בע"ה ט"ז ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ניגוני שבת של כצל'ה 2: "לא-ל אשר שבת"

סינגל חדש מתוך האלבום השני שבדרך: אברימי רוט שר את מה שכצל'ה הלחין. האזינו

  • י"ד כסלו תש"פ - 12:47 12/12/2019
גודל: א א א

"לק-ל" הוא סינגל ראשון מתוך אלבום שני בסדרת ניגוני השבת של כצל'ה. כמו באלבום הראשון, את הלחנים המשמחים מבצעים טובי וגדולי המוזיקה החסידית, כשלכולם מכנה משותף: חיבה לניגוני השבת של כצל'ה.

את הלחן המיוחד למילים "לקל אשר שבת מכל המעשים", הלחין כצל'ה בדרך לאחת מתפילות ערבית. כשחזר מהתפילה, מיהר להקליט את הלחן לצורך תיעוד, ומאז המתין לתורו במגירת הלחנים.

איך זה עובד? כבר קרוב לארבעים שנה שלצד העשייה הציבורית, מתמסר יעקב כצל'ה כ"ץ לתחביב האהוב עליו, הלחנת שירים. עד עתה הופקו משיריו 4 אלבומים עם שירים שרבים שמעו שוב ושוב.

הורתה ולידתה של סדרת "ניגוני השבת של כצל'ה", הוא הרצון להעניק למשפחתו מזכרת מזמירות השבת, המושרות דרך קבע על שולחן השבת בביתם. עד מהרה, בעיצומן של ההקלטות, רווחה התחושה כי הסגנון הייחודי בלחניו של כצל'ה, "הטעם של פעם", הינו "טעם" שיכול להעשיר את שולחן השבת של כל בית יהודי. כץ, מרגיש כי כל העת הינו קשור לגדולי הדור מהרב שך, הפני מנחם מגורש, הרבי מליובאוויטש, האדמו"רים מערלוי וסדיגורא, בדלו לחיים טובים האדמו"ר מבעלזא והאדמו"ר מקרלין-סטולין, החסידים ותלמידהון, פגשו את כצל'ה בטישים ובמפגשים שונים, כשהם מארחים אותו אצלם, בחיבה רבה.

האתגר שעמד בפני המעבד והמפיק המוזיקלי יובל סטופל, שעיבד את האלבום כולו – היה גדול. לנסוך בלחנים מוזיקה עכשווית, ועדיין שתישמע כמו שהיו נשמעים פעם שירים חסידיים. הערגה לתום משולבת בטכנולוגיה חדישה, הרוך והביתיות - אינם נעלמים בשלב העיבוד והתזמור.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד