בע"ה כ' תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לקראת הכרזת עסקת המאה: "לא לריבונות פלסטינית"

ראש מועצת שומרון נפגש עם בכירים רפובליקנים ועם נתניהו בוושינגטון. מאות הפגינו בירושלים נגד חלוקת הארץ. דניאלה וייס לראשי המועצות: "חיזרו לארץ והודיעו על התנגדות נחרצת לעסקת המאה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' שבט תש"פ - 09:03 28/01/2020
גודל: א א א
(תקשורת ראש הממשלה)
(תקשורת ראש הממשלה)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת כחול לבן בנימין גנץ נפגשו עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ודנו עמו על 'עסקת המאה'. בתוך כך, הקריאות נגד הקמתה של מדינת פלסטינית או מתן ריבונות לערבים בארץ, הולכות וגוברות.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נפגש עם מנהיגים אוונגליסטים ובכירים במפלגה הרפובליקנית בוושינגטון. בפגישות השונות, חיזק דגן את המגמה להחלת ריבונות ישראלית בהתיישבות ביהודה ושומרון, אך באותה המידה, ביקש להציג את הסכנות והקווים האדומים של ההתיישבות לקראת הצגת עסקת המאה.

"לא להקמת מדינה פלסטינית. לא לחלוקה בין ישובים בתוך גושי ההתיישבות ליישובים מחוץ לגושי ההתיישבות, לא להפקרת ישובים כמובלעות בתוך שטח מדינת טרור כפי שנעשה לנצרים, לא להעברת שטחי c ל b  ונסיגות נוספות, לא להקפאת בנייה ותכנון", אמר דגן.

תוך כדי הפגישות זומן אמש דגן בשעות הערב לבית הלבן, לפגישת עבודה אישית עם ראש הממשלה נתניהו, בנושא תוכנית המאה. בפגישה בה השתתף גם שר התיירות יריב לוין, התקיים שיח פתוח על התוכנית, על היתרונות ועל הסכנות שבה.

במהלך הפגישה הציג דגן בפני ראש הממשלה את הקווים האדומים של ההתיישבות. ראש הממשלה סקר בפני דגן את חלק מפרטי התוכנית". בסביבתו של דגן אומרים כי באופן טבעי אינו יכול להתייחס לחלק מהם בשלב הזה.

בפגישה נוספת שנערכה עם נתניהו, השתתפו יו"ר מועצת יש"ע ויו"ר מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן וראש מועצת אפרת עודד רביבי. "היה חשוב לנו לשמוע את הדברים מקרוב ולא מפי שמועה", אמרו לאחר פגישתם. "חידדנו בפניו את הדברים החשובים להתיישבות ולמדינה כולה: ריבונות ישראלית, שמירה על שלמות הארץ והמשך פיתוחה ושגשוגה של ההתיישבות".

   |  "ראשי המועצות, חיזרו לארץ והצהירו בקול ברור: מתנגדים לתוכנית כולה"

בתוך כך, אמש הפגינו כ-200 איש מול בית ראש הממשלה בירושלים תחת הכותרת "לא לחלוקת הארץ, לא לתוכנית טראמפ".

קראו לראש הממשלה שלא להסכים בשום אופן לתוכנית טראמפ שכוללת בתוכה מסירת חלקים מארץ ישראל לאויב.

דניאלה וייס, יו"ר תנועת ההתיישבות נחלה אמרה במהלך ההפגנה: "אני קוראת לראשי המועצות לחזור לארץ באופן מידי ולהודיע בקול צלול: 'אנחנו מתנגדים לתוכנית כולה ואיננו רוצים לקבל סוכריות בדמות ריבונות על בקעת הירדן והישובים ביהודה ושומרון'".

"ראש הממשלה, מנהיגים גדולים לאורך הדורות ידעו שלא צריך להזדרז בקביעת הגבולות, אסור להסכים בשום אופן לחלוקת הארץ. כולנו ראינו מה קרה כאשר עזבנו את רצועת עזה; חצי ממדינת ישראל נמצאת כל העת תחת טווח הטילים. לא ננוח ולא נשקוט עד שנצליח לבטל לחלוטין את התוכנית המסוכנת לחלוקת ארץ ישראל".

הרב עוזיהו שרבף, מראשי נחלה הוסיף במהלך האירוע כי "ארץ ישראל מקודשת לעם ישראל, ניתנה לנו מורשה מאבות האומה, היא נחלת ה' ושייכת לברית בין ישראל לאלוקיו. לכן אל לגויים להציע לנו ובטח לא לכפות דעתם עלינו, לא לטוב ולא לרע בעניין ארץ ישראל".

עוד הוסיף הרב שרבף ואמר, כי "בעניין ארץ ישראל אנו אומרים לגוים: "'לא מדובשך ולא מעוקצך, השמר לך פן תדבר עם יעקב מטוב ועד רע'. לכן כל תוכנית הנוגעת לארץ ישראל שהגויים מציעים אנו משיבים - לא תודה, 'לא לכם ולנו לבנות בית לאלקינו'".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד