בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"צ: נדון בעתירת המשפחות השכולות בהקדם האפשרי

השופט אלרון הודיע כי בג"צ ידון בעתירה שהוגשה נגד מענק הקורונה אותו תעביר ישראל לידי הרשות הפלסטינית, בסך 800 מיליון ש"ח. "הכסף יועבר למחבלים"

  • יח"צ
  • י"ט אייר תש"פ - 09:17 13/05/2020
גודל: א א א

בית המשפט העליון יקיים דיון בפני שלושה שופטים בעתירת המשפחות השכולות וארגון לביא כנגד מענק הקורונה של  800 מיליון ש"ח לרשות הפלסטינית, כך קבע השופט יוסף אלרון.

בעתירה שהוגשה בידי פורום בוחרים בחיים - משפחות שכולות ונפגעי טרור יחד עם ארגון לביא למינהל תקין באמצעות עו"ד יצחק בם, נימקו העותרים את ההתנגדות להלוואה מכיוון שהרשות הפלסטינית צפויה להעביר חלק ניכר מהכספים למשפחות מחבלים ופעילי טרור, כמענק על ביצוע פיגועים ומעשי טרור כנגד אזרחי ישראל. בנוסף, ציינו כי ישנו חשש ממשי שהכספים לא יוחזרו למדינת ישראל בתום מועד הפירעון.

בעתירה ציין עו"ד בם כי "למרבה הצער, הרשות הפלסטינית, בניגוד גמור להתחייבויותיה לחדול מדרך הטרור, עושה שימוש נלוז בכספים המגיעים אליה ומשלמת משכורות ומענקים לפעילי טרור המרצים את עונשם בבתי הסוהר בישראל ולכאלה שהשתחררו מריצוי מאסרם. הרשות הקימה מערך ענף ועתיר תקציבים של תמיכה כלכלית בפעילי טרור ובני משפחותיהם".

נזכיר כי בתגובה לעתירה נחשף כי ממשלת ישראל צפוייה לחתום על הסכם ההלוואה עם הרשות הפלסטינית על סך של 800 מיליון ש"ח כבר השבוע.

הרצל ומירב, ההורים של סגן שיר חג'אג' הי"ד, אשר חברים בפורום 'בוחרים בחיים' מסרו כי "אנו דורשים ממשלת ישראל להתעשת ולעצור את האיוולת ונעשה ככל יכולתנו לעצור את העברת כספי המיסים של אזרחי ישראל למימון משכורות לרוצחי ילדנו. אנו קוראים לעם ולממשלה להתעורר ולעצור את המחטף בחסות הקורונה, לא יתכן שאנחנו נשלם למשפחת המחבל שרצח את שיר ביתנו משכורת. כך לא מייצרים הרתעה אלא נותנים רוח גבית לטרור".

בארגון לביא הוסיפו כי "חובה לעצור את העברת הכספים השערורייתית הזו, לא יתכן שמדינת ישראל תעביר מיליארד ש"ח לרשות הפלסטינית "לפנים משורת הדין", בזמן שהרשות הפלסטינית מצהירה שתמשיך לתגמל את רוצחי היהודים בסכומי עתק. לא יתכן שכספי המסים של אזרחי ישראל יממנו את הרצח של אזרחי ישראל. אנחנו מצפים מנבחרי הציבור למינימום של כבוד לאומי".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד