בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

על רקע עסקת המאה: חשש כבד מהמשך גל הפינויים ביו"ש

לאחר שהרסו מבנים בכוכב השחר וביצהר וכרם בשילה, קיים חשש לפינוי נוסף בשומרון. "מישהו מנסה לקבוע את גבולות יישום עסקת המאה". השר סמוטריץ': "בוצע ללא ידיעת שר הבטחון". השר בנט בינתיים לא הגיב.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א שבט תש"פ - 11:02 06/02/2020
גודל: א א א
הרס מבנים בשומרון. ארכיון  (איתן שויבר TPS)
הרס מבנים בשומרון. ארכיון (איתן שויבר TPS)

לאחר שהרסו כוחות משטרה וצה"ל השבוע מבנים סמוך לישוב כוכב השחר, והאלימות המשטרתית בהחרמת הבאגר בגוש שילה, חוששים בשומרון מפני פינוי נוסף של מבנים באזור קומי אורי.

לאחרונה, הגביר המנהל האזרחי, יחד עם המשטרה, את פעולות הריסת המבנים ופגיעה בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

השבוע כאמור, הרסו כוחות הבטחון מבנה של משפחה סמוך לשכונת מעלה שלמה בכוכב השחר וכן הופעלה אלימות קשה כנגד מתיישבים במהלך החרמת באגר שעסק בהרחבת ההתיישבות בגאולת ציון שבגוש שילה.

קודם לכן, הרס צה"ל את בתיהם של משפחות גוזלן וזארוג בשכונת קומי אורי ביצהר וכן נעקר כרם בגוש שילה שבבנימין. ההרס בקומי אורי היה באישור הדרג המדיני הכולל את שר הבטחון נפתלי בנט.

ממידע שהתקבל בימים האחרונים עולה כי בכוונת מערכת הבטחון ככל הנראה לבצע הרס נוסף באזור יצהר בשומרון, בימים הקרובים.

פעילים בהתיישבות אומרים כי זמן רב שלא הייתה תקופה כזו של הרס מאסיבי של בנייה ביהודה ושומרון ומביעים חשש כי מדובר בהכנות לקראת יישום עסקת המאה שהציג נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בוושינגטון.

"שבוע שעבר למדנו כי בכוונת ראש הממשלה לחלק את ארץ ישראל, ולהפוך את היישוב יצהר למובלעת בלב מדינה פלסטינית", אומר לקול היהודי תושב אחת הגבעות בשומרון. "השבוע האחרון שבו השתולל המנהל האזרחי בהרס אחר הרס, מעלה חשש כי במערכת הביטחון מבקשים לקבוע את גבולות הגזרה של יישום עסקת המאה".

עוד אומר אותו תושב כי "כל שטח חדש שעליו תיבנה גבעה או יישוב, צפוי להישאר בידי ישראל לאחר יישום עסקת המאה, וכל מבנה שייהרס וגבעה שתפונה, יהפוך לשטח בריבונות ערבית".

   | השר סמוטריץ': "בוצע ללא ידיעת שר הבטחון". השר בנט בינתיים לא הגיב

שר התחבורה וחבר הקבינט המדיני בטחוני בצלאל סמוטריץ' (ימינה) אומר לקול היהודי, כי "המציאות בה המנהל האזרחי הורס בנייה בלתי חוקית ליהודים בלבד זו מציאות שלא ניתן לקבל. השבוע היינו עדים להריסת אוהל שבוצעה בנוהל פלישה טריה והמנהל האזרחי ביצע ללא ידיעת שר הביטחון. משיחותיי עם שר הביטחון ברור כי המשוואה העקומה הזאת של האכיפה הבררנית חייבת להיגדע".

"המציאות הזו שבה פקידים יכולים בהינף יד להביא מאות שוטרים וחיילים כדי להתעמת עם נערים שבנו אהל כשבכל המרחב נבנים מבנים ואהלים בלי סוף, מקוממת וזועקת לשמים בחוסר הצדק שבה", אומר השר סמוטריץ'. "המעשה המחפיר בוצע בנוהל "פלישה טריה", עוד אחד מהמושגים שהומצאו כדי להנציח את העובדה שהארץ הזו כאילו לא שלנו ולכן על כל אהל מוכרחים להקפיץ במיידי את כל המג"ב ביו"ש וזו בדיוק הסיבה מדוע חייבים להחיל כבר ריבונות באזורים האלו, לסגור את המנהל האזרחי, ולהביא סוף סוף לשפיות ולשיוויון אחרי 52 שנה. זה בדיוק מה שנעשה כשהציבור יתן לנו את הכח לכך".

פנינו לדוברות המועצה האזורית שומרון, שם נמסר לקול היהודי, כי ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן פנה לשר הבטחון ח"כ נפתלי בנט ואמר: "אני לא מבין את ההריסות יום אחר יום, על ההרים ממול יש אלפי בתים לא חוקיים שבונים אוייבי מדינת ישראל, למה להרוס בתים של אזרחי המדינה הנאמנים".

פנינו גם לשר הבטחון נפתלי בנט. תגובתו תפורסם מיד לאחר שתתקבל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד