בע"ה י' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העברת הכספים: "כניעה לרשות הפלסטינית"

ישראל חתמה על העברת 800 מיליון ש"ח תמיכה ברשות הפלסטינית, לאחר שנקלעה למשבר בשל העברת משכורות טרור למחבלים. "מדובר בכניעה דה פקטו רשות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז אייר תש"פ - 11:06 11/05/2020
גודל: א א א

ישראל חתמה אתמול (ראשון) על אישור להעברת סכום של 800 מיליון ש"ח לידי הרשות הפלסטינית, זאת לצורך התמודדות עם המשבר הכלכלי. ההסבר להעברת הכספים הינו סיוע בהתמודדות עם משבר הקורונה, וכן שמדובר בהלוואה.

עם זאת, מדובר ב"הלוואה הומניטרית", כאשר ברור לשני הצדדים כי הרשות הפלסטינית לא תחזיר את ההלוואה המדוברת. כמו כן, הרשות הפלסטינית נקלעה למשבר כלכלי עוד לפני משבר הקורונה. עוד דווח, כי מדובר בסכום אשר יקוזז מכספי המיסים אשר ישראל תעביר לידי הרשות הפלסטינית. בפועל, מידי חודש, ישראל מעבירה את הכספים מחשש למשבר נוסף ברשות.

הסיבה העיקרית שהובילה את הרשות לידי משבר כלכלי, היא העברת למעלה ממיליארד וחצי שקלים מידי שנה כשכר טרור למחבלים שביצעו פיגועים נגד יהודים.

הסיוע לרשות הפלסטינית יועבר במספר פעימות בחודשים הקרובים. את העברת הכספים אישרו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבטחון נפתלי בנט, שר האוצר משה כחלון וראש המל"ל מאיר בן שבת.

ראש המועצה האוזרית יוסי דגן הוציא מכתב חריף בו הוא מותח ביקורת על בנט, נתניהו וכחלון, אשר אישרו את העברת הכספים לסיוע ברשות הפלסטינית.

"התעדכנו מכלי התקשורת כי היום החלה העברת לא פחות מ 800 מליון ש"ח הלוואה שתהפוך למענק לרשות הפלסטינית. תוספת על מאות המליונים שמועברים אליה מדי חודש ע"י מדינת ישראל", כתב דגן. "הטענה מאחוריה מסתתרים מי שאישרו את ההעברה הזו היא שמדובר בכספי סיוע עבור הקורונה. אלא שבאופן "מפתיע" מדובר בדיוק באותו סכום שקוזז ע"י ממשלת ישראל בכדי שלא יועברו כספים למחבלים היושבים בבתי הכלא הישראלים".

"ברור לכל שמדובר דה פקטו בכניעה לרשות הפלסטינית הרצחנית המפעילה לחץ על ממשלת ישראל להעברת הכספים המועברים לטרור וכעת נמצא ה"צידוק". הקורונה תכסה על כל פשעים. אני קורא לך אדוני ראש הממשלה, שר הבטחון לעצור מיידית את העברת הכספים הזו שמיועדת למחבלים ותביא לנרצחים נוספים".

עוד אומר דגן,  כי "מעבר לכעס הגדול על שימון מנגנון הטרור בהעברת סכום של 800 מליון ש"ח שכולם יודעים שהולך למשכורות של מחבלים ורוצחים בכלא, הפוליטיקאים וגם מערכת הבטחון יודעים היטב שהכסף הזה הולך למשכורות של מחבלים רוצחים בכלא. הם אומרים מצד אחד: אנחנו מקפיאים כספים לרשות הפלסטינית ומהצד השני עושים כאילו מבצעים הלוואה לטיפול בקורונה כשבמסמך עצמו כתוב שזה הופך למענק לרשות הפלסטינית".

"אני אומר לראש הממשלה ולשר הבטחון ולשר האוצר שלושתם ממנהיגי המחנה הלאומי - אל תתחבאו, תגידו לציבור אנחנו מעבירים כסף לרשות הפלסטינית כסף שמשמן את פעילי הטרור, ואת המחבלים שיושבים בכלא. אל תתחבאו מאחורי הקורונה, הדם של הנרצחים שהיו והדם של הנרצחים חלילה שיהיו צריך לעמוד לנגד עיניכם כשמקבלים החלטה כזו. תגידו לציבור דוגרי. אתם רוצים להעביר כסף למחבלים תגידו את זה בפנים. אל תתחבאו מאחורי הקורונה".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שותף בשנים האחרונות במאבק כנגד העברת כספים לרשות הפלסטינית המעבירה כספים למחבלים. בין השאר הביא את הילדה איילה שפירא שנפצעה בפניה בפיגוע בקבוק תבערה - לפרלמנט האירופי וזו דיברה כנגד העברת הכספים לטרור וזכתה להדים עצומים. חברי הפרלמנט מחאו לה כפיים במשך כמה דקות, הגישו שאילתות בעקבות דבריה לפרלמנט האירופי וראש הממשלה יצר קשר איתה ועם דגן בה הודה להם ולאחר מכן קודמה באופן משמעותי עצירת העברת כספים לרשות הפלסטינית והגברת הפיקוח.

לפני כשבוע גיבה דגן את מוחמד אסאד מחבל לשעבר שעתר לבג"ץ כנגד ראש הממשלה ושר האוצר על העברת 800 מליון שח נוספים לרשות שתומכת בטרור לכאורה בשל הקורונה.  כשאמר: "מדינת ישראל מעבירה כספים לרשות הפלסטינית שעושקת את בני עמה, משתמשת בכסף לטרור וכל זאת ללא פיקוח על העברת הכספים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד