בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"צ אישר להרוס את בית המחבל שרצח את יהודה גואטה הי"ד

בג"צ אישר להרוס את בית המחבל שרצח את יהודה גואטה הי"ד, ודחה את העתירה שהוגשה על ידי משפחתו. עו"ד בלייכר "הרס מידי סמוך לפיגוע יביא תוצאות הרתעה חזקות יותר".

  • יח"צ
  • י"ג תמוז תשפ"א - 13:07 23/06/2021
גודל: א א א
הריסת בית מחבל, ארכיון (צילום: דובר צה"ל)
הריסת בית מחבל, ארכיון (צילום: דובר צה"ל)

שופטי בית המשפט העליון בשבתו כבג"צ, יצחק עמית, דוד מינץ ועופר גרוסקופף אישרו להרוס את בית המחבל מונתצר אחמד עלי שלבי, שרצח את הבחור יהודה גואטה הי"ד בפיגוע ירי בצומת תפוח לפני כחודשיים.

בהחלטתכם דחו השופטים את כל הטענות שנכתבו בעתירה שהוגשה נגד הריסת הבית, ובניהן טענות כי למחבל לא היתה זיקה למבנה, כי אין להעניש את בני משפחתו שלא ידעו וכו'.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את משפחת גואטה כנפגעי עברה מסר "דברי השופטים ביחס לצורך בצעדי הרתעה אלו ברורים. אין ספק שהרס מידי של בית המחבל  סמוך לפיגוע יביא תוצאות הרתעה חזקות יותר. הגיע הזמן לאפשר לצה"ל לנקוט בצעדי הרתעה מידיים בלא צורך להמתנה לאישור בג"ץ על כל הריסה, בכך שאם לאחר מעשה יתברר שנעשתה טעות – ניתן יהיה לפצות את הנפגעים.

במלחמה בטרור צריך נחישות, מהירות ועוצמה. יש לתת לצה"ל את הכלים והגמישות כדי להשיב מכה מידית לטרור, בלא מתן אפשרות לארגונים התומכים במחבלים להילחם בצה"ל דרך בתי המשפט".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >

אלון שוורצר, ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" מסר: "המציאות העקומה בה מדיניותה הביטחונית של ישראל נעמדת דום עד פסיקת שופטי בג"ץ בנושא לא מתקבלת על הדעת ופוגעת בצורה ישירה בהרתעה הישראלית נגד הטרור. ממשלת ישראל חייבת להפסיק את האבסורד ולהורות בפעם הבאה לכוחות הביטחון להרוס את בתי המחבלים עוד טרם יוגשו עתירות בנושא ואם יש צורך לאפשר זכות עתירה בדיעבד".

"במקביל על הממשלה לפעול נגד המימון הממשלתי הזר לארגונים השתולים כמו המוקד להגנת הפרט שמגישים עתירות סדרתיות נגד מדיניות הביטחון של ישראל ובכך פוגעים הלכה למעשה במאבק בטרור".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד