בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ארדן והמשטרה: "להוציא את TIPH מחברון עכשיו"

דו"ח שחיברה המשטרה מציג את פעילותו השלילית של כוח המשקיפים בעיר חברון ובמקביל דרש ארדן מראש הממשלה להפסיק במיידי את מנדט הארגון

  • דוד אור שחר
  • י"א שבט תשע"ט - 10:22 17/01/2019
גודל: א א א
חברון. ארכיון   (י' בוצר)
חברון. ארכיון (י' בוצר)

מסמך שחובר על ידי המשטרה ופורסם אמש בכאן 11 מעלה ביקורת קשה על ארגון המשקיפים TIPH הפועל בחברון.

כזכור לאחרונה עלה שמו של הארגון במספר מקרים בהם איש הארגון שהיכה ילד יהודי ופרסום סרטון של פינצ'ור רכב של יהודי תושב העיר על ידי משקיף.

"לחברי הכוח שכר גבוה ונראה כי הם מנסים להצדיק בכוח את פעילותם ונוכחותם באזור באמצעות דוחות אותם הם ממלאים", כתבה המשטרה במסמך.

לפני מספר שבועות, התחייב נתניהו כי עד סוף השנה הלועזית 2018 יקבל החלטה אם להמשיך או להפסיק את פעילותו של כוח המשקיפים הבינלאומי בחברון.

מסמך המשטרה עורר סערה וגורמים רבים קראו הבוקר לנתניהו שלא לחדש את מנדט הארגון ולהורות על שליחת המשקיפים חזרה לארצות מהן באו.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, שיגר לראש הממשלה פניה רשמית, בה הוא מפרט את מסקנות המשטרה וביקש באופן חד משמעי מנתניהו שלא יחדש את מנדט הארגון.

"אני פונה אליך בכדי לבקש כי משקיפי ארגון TIPH יוצאו מחברון ושהמנדט שלהם שם יסתיים.

ביום ה-19.1.31 עתידים לפקוע ההסכמים של ישראל עם המדינות המרכיבות את TIPH. לאור הדיווחים החוזרים על הפעילות השלילית של TIPH הן מול המתיישבים היהודים וחיילי צה"ל בחברון, והן בזירה הדיפלומטית וההסברתית, ביקשתי ממשטרת מחוז ש"י להעביר לידי דו"ח אודות פעילות הארגון. הדו"ח מאשש את הטענות של המתיישבים וגורמים נוספים אודות הארגון".

עוד הוסיף שר המשטרה ארדן כי "בדו"ח מצוין כי:

1. חברי המשלחת מפריעים ומתעמתים עם חיילי המעברים במוקדים קבועים על הליך הבידוק והטיפול באוכלוסייה הפלסטינית.

2. הפלסטינים מנצלים את הארגון ודעותיו הפוליטיות כדי להגיש תלונות שווא כנגד צבא ומשטרה על פגיעה בזכויות אדם, תקיפה ואלימות.

3. לחברי המשלחת שכר גבוה ונראה כי הם מנסים להצדיק את פעילותם ונוכחותם באזור ע"י סיטואציות המשקפות חיכוך וטיפול באירועים.

ראוי גם לציין כי תיק משטרתי נפתח כנגד אחד ממשקיפי הארגון בגין תקיפת קטין יהודי, עת המשקיף השתתף בסיור של "שוברים שתיקה". התיק נסגר בהמשך, היות והחשוד עזב את הארץ.

אין להתפלא, שכוח המורכב משוטרים ממדינה אסלאמית עוינת כגון תורכיה, וממדינות בעלות סדר-יום פרו-פלסטיני המממנות פעילות חרם, כגון שוודיה ונורבגיה, מפריע לחיילי צה"ל ולמשטרה, מייצר חיכוכים עם המתיישבים, משתף פעולה עם ארגונים קיצוניים ומקדם דה-לגיטימציה לישראל. נכון וראוי שממשלת ישראל תמנע את המשך פעילותו של כוח "זמני" זה שפועל על מנת להזיק לישראל.

אשר על כן, אני פונה ומבקש כי לא תחדש את ההסכמים עם המדינות המרכיבות את הכוח, דבר שיאלץ אותו לעזוב את הארץ ולהפסיק להפריע לכוחות הביטחון ולמתיישבים", ביקש ארדן.

גם ביישוב היהודי בחברון הוציאו הודעה הבוקר הקוראת לבטל את מנדט הארגון ולסלק את אנשיו.

"היום מלאו 22 שנה להכנסת כח המשקיפים טיפ לחברון, ככח "זמני", במסגרת הסכם חברון האומלל. את הטעות האיומה של הסכם חברון אי אפשר לתקן. 
המינימום הנדרש והאפשרי הוא להוציא לאלתר את כח טיפ מעיר האבות. זה אפשרי, כי המנדט מסתיים עכשיו.

אין שום הצדקה להאריך אותו ולהשאיר כאן כח שעוסק בפרובוקציות, בתעמולה אנטישמית, ובפעילות אלימה. אנחנו מודים לשר ארדן ולמשטרת חברון על חיבור הדו"ח החשוב, ומצטרפים לפניית השר לראש הממשלה: להפסיק עכשיו ומייד את מנדט טיפ".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד