישוב.

"חשוב לזכור שמדובר בשלב ראשוני בהליך ההסדרה והדרך שנקרית בפנינו עודנה ארוכה. אנחנו מבקשים ומצפים מכלל הגורמים הרלוונטים להמשיך לפעול במרץ עד להשלמת הליך ההסדרה שלנו יחד עם 70 היישובים הצעירים הנוספים המשוועים להסדרה".

היישוב חרשה הוקם לפני 20 שנה על גבעה בגוש דולב-טלמונים במערב בנימין. ביישוב מתגוררות כיום כ-60 משפחות שלהן כ-400 ילדים. רוב המשפחות מתגוררות בקרוואנים, לרבות משפחות ברוכות ילדים.

בתוך כך, לאחר עבודה ארוכה של מועצת יש"ע מול ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו ואנשי לשכתו, אושר השבוע על ידי הדרג המדיני לצאת לביצוע כביש עוקף חווארה.

ההחלטה מאשרת את המלצת המינהל האזרחי ליציאה לביצוע של הכביש. הכביש החדש, יעקוף את הכפר הערבי חווארה מכיוון מזרח ויאפשר נסיעה בטוחה יותר, אשר אינה דורשת מעבר בתוך הכפר הצפוף. הודעה על כך נמסרה למועצת יש"ע על רקע הפיגוע שביצע מחבל אמש במקום. 

כביש זה הוא חלק מתוכנית האב לתחבורה שמקדמת מועצת יש"ע והרשויות עם משרד התחבורה, משרד הביטחון ומשרד ראש הממשלה לקידום תשתיות התחבורה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

הוא מצטרף לפרויקטים נוספים הנמצאים לקראת ביצוע: כביש עוקף אל-ערוב באזור גוש עציון, כביש עוקף לובן במערב בנימין, הכפלת כביש 55 מכיכר צופים מערבה, הכפלת כביש המנהרות מדרום לירושלים לשני הכיוונים ועוד. סלילת כביש עוקף חווארה, יחד עם הכבישים החדשים תצמצם את הפקקים באזור, תאפשר מרקם חיים שקט ונוח לשתי האוכלוסיות ותהיה ביטחונית ובטיחותית יותר.

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורנ אמר בתגובה כי: "הבעיה במעבר בכפר חווארה היא בטיחותית וביטחונית. הנסיעה שם יוצרת צפיפות ולחץ שאינם נצרכים, דבר שמאריך את זמן הנסיעה ומקשה על תושבי האזור. אנו שמחים כי ראש הממשלה אישר את הכביש החדש, אשר יעבור ליד הכפר חווארה ויאפשר לכל תושבי השומרון וקדומים להגיע לביתם ולעבודה במהירות ובבטחון. מועצת יש"ע עושה כל שביכולתה כדי לקדם את נושא תשתיות התחבורה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן ורואים כבר תוצאות בשטח".


 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון