בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאילו חיילים אנחנו מחכים?

המכתב המצורף נכתב למשה הלר ומנחם איצקוביץ, שמרצים תקופת מאסר בכלא 6 אחרי שהכריזו במפורש שהם מתגייסים לצבא כדי להגן על יהודים ולהילחם באויב הערבי.

  • הרב יוסי אליצור
  • כ"ה שבט תשע"ג - 08:36 05/02/2013
גודל: א א א
הרב יוסי אליצור
הרב יוסי אליצור חבר בתנועת דרך חיים
עימות בין חייל לערבי. ארכיון (יונס ערר)
למשה ומנחם היקרים, שלום.
בשבת האחרונה חשבנו עליכם הרבה. אני לא יודע אם שמעתם אבל ערבים עלו להתקיף את הגבעה הסמוכה לברכה. חיילי צה"ל – די כרגיל – עמדו וחשבו מה והאם ואיך מותר להם לעשות. כל זה עד שיהודים טובים ירדו מיצהר ומחוות גלעד ותקפו את ערביי בורין מהצד השני של הכפר. הערבים התחילו להבין שאם הם תוקפים יהודים – הם יותקפו, וגם במקומות שלא נוחים להם. גם הצבא הבין שמוטב לו להפסיק את התקפת הערבים, ושאם הוא בוחר "לשמור על השקט" ובכך לתת פרס לצד האלים – גם היהודים יכולים לשחק את המשחק הזה, ולהביא לזה שהאלימות הערבית לא תשתלם.
כאשר חושבים על הארוע הזה – נזכרים בכם. אתם יושבים כעת בכלא הצבאי בגלל שהעזתם לומר במפורש עם הגיוס שבאתם להילחם באויב הערבי. החלטתם מראש לומר את כל האמת מתוך הבנה שמי שמפחד לומר את האמת כעת גם יפחד לבצע אותה מאוחר יותר. בעזרת ה' כאשר תמשיכו בצבא – אתם וכל החברים הנוספים שיבואו בעקבותיכם – תהוו משענת ליהודים. כאשר אתם תהיו קשורים בכל צורה לארוע של התקפה ערבית – לא תחכו ותהססו, אלא תדעו היטב מי הצודקים ומי הפושעים, מי הצדיקים ומי הרשעים.
אני לא יודע איך וכיצד יבואו התובנות הנכונות שלכם לידי ביטוי בשטח. אני בטוח שזה לא יהיה קל, ושתצטרכו למצוא את הדרך לבטא בהצלחה את הקול היהודי בתוך הצבא דהיום. אבל תובנות כאלה – עמוקות וצודקות – מוצאות לעצמן ביטוי. וכאשר יוכו הערבים על ידי חיילים נחושים – יהיה זה עוד צעד ביציאה מהגלות בה אנחנו נתונים היום, לקראת הליכת יהודים קוממיות בארץ הקודש, מתוך ידיעה שזו ארצם ונחלתם מאת הבורא.
שתזכו לצאת מבית האסורים למלוך, כיוסף – "עוד יוסף חי", ולהתגייס מתוך אמונה גדולה.
בברכה רבה,
יוסי אליצור
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד