בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נדחה הערעור שביקש לחייב הקמת בית ספר ערבי בנוף הגליל

שופטי בית המשפט העליון דחו אתמול עתירה בדרישה להקים בית ספר ממלכתי-ערבי ראשון בעיר. בנוסף מתחו השופטים ביקורת על התנהלות העירייה, שכעת נדרשת למצוא פתרון. "אם אין ביקוש מצד ההורים אין צורך להוציא כספים ומשאבים על הקמת בית ספר נוסף"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט' אייר תשפ"א - 10:16 21/04/2021
גודל: א א א
(ויקיפדיה)
(ויקיפדיה)

בתום הליך המשפטי שהחל לפני ארבע שנים, דחה אתמול בית המשפט העליון את הערעור שביקש לחייב את עיריית נוף הגליל ואת משרד החינוך להקים בית ספר ממלכתי-ערבי בעיר. את הערעור הגישו עמותות ערביות בשם תושבי העיר הערבים.

בפסק הדין נכתב, על דעת כל חברי ההרכב, כי על העירייה לפעול על מנת לגבש פתרונות בהקדם האפשרי, בתיאום עם כלל הגורמים הרלוונטיים, שיאפשרו מימוש זכותם של תושבי נוף הגליל הערבים לחינוך בשפתם ובעירם.

"דחיית הערעור על ידינו אסור שתתפרש כאמירה שהכל תקין במערכת החינוך של נוף הגליל. רחוק מכך", ציין השופט גרוסקופף, "קיים כשל מבני חמור במערכת חינוך זו, המחייב את הרשות המקומית לשנס מותניים, ולספק לאלתר פתרונות חינוך ראויים בתחומי הרשות לכלל התושבים, ערבים כיהודים. ככל שלא כך תעשה, עומדת לאור פסק דיננו לרשות התושבים הערביים האפשרות לכפות על הרשות המקומית בחינת הקמתו של בית ספר ממלכתי-ערבי, אם המצב הנוכחי לא ישתנה, יתכן שבעתיד הלא רחוק יבשילו התנאים להתערבות"
בשל הנטישה הגוברת של משפחות יהודיות את העיר ולמרות הגעת מאות משפחות מחסידות בעלז לעיר, בנוף הגליל חיים כיום כ 40 אלף התושבים, 35% מתלמידיה ערביים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי 

מהאגודה שייצגה את המשפחות נאמר כי "בית המשפט סלל את הדרך להקמתו של בית ספר ממלכתי ערבי ראשון בנוף הגליל ובית ספר שכזה עוד יקום".

מעיריית נוף הגליל מסרו "שופטי העליון כמו גם המחוזי קיבלו את עמדתה של העירייה, לפיה הרוב המוחלט של ההורים הערבים איננו מעוניין כלל בהקמת בית ספר ערבי. העירייה ביססה את עמדתה על נתוני סקר מקיף שביצעה בקרב כלל ההורים הרלוונטיים לנושא העתירה. הסקר בוצע בשיתוף עם נציגי הסיעה הערבית במועצת העיר ונציגיה היו שותפים בכל ההליך. אם אין ביקוש מצד ההורים אין צורך להוציא כספים ומשאבים על הקמת בית ספר נוסף".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון