בע"ה י"ח אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מוטרדים מסיפור 'נערי הגבעות במצוקי דרגות'? אנחנו אשמים

דעה: אביו של אחד הנערים שהושם בבידוד במצוקי דרגות - שופך הכל. "הבנים שלי עברו לינץ' בכפר ערבי והמשטרה והשב"כ לא מפסיקים להטריד אותם. הרבנים והציבור מנדחים אותם, רק כי יש להם פאות"

 • יהודה לובצקי
 • כ"ה ניסן תש"פ - 11:14 19/04/2020
גודל: א א א
יהודה לובצקי
יהודה לובצקי נשוי ואב לשמונה ילדים. ר"ם ומלמד בישיבה תיכונית וראש גרעין תורני בנוף הגליל (נצרת עלית)

אני פונה לציבור הנאמן לתורה ולא מתכחש לתהליכי הגאולה המתרחשים בתקופתנו.

אני אבא גאה ל4 הבנים שלי בני 17 -23 ובחברים שלהם החובשים כיפה גדולה ופאות ארוכות, אוהבים לטבול במקווה וללמוד ליקוטי מוהר"ן לנסוע לקברי צדיקים לזעוק את התיקון הכללי....קובעים עיתים לתורה כל אחד כפי כוחו, נאמנים להלכה במסירות נפש, נלחמים, מתחזקים, נופלים וקמים בניסיונות הנוראים שהתרבות המערבית מביאה עלינו.

אם להאמין לתקשורת, מעשים אשר לא ייעשו נעשו כביכול ע"י קבוצת נערים.

בנוגע לגופו של עניין של הסיפורים, מאחר ובחלק מהדברים כאשר שמעתי את הצד השני של הסיפורים, זה נראה ממש אחרת לחלוטין, מבחינתי העלאת הסוגייה גרמה לי להיחשף לצערי הרב, לשנאה התהומית הקיימת כלפי נערים אלו ומכאן אני רוצה להעלות את העניין ממקום אחר.

מזה עשור שאני מתמודד עם התנכלויות של מערכת הביטחון כנגד הילדים שלי. הישיבה של אחד מהם נקלחה בכוח לתקופה ארוכה. השנייה פשוט נסגרה בין השאר לאחר התנכלויות רבות של השב"כ במשך שנים שלא נתנו להם מנוח באף מקום ותמיד שיכנעו את השכנים והרשויות שהנערים האלו ממש מצורעים.

מעצרים בלי סוף על עצם היותם מתהלכים ברחובות ירושלים או ברחבי יו"ש. שכחתי לציין שהם היו מזויינים בגוזמבות וכיפה גדולה!! תיקים נפתחים ולא נסגרים... במקביל כאשר הם הותקפו ע"י ערבים לפעמים מול נוכחות של שוטר לא קורה שום דבר.

נכון אני מודה באשמה:  חינכתי את הילדים שלי לנאמנות מוחלטת לתורת ה'. חינכתי אותם שעבור יישוב הארץ מוסרים את הנפש, נלחמים ולפעמים גם מתים. חינכתי אותם למציאות בה ישנה מורכבות בזה שהנהגתינו אינה פועלת על פי תורה. ואין ספק שמאז הגירוש הנורא המלאכה הרבה יותר קשה.

חינכתי אותם בכך שאנו חלק מעם נבחר שאמור להוביל את העולם ושתמיד היה נרדף ע"י גויים. לא הפרעתי להם לראות את המציאות הברורה לכולנו שיש כנגדנו עם הרוצה לכלותינו.

אודה על האמת יש אצלי בבית הערכה לגדולי ישראל לרבנים וביניהם גם הרב כהנה זצ"ל.

אבל חשוב לי לציין:

 1. בפועל מי שגרם לנערים האלו למקומות לא רצויים הם בראש ובראשונה זאת מערכת הביטחון שלא נוהגת כלפיהם כבוגר אחראי. ודואג כל הזמן להכפיש אותם ולהפעיל כנגדם כוח מופרז לפעמים מתוך גבולות החוק ולפעמים מחוצה להם.
 2. כמו כן, הציבור קרי אנחנו ההורים, החברים שלנו הקהילות שלנו אנשי הציבור שלנו מתנערים מהם כאילו אין קשר בין מה שאנו מלמדים אותם לבין מה שהם פועלים. כאן אני מסכים עם השמאלנים שמאשימים אותנו שאנחנו גידלנו את הילדים האלו. נכון הם צודקים כפי שכתבתי למעלה. ואני לא מתבייש בכך.
 • אם לפחות רבנים היו מגיבים בנוסח כזה?:  "אמנם אתם צודקים שיש מקורות בתורה המנחים שאנו צריכים להילחם בכדי ליישב את הארץ ושיש מושג הלכתי של 'אויב' עם השלכות מעשיות. רק שהיום במציאות של מלכות חילונית..... " אבל אין מי שמוכן להגיד את האמת בקול! כי זה באמת הפך להיות ממש מסוכן. לדוגמה אני כרגע מודע לזה שאני מסכן את המשרה שלי.
 •  כמו כן הרבנים (ויש לי דווקא הערכה רבה לכל הרבנים) המשמיצים את המעשים ה'קיצונים' מוזמנים לזעוק גם כן את העוולה הזועקת לשמים כאשר עוצרים את הנערים האלו ללא שום הצדקה על ימין ועל שמאל? כאשר רודפים אותם כפשוטו ממש על זה שהם רוצים ליישב את הארץ!! על זה שמפעילים כנגדם את כל הכלים החוקים וגם הלא חוקים כנגדם כאילו שמדובר באוייב המר שלנו!! האם אותם רבנים זעקו את כאב הארץ שלנו והזמינו אותנו להוקיא מהציבור את המנהיגים שלנו שהובילו לרמיסת הארץ בגירושים השונים של העשורים האחרונים! האם כאשר השב"כ מענה נערים יצאו אותם רבנים על מנת להוקיא את הפועלים באכזריות שאין כדוגמתה! אני לא שומע שום הנהגה שזועקת את הזעקה של עמירם בן אוליאל שנמצא ברגעים אלו במרתפי האיקיביזיצייה המודרנית מהדורת יהודית. מי זועק את העוול של המעצרים המינהליים שמחולקים על ימין ועל שמאל ומחזירים אותנו לימי המנדט הבריטי!
 • אבל גם יותר בכללי – איך אותם רבנים לא משמיעים את קולם כאשר דם יהודי נהיה הפקר והוראות פתיחה באש הזויות מונעות מאיתנו להתייחס לאוייב כאוייב! כאן הייתי מצפה לחרמות כנגד המפקירים את דמינו כפשוטו! אין מקום בעם היהודי למי שפועל כנגד העם היהודי ומעודד רציחת יהודים. משה רבינו וכן עם ישראל נמדדו על היכולת שלהם להבחין בין איש מצרי ואיש יהודי מאחיו. משה הרג את המצרי שהכה את אחיו! וכאשר הבין שיש המלשינים על ההריגה הבין גם כן למה מגיע שעבוד כזה לעם ישראל. (עיין ברשי' בתחילת פרשת שמות)

בנושא הזה, 3 מהבנים שלי נקלעו לפני תקופה בלינצ' בו המון ערבי ניסה להרוג אותם. (בסוכות תשע"ט בכפר יפיע על ציר 75 בדרך הביתה) בזכות עזרת ה' בניסים ממש על גבי רוח גאווה יהודית שלהם הם הצליחו להניס את הרוצחים ולברוח משם. וכאן מה הייתה תגובת הציבור (זה התחיל בציבור הדתי שמשום מה שונא את עצמו ותמיד מאשים את עצמו גם כאשר הוא מותקף באכזריות)  הם בטח רצו לעשות תג מחיר....

והתוצאה של הרמיסות הנוראה הזאת: היום שנה וחצי לאחר מכן, התוקפים משוחררים לגמרי כאשר תוך כדי החקירה נעלם חומר צילום של האירוע (בדוח כתוב –'תקלה טכנית'). ובזכות שהבנים שלי לא סיפרו בחקירה שהם ממש כיסחו את הערבים התוקפים והוציאו אותם משם בשן ועין, זכו שהחקירה באזהרה שלהם על תקיפת הערבים לא הביאה כתב אישום כנגדם.

המשטרה לא אוהבת יהודים המנצחים בקרב!!!! עכשיו אני שואל כל בר דעת: " האם אני יכול לבקש מהם לסמוך על כוחות הביטחון!? האם אני יכול להביא אותם למקום שהם יבינו בגיל הטיפש עשרה שהמשטרה גם עושה דברים טובים וצה"ל לא רק מפנה יישובים ורודף מיישבי הארץ אלא גם מגן עלינו! תבינו הם ראו את המוות בעיניים מוקפים בהמון ערבי עם בלוקים ומוטות ברזל מסביבם. וצערי זה רק מקרה אחד מבין כמה מקרים שהבנים שלי ראו את המוות מול העיניים.

 • כמו כן, נכון הדבר שהם כולם נערים בסיכון, אבל ראשית כל זה בגלל המציאות הלא נורמלית בהם הם חיים. הם בסיכון לא לסמוך על אף אחד ולסמוך רק על ה' ועל עצמם כי לשם אנו מביאים אותם.
 • כמו כן, בהכרות שלי עם רבים מהם אני מזהה שחלקם הגיעו לחבורה הזאת לאחר שהם עברו התעללות בילדותם. האם בגלל זה אנו צריכים להתנער מהם!? אבל דעו לכם חלק מהנערים האלו הם גם פשוט לקחו את החינוך שלנו והולכים איתו קדימה ללא פשרות וויתורים ואת זה, אנו לא מסוגלים להכיל. הנערים האלו מוכנים לשלם מחירים כבדים בחיים האישיים שלהם בכדי לחיות את האמת שלהם. כמו חיילים הם יודעים שהם צריכים להיות עקביים באחיזה שלהם בחבל ארץ ולפעמים לאורך תקופות ארוכות הכוללות חגים הם יבחרו שלא לחזור הביתה למרות הגעגועים.
 • אבל הבעיה הרבה יותר קשה- גם כאשר יש יהודים טובים המקרבים אותם ומנסים לתת להם בית חם ואף מנסים לתת פיתרונות יצירתיים דוגמת הצדיק אלקנה פיקאר שמתנהג אתם כמו אברהם אבינו, מאכיל אותם מביא להם שיעורי תורה ובעיקר מעצים ומכניס אותם לעולם העשייה, כאשר משלב אותם בעבודה, הם נרדפים ע"י השב"כ. למי שהזיכרון קצר לאחר שהשב"כ לא הצליח לנתק קשר בינו לבין כמה נערים, הוא קיבל הרחקה מהבית.

אבל כל זה אני כותב כי בכוונתי להגיע למעשים:

 • אני מצפה מהנהגת הציבור לקרוא לכולם על הסדר!
 • אני מצפה מהנהגה לדבר בכל תחום בשם התורה ולא רק בתחומים שנשמעים טוב בתקשורת!
 •  אני מצפה מהנהגה לבוא ולחשוב יחד על פיתרונות! הייתי מעורב בכמה ניסיונות להקים מוסדות שיוכלו למנוע את ההגעה למצבים אלו עם הנערים. ומי שפעל בעקשנות היה דווקא השב"כ שרדף את הפועלים בעניין.
תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד