בע"ה י"א סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

במסווה של פעילות הומניטרית, ערבייה ישראלית העבירה כספים לחמאס

כתב אישום הוגש נגד איה חטיב, ערבייה ישראלית שגייסה כספי צדקה עברו נזקקים ברצועת עזה והעבירה אותם לארגון הטרור חמאס. הח"כים הערבים תמכו בה בעת מעצרה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ג אדר תש"פ - 11:30 19/03/2020
גודל: א א א

פרקליטות המדינה הגישה השבוע לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד איה חטיב, ערבייה כבת 32 מערערה שבצפון, בגין ביצוע עבירות ביטחוניות.

חטיב ניהל "קרן צדקה" באמצעותה גייסה תרומות, כביכול, עבור נזקקים ברצועת עזה, אך בפועל העבירה את הכספים לארגוני הטרור ברצועת עזה.

מעובדות כתב האישום עולה, כי מחבל מארגון הטרור החזית העממית ביקש מחטיב לסייע לו וזו נענתה לבקשתו. כמו כן, לפני כשנתיים יצרה קשר עם מחבל מארגון הטרור חמאס במטרה לסייע לארגון הטרור, וזה קישר אותה לחטיבה הצפונית של הזרוע הצבאית של חמאס.

חטיב ביצעה משימות שונות שהטילו עליה מארגון חמאס. כאמור, מעובדות כתב האישום עולה, כי חטיב אספה כסף מתורמים שונים בסכום של כ-100,000 ₪, תוך מתן מצג שווא לתורמים כי מדובר באיסוף כספים עבור נזקקים ברצועת עזה. חטיב כמובן לא פרסמה כי הכסף מיועד לידי ארגון הטרור חמאס.

חשיפת הקול היהודי: ארגון השמאל והפלג הצפוני של התנועה האסלאמית למען עזה >>

חטיב מואשמת בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור, ניסיון לפעולה ברכוש למטרות טרור, קשר לפעולה ברכוש למטרות טרור, מתן ש ירות לארגון טרור וקבלת דבר במרמה.

הפרקליטות ביקשה לעצור את חטיב עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה.

   | הח"כים מהמשותפת תמכו בעצורה

בקול היהודי אנו עוקבים אחר הפרשה בשבועות האחרונים אך בשל צו איסור הפרסום, שהוסר רק בתחילת השבוע הנוכחי, נאסר עלינו לפרסם פרטים אודותיה.

לקול היהודי נודע כי בין השאר נעצרו לחקירה במסגרת הפרשה דמויות בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית אשר הוצא אל מחוץ לחוק. בין העצורים, ששוחררו לאחר חקירה, היו ראיד פתחי, שייח' בכיר המפעיל דף פייסבוק עם 380 אלף עוקבים וגייס כספים לרצועת עזה במספר סבבי גיוס. כמו כן נחקרו מפעיל דף הפייסבוק של פתחי, חברו, בנו של כמאל חטיב, מספר 2 בפלג הצפוני ועוד.

בדיקת הקול היהודי העלתה כי חברי כנסת מהרשימה המשותפת הביעו תמיכה בחטיב יחד עם בכירים רבים בחברה הערבית בישראל.

כך חברת הכנסת אימן חטיב יאסין הביעה תמיכה ברורה בחשודה, גם ח"כ לשעבר מסעוד גנאים הביע בה תמיכה, וח"כ יוסף ג'ברין אף השתתף בהפגנה למענה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד