בע"ה י"ז אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"נוער הגבעות לא נוער שוליים; שהשוטרים יתאפסו על עצמם"

אביחי בוארון, ממגורשי עמונה, במונולוג נוקב על "נוער הגבעות" במפגש זו עם בכירי המשטרה במחוז ש"י. "אם המשטרה לא תיקח אחריות ולא תשנה את אורחותיה, אנחנו ואתם מפסידים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו שבט תשפ"א - 08:31 28/01/2021
גודל: א א א
בוארון בהדרכת צעדה לילית לנערים, כחלק מהמאבק נגד פינוי הישוב עמונה (הלל מאיר TPS)
בוארון בהדרכת צעדה לילית לנערים, כחלק מהמאבק נגד פינוי הישוב עמונה (הלל מאיר TPS)

במפגש זום עם ראשי הצבא והמשטרה, דיבר אביחי בוארון, ממנהיגי הישוב עמיחי (מגורשי עמונה) מדם ליבו. בין היתר, דיבר בוארון על על אכיפת היתר, על מכות הרצח שחטף נער בן 16, על נער הגבעות שהצבא מסרב לגייס, ועל הדמוניזציה שנעשית לציבור המתיישבים.

כבר קרוב לשבועיים חלפו ממפגש הזום, והקלטת דבריו של בוארון, יחד עם תמלול הדברים, 'רצה ברשת' בימים האחרונים.

האזינו לדברים:

בוארון פנה למפקד מחוז ש"י משה ברקת: "לפני שלוש שנים נפגשנו ואמרתי לך שיש שיטור יתר בגוש שילה. חשבתי שזה נופל על אזניים קשובות, אבל שיטור היתר ממשיך. לצערי הגדול זה דוחק את כלל האוכלוסיה למקום מאוד לא טוב". 

ההקלטה המלאה גם בערוץ הטלגרם של הקול היהודי. הצטרפו עכשיו >>

"הנוער שלנו של כולנו זה לא נוער שוליים ולא נוער בסיכון, יש המון נערים טובים שעושים חמש יחידות בגרות באנגלית ובמתמטיקה וגמרא והם עדיין נחשבים נוער גבעות עם פאות, ושוטר שלך משה ברקת כשיראה אותו אין לו שום הבדל בינו לבין נער אחר. לזה יש פאות ולזה יש פאות, הוא לא עושה הבדל ולשניהם הוא נכנס באבי אביהם.

"לפני שבועיים ליוויתי נער בן פחות מגיל 16 שבהפגנה בצומת שילה מצא את עצמו בניידת חוטף מכות רצח. לקחו אותו למגרש הרוסים לילה שלם וביקשו למחרת ארבעה ימים הארכת מעצר. 

"עד אותו הרגע שהוא עמד מול השופט כעסתי על הילד הזה אבל כשהשופט אמר אני לא מבין למה השאירו את הילד הזה בהארכת מעצר במגרש הרוסים, שלבקשה של המשטרה אין רגליים, וציטט את השוטר שאמר בדוח הפעולה, תקשיב טוב משה ברקת, "אני ראיתי את השוטר שלידי נותן לו אגרוף לפנים הצטרפתי אליו ונתתי עוד שלושה אגרופים מלמעלה למטה", ויחד הם נתנו לו מכות רצח.

"זה לא יחס שילד בן 16 צריך לקבל. השופט הורה להעביר את כל חומר החקירה למח"ש שיחקרו את השוטרים המעורבים. באותו רגע הבנתי שהמשטרה לא במקום טוב והשוטרים לא נמצאים במקום טוב. אתם חייבים להפנים את זה", אמר בוארון לבקרת ולגורמי המשטרה שנכחו במפגש.

 הירשמו לניוזלטר שלנו >> 

"אנחנו נגמור את הזום הזה אתם תלכו הביתה תמלאו דו"חות ותגידו המצב בסדר הרגענו את הקהילה עשינו שיח עם התושבים. זה לא שם, אם המשטרה לא תיקח אחריות ולא תשנה את אורחותיה, אני אומר בכאב אנחנו ואתם מפסידים שכבות שלמות של בני נוער שהולכים להיות אזרחים שלא נאמנים למדינת ישראל.

"אנחנו ביחד דוחקים שכבות שלמות של נערים והיום גם של זוגות צעירים אל מחוץ למקום הנורמטיבי במדינת ישראל.

 ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

"יש בחור בן 18 מעמיחי שרוצה להתגייס אבל הצבא מסרב לגייס. הוא גורש מעמונה. במקום שהצבא יחבק אותו ובמובן מסוים ישתמש בו וינרמל אותו ויכניס אותו לתעלות של אזרחות טובה, הצבא דוחק אותו. 

"הנער הזה בחור במשפחה מאוד טובה אביו היה קצין בצבא וכשהנער הזה לא מגויס כל ששת אחיו אומרים לעצמם זה האח הגדול שלנו, למה שנתגייס?

"מה כן? שהשיטור לא יהיה שיטור יתר, משה ברקת, שהשוטרים יתאפסו על עצמם. שידעו שבכל מפגש של בני נוער עם שוטרים, איך קוראים לזה בעגה צבאית? יעבדו במוד של "הכלה" ועם יותר איפוק. ואם ילדה אומרת לך פיצי באיזו צומת אתה לא מתפרק עליה ונותן לה מכות רצח".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד