בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בני משפחת בן גל עלו לקברו של איתמר הי"ד

בני המשפחה קמו מהשבעה ועלו לקבר בהר ברכה כשהם דורשים בנייה והכפלת הבתים בישוב. המחבל עדיין לא נתפס. בסילוואן נוקבו צמיגי כלי רכב

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז שבט תשע"ח - 21:59 12/02/2018
גודל: א א א

בני משפחתו של איתמר בן גל הי"ד, שנרצח ביום שני האחרון בפיגוע הדקירה בצומת אריאל, עלו הבוקר לקברו יחד עם חבריו ליישוב, עם סיום ימי השבעה להירצחו.

"קמים מהשבעה, מצפים למימוש צוואתו של איתמר בהקדם ולמימוש ההבטחות שנאמרו לכל אורך השבעה - הגדלת הר ברכה והפיכתה לעיר. זו התשובה לטרור" אמרו הבוקר בהר ברכה. האלמנה מרים בן גל אמרה במהלך השבעה לשרים: "הנחמה שלנו היא בנייה. כתוב בבניין הארץ ננוחם. איתמר אהב את הר ברכה, פעל כדי להפוך אותה לעיר".

צילום: דוברות המועצה האיזורית שומרון

בתוך כך, המחבל שרצח את איתמר טרם נתפס. הערב (ב') פרצה מונית ערבית שהגיעה מכיוון שכם, מחסום משטרתי בצומת יצהר הגדולה, התעלמה מקריאות השוטרים, ונמלטה לכיוון חווארה. עד ראייה סיפר לקול היהודי כי שוטרי מג"ב ירו באוויר, אך נמנעו מלירות במונית שהצליחה להימלט.

לדברי עד הראייה, כאשר ניגש אל אחד השוטרים ושאל מדוע לא ירו לעבר המונית, ענה לו השוטר, שאינו יהודי, כי "אם כבר הייתי יורה בך". מדובר בסגנון דיבור של שוטרי מג"ב שבימים האחרונים דיווחו עליו לקול היהודי מספר תושבים בגב ההר.

מהמשטרה נמסר לקול היהודי כי אירוע פריצת המחסום נמצא "בבדיקה".

עוד בנושא:

במהלך היום נערך בצומת אריאל בה התרחש הפיגוע, אימון של יחידת הכלבנים יכ"ל. כלבי שמירה ותקיפה של היחידה השתתפו באימון, שדימה נטרול מחבל שמגיע לתקוף אזרחים או חיילים בתחנת ההסעה.

בסילוואן במזרח ירושלים נוקבו הלילה על פי דיווח המשטרה צמיגיהם של מספר כלי רכב של ערבים. על אחד הרכבים נכתב "תג מחיר ד"ש מאיתמר".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד