בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבים הסירו את השלט החדש בבית הכנסת העתיק ביריחו

כשבועיים לאחר שנתלה, הסירו ערבים את השלט החדש בכניסה לבית הכנסת העתיק 'שלום על ישראל'. "זהו פשוט ביזיון". בחנוכה נערכים סיורים ביריחו העתיקה ובארמונות החשמונאים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז כסלו תשפ"א - 10:18 13/12/2020
גודל: א א א

קבוצת יהודים שנכנסה ביום שישי האחרון לבקר בבית הכנסת העתיק 'שלום על ישראל ביריחו', הופתעה לראות כי ערבים הסירו את השלט החדש שתלו במקום כשבועיים קודם לכן.

"בגלל שהשלט הקודם היה מחוק, החלפנו לשלט חדש ממש לאחרונה", אומרת ארנה קובוס מ'תרבות ומורשת יריחו', הפועלת לכניסת יהודים למקום מידי שבוע לפחות. הסרת השלט הוא ביזיון".

"על פי הסכמי אוסלו, בית הכנסת שלום על ישראל וקבר יוסף הם שטח ישראל", היא מבקשת להזכיר.

השלט הישן היה דהוי מאוד והוא כאמור הוחלף בשלט חדש. כמו כן, הוחלפו מנעולים לדלתות הקומה העליונה בבית הכנסת העתיק. הקומה הזו שמשה בעבר את הישיבה שפעלה במקום. בתחילה ישיבה של הרב חנן פורת ולאחר מכן ישיבה שהקים במקום הרב יצחק גינזבורג. לאחר פרוץ האינתיפאדה השנייה, נטש צה"ל את המקום.

בית הכנסת 'שלום על ישראל' נבנה לפני כ-1,300 שנה, ועד היום נשתמרה מרצפת בית הכנסת הפיספס האמנותי שעוצב במקום. במרכזו, סמן המנורה, יחד עם סימן שופר וסימנים נוספים. בכניסה לבית הכנסת ניתן לראות כתובת בפסיפס ובה ברכה לבני הקהילה היהודית שעמלו בבניית בית הכנסת.

   | חנוכה בארמונות החשמונאים וביריחו

קבוצת היהודים סיירה לא רק בבית הכנסת העתיק שלום על ישראל, כי אם גם בתל יריחו, במעיין אלישע ובבית הכנסת העתיר נערן.

בימים שני ושלישי, ייערך סיור לארמונות החשמונאים ומערות הקבורה של הוהנים מתקופת בית המקדש השני, באותו אזור. הסיור יהיה באמצעות ג'יפים והוא יצא ממצפה יריחו.

ביום חמישי ייערך סיום לגלג המקראית, והיציאה לסיור תהיה מבית חגלה. להשתתפות בסיורים יש להירשם מראש ב'תרבות ומורשת יריחו'.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד