בע"ה ג' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

'באנו שוב' - אביעד בשיר לכבוד ירושלים

אחרי אלבום הבכורה 'לכבודך' וסינגלים מוצלחים שיצאו בעקבותיו - יוצא הזמר והיוצר אביעד דרף בשיר חדש, אישי ומרגש אותו כתב על ירושלים. לכבוד פרשת שלח לך - באנו שוב.

  • יח"צ
  • כ"ג סיון תשפ"א - 18:26 03/06/2021
גודל: א א א

הזמר והיוצר אביעד דרף הוציא סינגלים שמעטרים את ימות השנה. את 'כמה אני רוצה' פגשנו בחודש אלול, בחג הסוכות התארחנו עם 'עולו אושפיזין', בפורים האחרון התהפכנו ושמחנו עם 'יש עניין'.

לפני כחודש הוציא אביעד שיר חדש לכבוד ירושלים, שכוחו כמובן יפה לכל ימות השנה. השיר 'באנו שוב'- מדבר על שיבת ישראל לארצו, ובפרט לירושלים עליה חלמו במשך דורות. השיר מפרט את החלומות על ירושלים ואת המציאות המתגשמת מול עיננו. עין בעין ומילה למילה. חלום מול התגשמות. לא סתם הגדיר אותו מאור שושן, המפיק המוסיקלי של השיר (ושל ישי ריבו, עקיבא ואסף הרוש) כ'ירושלים של זהב תשפ"א'.

"אשתי יונה, הגיעה ממשפחה של עולים מצרפת, ואצלי עלו מתימן, יש לנו במשפחה עוד כמה עדות ואפילו ביום העצמאות הזמינו אותנו להדליק משואה כמשפחה שבה הכי הרבה עדות בישוב שלנו, נחליאל. אני חי את קיבוץ הגלויות, את החלומות על ירושלים, ואוהב את ירושלים בכל נימי נשמתי", משתף אביעד.

על הלחן המופלא, אחראי המוסיקאי יונתן שחר. השניים מנגנים יחד מידי יום חמישי ב'זולה של חצרוני' בירושלים. "כתבתי את השיר ושלחתי ליונתן, לשאול אם יש לו רעיון ללחן. תוך חמש דקות הוא שלח לי את הלחן לשיר במלואו. מתחילתו ועד סופו", נזכר אביעד, שאף מספר כי את הקשר ל'ירושלים של מטה' הוא מייקר לא פחות מאת הקשר ל'ירושלים של מעלה': "ומי באמת יודע מה למטה ומה למעלה, העיקר שצחוק נשמע ברחובות העיר, ונערים וזקנים מהלכים בה", הוא מסכם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד