בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יום אבל לאומי; ראשי מדינות שיגרו תנחומים

בהחלטת ממשלה הוכרז על יום ראשון כיום אבל לאומי והדגלים בשגירויות ישראל ברחבי העולם הורדו לחצי התורן. ראשי מדינות מכל העולם שיגרו תנחומים לישראל.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' אייר תשפ"א - 08:32 02/05/2021
גודל: א א א

במשאל טלפוני שנערך ביום שישי, הכריזה הממשלה על יום אבל לאומי שיחול ביום ראשון. בתוך כך, דגלי ישראל ב-107 שגרירויות ישראל ברחבי העולם הורדו לחצי התורן. מספר עיירות ביטלו אירועים עירוניים שתוכננו ליום זה, ושר התרבות קרא שלא לקיים אירועי תרבות וספורט ביום ראשון.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והביא תנחומים על האסון שהתרחש במירון. גם מזכיר המדינה האמריקאי, אנתוני בלינקן, שוחח בנושא עם שר החוץ גבי אשכנזי. יש לציין כי 4 מהרוגי האסון הם אזרחים האמריקאיים.

עבדאללה מלך ירדן התקשר גם הוא להביא תנחומים על האסון, ושוחח עם כך עם נשיא המדינה ראובן ריבלין. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שיגר אגרת תנחומים לריבלין.

יחד עם מנהיגים ושרי חוץ ממדינות שונות ברחבי העולם, גם שר החוץ של איחוד האמירויות, עבדאללה בן זאיד, התקשר לנחם את שר החוץ אשכנזי. ספר תנחומים יפתח במשרד החוץ ביום ב׳ 3/5 וספר תנחומים וירטואלי ייפתח לטובת הודעות תנחומים מהעולם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד