בע"ה ט' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

זעם בהתיישבות: נתניהו מקדם בנייה ערבית בשטחי C

ראשי הרשויות ביהודה ושומרון וח"כים רבים זועמים בעקבות הדיווח על כך שנתניהו מקדם אישור של בנייה ערבית רחבה בשטחי C

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז תמוז תשע"ט - 10:16 30/07/2019
גודל: א א א
נתניהו. ארכיון (חיים צח לע"מ)
נתניהו. ארכיון (חיים צח לע"מ)

אמש פורסם בפרסום ראשון בכאן חדשות כי דיון חריג נערך בקבינט בתחילת השבוע במהלך אותו מקדם ראש הממשלה לפיו תקודם בנייה המיועדת לערבים בשטחי c. את הבנייה הערבית יקדם נתניהו בתמורה לבנייה ביישובים.

הדיון שהתקיים היה ארוך ולא שגרתי, וכלל גם דיון המשך היום - בעקבות הסתייגויות מצד חלק מחברי הקבינט. מדובר במהלך שמקדם ראש הממשלה, הוא גם שר הביטחון, האחראי על כל אישורי הבנייה באמצעות המנהל האזרחי.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

שרים בקבינט אמרו לכאן חדשות כי מדובר בסוגיה רגישה אשר הדעות חלוקות לגביה.  בימים הקרובים הייתה אמורה להתקיים ישיבה במנהל האזרחי שעוסקת בקידום בנייה ביישובים יהודים, אך ברגע האחרון זו נדחתה.

דווקא התקופה האחרונה הייתה מתוחה ביותר בנושא הבנייה הערבית בשטחי C לאחר שתנועת רגבים פתחה במאבק פעיל בנושא. המאבק החל לאחר שלפני כחודש וחצי חשפה התנוע דו"ח מקיף המתעד את הבנייה הערבית בשטחי C ממנו עלה כי קיימים כשלושים אלף מבנים ערבים בלתי חוקיים על שטחי C בלבד. המהלך הינו מהלך רשמי של הרשות הפלסטינית לביסוס אחיזתה בשטח ועל פי רגבים הוא מהווה תקדים לכינונה של מדינה פלסטינית דה-פקטו. 

כעת מתברר כי לאורך אותה התקופה מקדם נתניהו מהלך לבנייה ערבית רשמית בשטחים הישראליים.

הפרסום גרר גל תגובות חריף מצד כלל הנהגת המתיישבים והארגונים השונים הפועלים בנושא. 

ברגבים אמרו כי: "בשעה שהרשות הפלסטינית פועלת להשתלט באופן בלתי חוקי על שטחי c, אנחנו מקווים שהידיעה אינה מדוייקת  ושהדיון בקבינט לא נסב סביב אישור תכנית המשחקת לידי אבו מאזן, תכנית שתהווה את  מגש הכסף עליו תינתן מדינת הטרור שהוא חולם להקים בלב הארץ". 

"כל cעות הימין הבינו שהבניה המשתוללת והבלתי חוקית של הרשות הפלסטינית בשטחי c, מסוכנת למדינת ישראל, ואותה יש לבלום ולאכוף. תכניות בניה בהיקף נרחב ניתן לאפשר אך ורק באזורים שבשליטת הרשות הפלסטינית, ולא בשום מקום אחר". 

ח''כ אופיר סופר צייץ בחשבון הטוויטר שלו:  "אני מצר על כך שבמקום לאכוף חוק ולהרוס בנייה בלתי חוקית והשתלטות ערבית בשטחי C, בוחר רה''מ ושר הביטחון לתת גושפנקא להשתלטות מכוונת במימון הרשות הפלסטינית והאיחוד האירופי".

יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני הגיב ואמר כי: "במקום להילחם בהשתלטות הרש״פ על שטחי C ולהרוס את הבנייה הבלתי חוקית המשתוללת שם, ראש הממשלה מעלה בקבינט את האפשרות לכניעה לתופעה ואישור הבנייה הבלתי חוקית ואולי אף לאשר בנייה נוספת. אנחנו מתנגדים לכך בכל תוקף וקוראים לשרי הקבינט שלא לתמוך בהצעה הרעה הזו. 

כמו כן, לא יעלה על הדעת שבנייה ישראלית בישובים תותנה בבנייה פלסטינית. הציפייה מממשלת ימין, לצד אכיפה ביד קשה נגד מפרי החוק, היא לאשר בנייה ישראלית ללא מגבלות בכל רחבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן".

גם ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי אמר כי: "ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ולנו בלבד. את טרור הבנייה וההשתלטות הפלשתינית צריך לעצור בתכנית עבודה מדינית ומבצעית - לא לאשרה.

המשילות הישראלית צריכה להיאכף גם ביהודה ושומרון, ואת ההתיישבות היהודית, בגליל, בנגב וביהודה ושומרון יש לחזק. 
על כך נאבק בקבינט ובקדנציה הקרובה.

יוחאי דמרי, ראש המועצה האיזורית הר חברון אמר: "נדהמנו לגלות כי על פי פרסומים בתקשורת התכנס השבוע הקבינט לאשר את תוכניתו המדינית של אבו מאזן להשתלט על שטחי c ולהקמת מדינה פלשתינית. 

מאכזב, שבזמן שאנו מנהלים מאבק עיקש כנגד טבעת החנק הפלשתינית על יישובנו ורק על כך ראוי היה לכנס קבינט אנו מקבלים כתף קרה מצד שרי הקבינט והממשלה  שהיא זאת האמונה יותר מכל לשמור על אדמותיה.

מסתבר למפרע כי תכנית המאה של אבו מאזן בתמיכת האיחוד האירופי צלחה ויצרה מציאות שכעת תקבל חותמת כשרות מידי ממשלת ישראל. 

ידע העולם וכל תושב במדינת ישראל כי לערבים אין מצוקת דיור ובשטחים אותם קיבלו בהסכם אוסלו הם רשאים ובונים כאוות נפשם, כל מטרתם לאחר שנכשלו במאבק המזוין הוא ליצור רצף טריטוריאלי וכיבוש זוחל של שטחי c בהם חיים כחצי מליון יהודים, לקראת הקמתה של מדינת טרור שתחתור כנגד מדינת ישראל. 

אנו נאבק בכך בכל כוחנו כי זוהי אחריותנו לביטחון המדינה."

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ וראש מועצת שומרון יוc דגן אמרו: "הדיווח על קיום דיון בקבינט במטרה לאשר תוכניות בניה לערבים בשטחי c הוא מדאיג במיוחד.

הרשות הפלשתינית בcוע ובמימון גורמים זרים מבצעת בנייה מאcבית בלתי חוקית באזורים אלו במטרה אחת ברורה- הקמת מדינת טרור בלב הארץ. 

אנו מקווים מאוד שדבר זה אינו מהווה חלילה איתות לכיוון של הממשלה שתוקם אחרי הבחירות."

גם ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן הגיב ואמר: "חבלי מולדת המכונים שטחי C מאז אסון אוסלו, הם כבשת הרש שהשמאל הסהרורי השאיר בשליטתו המלאה של עם ישראל.

ציפינו וקיווינו לתומנו שבימי ממשלת ימין, יוחל החוק הישראלי על המקומות הללו ויתחיל המהלך הטבעי של החלת ריבונות ביהודה ושומרון. לתדהמתנו גילינו שהגישה הערבית של גזלת דונם ועוד דונם, בניה מתוזמנת וממומנת, על ידי גורמים זרים, של בית ועוד בית פשוט משתלמת להם.

התיישבות צעירה שקמה בהנחיה ובתמיכה של ממשלות ישראל כבר לפני שני עשורים אינה מוסדרת וכעת אנחנו שומעים שגם כאן צריכים לשלם אגרה- הסדרת כמה מאות בתים  יהודיים תמורת עשרות אלפי פלישות של הבניה הערבית העויינת. אם נכון הדבר שזוהי דרישת האמריקאים, אנחנו מצפים ממשלתנו שלנו לומר בקול רם וברור - עד כאן! לא נותנים תמורות אוויליות תמורת אי קיום צדק בcc. לא יקום ולא יהיה כדבר הזה. וגם אנחנו מתיישבי יהודה ושומרון לא רוצים טובות, כאשר התמורה להם איבוד חבלי מולדת דה-פאקטו ודה-יורה.

אדוני ראש הממשלה הרם תמרור עצור לדרישות ההזויות של "ידידתנו הגדולה", ואם היא עדיין כזאת, היא תקבל את זה בהבנה".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 12 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד