בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

היום: יום עיון - "מנוער הכיכרות לנוער הגוזמבות"

"בית הספר לתורת הנפש" יקיים היום יום עיון בנושא חינוך הנוער

  • יח"צ
  • כ"ב שבט תשע"ו - 09:27 01/02/2016
גודל: א א א
(יהודה פרל)
(יהודה פרל)

בית הספר לתורת הנפש יערוך היום (ב') יום עיון מיוחד לאור האירועים האחרונים, ובו יעסקו בנושא חינוך הנוער, בדגש על התופעות המכונות "נוער הגבעות" ו"נוער הכיכרות".

יום העיון שיתקיים באולמי "עטרת זוויהל" בירושלים, יעסוק בלבטי החינוך מול המתבגרים מנקודת המבט הייחודית של תורת הנפש היהודית:

איך לעודד נוער להתקדם ולתסוס, ויחד עם זאת לספק לו כלים להכיל את התסיסה? מה דוחף את הנוער אל הקצוות המסוכנים? מה אנחנו יכולים ללמד את הנוער ומה הוא מלמד אותנו? מה הערך של הסערות בתקופת הנערות, ואיך לא נסחפים בהן?, וכיצד ניתן לתקשר עם הנוער בשפה שלו?

בין המשתתפים, אשר רבים מהם נמנים עם אנשי החינוך והמטפלים בבני הנוער: הרב יצחק שפירא ראש ישיבת עוד יוסף חי, הרב גדי בן זמרה ראש אולפנת לבונה, הרב נועם שפירא מנהל בית הספר תושב בת עין, הרב חיים נתיב מבת עין, איתיאל גלעדי ומשה גנוט תלמידי הרב גינזבורג, ויהודה גברא מהוסטל 'החוט המשולש'.

ביום העיון תתקיים השקה של ספרו החדש של נשיא בית הספר, הרב יצחק גינזבורג בנושא החינוך.

הספר הנקרא "אמנות החינוך", מבוסס על מאמר "החינוך וההדרכה" של הרבי הקודם מליובאוויטש, ומתווה דרך מפורטת ועשירה להורים, מורים ומחנכים, תוך מפגש בין תובנות עתיקות יומין מגדולי החסידות של הדורות הקודמים, עם השאלות והאתגרים האקטואליים של ימינו.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד