בע"ה כ"ב אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תושבים בכפר עציון נגד כנס השמאל בקיבוץ

אנשי שמאל דתי באו לדון "בבעיית תג המחיר" בגוש עציון. תושבים בכפר עציון זעמו: "99% מהאירועים מכוונים כלפי יהודים. איפה הייתם כשהותקפנו?"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט סיון תשע"ט - 10:40 02/07/2019
גודל: א א א
הכנס אמש בכפר עציון
הכנס אמש בכפר עציון

תושבים בכפר עציון יחד עם ראשי ארגוני השמאל 'עוז ושלום' ו'תג מאיר' ארגנו אמש (ב') בכפר עציון, ערב שיח בנושא אירועי תג 'המחיר' שלדבריהם התגברו לאחרונה.

הכנס שכותרתו הייתה "תג מחיר=חילול ה'" התקיים במתחם הלולים של כפר עציון ועל פי ההודעה שפרסמו המארגנים היה פתוח לכל הדעות ולכל המגזרים. עוד נרשם במודעה כי הכנס מגיע בעקבות חמישה אירועים שקרו לאחרונה באיזור כפר עציון.

אלא שתושבים אחרים בכפר עציון זכרו כי לאחרונה אירעו יותר מחמישה אירועים באיזור. לאורך החודשים האחרונים פוגעים ערבים מהכפרים הסמוכים לקיבוץ פעם אחר פעם במטעים, בתשתיות ורכוש נוסף. פעם הציתו במקום שריפות ופעם אחרת הזיקו לצנרת המטעים. מספר פעמים אף הותקף הסייר של הקיבוץ בעת סיורים שערך באיזור.

בעקבות כך יצאו תושבים למחאה נגד קיום הכנס. יש לציין כי הארגונים שקיימו את האירוע מזוהים עם השמאל הדתי כאשר מנהל השיח בכנס היה גבי גבריהו, אביו של אבנר גבריהו יו"ר ארגון השמאל שוברים שתיקה העוסק בהכפשת חיילי צה"ל.

 בהודעה שהוציא הרבש"צ בפורום תושבים כתב כי הוא כרבש"צ חווה יום יום את אירועי הפשיעה הערבית כנגד הקיבוץ וכי הוא רואה בחומרה את חוסר ההתייסות לאירועים הבטחוניים אותם מייצרים הערבים כאשר למספר אירועים זניח מבקשים הארגונים לתת במה רחבה.

"כרבש"צ כפר עציון אני סופר בשלושת החודשים האחרונים למעלה משלושים אירועים של תג מחיר מהכפרים באיזור הכוללים זריקת בקבוקי תבערה לעבר המטעים באוכף המוכתר. צמב"רים. גניבות פרי חיתוכי גדר ואבנים לעבר סייר", פתח רכז הבטחון". "אצלנו אנחנו נותנים במה למי שממומן על ידי האיחוד האירופי וקרן ישראל החדשה. פשוט לא יאמן".

"אז כדי לסבר לכם את האוזן והעין לא הוכח לפחות עד עכשיו שהיו מיקרים כאלו וזו פנטזיה וגם עלילת דם.  אצלנו זה ברור ומוחשי בתמונות בסרטונים ועובדות".

הרבש"ץ פונה למארגני האירוע ושואל בכאב: "היכן היו אותם אלו שמארגנים את הכנס הזה כאשר אנחנו עוברים יום יום אירוע?".

תושב אחר בכפר עציון הוביל יחד עם אחרים מחאה נגד אירוע השמאל. גם הוא הזכיר את הטרור הערבי הגואה מול מספר אירועים בודדים של פגיעה בערבים על ידי יהודים.

בוהדעה שכתב אמר התושב כי  "אנחנו נמחה על ההתעלמות מהתמונה הגדולה: 99% מהאלימות באזור בפרט וביו"ש בכלל היא פגיעה ביהודים. נראה את נתוני זריקות האבנים ובקבוקי התבערה בכבישים, את נתוני השחתת הרכוש היהודי ביו"ש, ואת תמונות המטעים הפרוצים והשרופים שלנו מהקיץ האחרון.

"אנחנו נמחה על הצביעות הזועקת לשמים, של אלו, שאינם רואים ביהודים שהיו קורבן לטרור שווי ערך לערבים שנפגעו. אנחנו נמחה על הכתמת ציבור של מאות אלפי איש שומרי חוק וסדר, אשר מגנים מכל וכל פגיעות בחפים מפשע, בעוון של מספר פורעי חוק וחסרי מסגרת, שנער יספרם", כתב.

בנוסף הגיעו לכנס כעשר "נערי גבעות" מאיזור גוש עציון אזר הצטרפו לשיח והזכירו אף הם את הטרור הערבי המתמשך ואת אוזלת היד מולו, אל מול הפגיעה בערבים באיזור. 

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד