בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בית מדרש למבקשי ה'

בית מדרש עם תנאי קבלה "להיות מבקש ה'", נערים עם אברכים ומבוגרים בלימוד משותף, שיחות, אהבת ישראל וגאולה – כך הוקם בית המדרש ינון שמו בידי קבוצת חברים יחד עם הרב בועז צחור על בסיס תפיסת עולמו של הרב שטיינזלץ

  • תוכן שיווקי
  • כ"ו אדר ב תשע"ט - 08:00 02/04/2019
גודל: א א א
(צילום מסך)
(צילום מסך)

"ינון שמו"

בשעות הבוקר של כ"ח אדר תשע"ג, לפני 6 שנים, נוסע ינון לבנון הי"ד ברכבו באזור היישוב מיתר שבהר חברון. בדואי מבריח שב"חים נוסע בפראות, חוצה קו לבן ומתנגש ברכבו של ינון והורג אותו.

אופיו המיוחד של ינון נטע מרץ למשפחתו ומקורביו להקים בית מדרש וישיבה על שמו בסגנון שהיה מתאים לינון עוד באותה שנה. באלול תשע"ג הוקם בית המדרש עם מספר מצומצם של בחורים בתוך בית חב"ד 'בית חיה מושקא' בקרית ארבע שם שוכן גם כיום ומשם הוא פועל ומשפיע עם אורו המיוחד על האזור כולו בכלל ועל קרית ארבע בפרט.

בית המדרש שזכה להיקרא בשם "ינון שמו", הוקם במחשבה ומטרה מיוחדת של לימוד ועבודת ה' מתוך שמחה ודיבוק חברים בדגש רב על העבודה שכל אחד ימצא מקומו, כפי דרכו בעבודת ה' והכל באחדות ללא קו או עניין אחד, ממש כלשון הפסוק "והיה כל מבקש ה' יבוא אל אוהל מועד".

צעירים, מבוגרים ואברכים בשולחן אחד

הלימוד בבית המדרש הוא במסגרת הבנויה על פי תורת החסידות, כאשר כל אחד פוסע על פי דרכו המיוחדת בעבודת ה', כך משך אליו בית המדרש "ינון שמו" את כל הגוונים והסוגים החל מתלמידים צעירים ממש עד למבוגרים ואברכים שבאים ללמוד, לשמוע ולבקר את בית המדרש "ינון שמו" בקרית ארבע.

המתווה והרעיון של בית המדרש נוצרו על ידי הרב עדין אבן ישראל (שטיינזלץ) והרב דניאל סטבסקי שליט"א, כאשר הרעיון והעקרונות החינוכיים והלימודיים של בית המדרש הם בדרכו של הרב שטיינזלץ.

תנאי הקבלה – להיות מבקש ה'

המודל המיוחד של בית המדרש גרם לכך שמהר מאוד כל אחד מתלמידי בית המדרש הצליח להגיע להתקדמות מהותית בלימוד ועבודת ה' מצד אחד בכח עצמם ומהצד השני מתוך האווירה הכללית בבית המדרש להגיע לעשיה ברוכה ולשינוי אמתי בחייהם.

הרב בועז צחור העומד בראש בית המדרש מעביר מידי יום שיעורים ושיחות עם הבחורים ומכווין את הלומדים באהבה ובהבנה כל אחד כפי צרכיו, את תנאי הקבלה לבית המדרש הגדיר הרב צחור בפשטות "להיות מבקש ה'".

להביא לימות המשיח

את בחורי בית המדרש תוכלו למצוא בשיחות ובירורים בסדרים של ממש על דרכה של תורה בדרך לקדם את עם ישראל כולו בכלל ובפרט אל הגאולה השלמה והנושא זורם בעורקיו של בית המדרש.

מכפילים את עצמנו

בית המדרש "המתקיים ללא כספי גופי ממשלה כאלה או אחרים אלא מכספי תרומות בלבד, יוצא למבצע התרמה והכפלה להוסיף בחורים ואברכים נוספים "מלבד הזכות לתרום לדבר הגדול הזה והשמעת קול התורה, בתרומה לבית המדרש משתתפים בהגרלה גדולה נושאת פרסים".

אשרי מי שיזכה להצטרף להיות שותף במהלך הגדול של החיבור של כל מבקשי ה' לבית אחד.

לצפיה בפרטי ההגרלה, לחצו כאן.

להצטרפות ותרומה - לחצו כאן

---------------------------------------------

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד