בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות תחקירי הקול היהודי: החלטה דרמטית מסבכת את בכירי רע"מ

ביהמ"ש המחוזי קבע כי חשבון הבנק של סיוע 48 ימשיך להיות חסום וקבע כי הוצגו ראיות מספקות לחשדות למימון טרור

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • א' ניסן תשפ"ד - 09:47 09/04/2024
גודל: א א א
אמין אבו רשאד בכיר חמאס אירופה ונאאל עיסא בכיר רע"מ (הופץ ברשת. שימוש על פי סעיף 27-א)
אמין אבו רשאד בכיר חמאס אירופה ונאאל עיסא בכיר רע"מ (הופץ ברשת. שימוש על פי סעיף 27-א)

For the article in English

לאחר שנים של טענות, תחקירים ופרסומים אודות קשרי רע"מ ושלל העמותות שלה לחמאס, ביהמ"ש המחוזי בת"א בהחלטה דרמטית המבססת חשדות חמורים למימון טרור וקשרים עם חמאס מצד עמותת סיוע 48 של רע"מ, ובכללה בכירי העמותה שהינם בכירי רע"מ.

השופטת לימור ביבי דחתה סופית את בקשת סיוע 48 לסעד זמני נגד בנק לאומי שחסם את החשבון של העמותה בחשד למימון טרור. השופטת אף חייבה את סיוע 48 בהוצאות משפט בסך 15,000 ש"ח. השופטת קבעה כי הבנק הציג ראיות מספקות, ומסתמכת בחלקה הגדול על תחקירי הקול היהודי, בוחרים בחיים ועד כאן.

השופטת קבעה כי לא מתקיימים התנאים המרכזיים לבקשה בהתאם לדין שכן סיכויי התביעה ומאזן הנוחות אינם נוטים לכיוון עמותת סיוע 48. "הנני סבורה כי לשלב זה של הדיון הציג הבנק ראיות ברמה שיש בה לכאורה כדי להרים את הנטל המוטל עליו, ולמצער ברמה שיש בה כדי לשלול את הטיית רכיב סיכויי התביעה לכיוון העמותה המבקשת".

השופטת מציינת כראיות משמעותיות את התמונות שאיתרנו של בכירי סיוע 48 עם אנשי חמאס מח'יר אומה, את יו"ר העמותה כתנאני תחת לוגו ח'יר אומה ונאאל עיסא עם אמין אבו ראשד.


השופטת אף התייחסה לחשיפת הקול היהודי שמנכ"ל העמותה ראזי עיסא שהעיד כנציג העמותה בביהמ"ש, שיבח את מנהיג חמאס אחמד יאסין. מדובר באירוע בו הזמין עיסא לבמה את ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית דאז חמאד אבו דעאבס וכינה אותו "תלמידו וממשיך דרכו" של השהיד שייח פלסטין אחמד יאסין. 

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

"לא ניתן להתעלם מקטע מוקלט בו נשמע מצהיר זה (ראזי עיסא א"ג) בקולו מתייחס לשייח יאסין כאל "שהיד" ולנסיונותיו להתחמק בתשובתו מהפרשנות המקובלת למינוח זה... לא ניתן להתעלם מכך שאלו הן דעותיו של מי שעומד בראשות העמותה".

השופטת ציינה סתירה בעדותו של עיסא כאשר מצד אחד טען כי אינו מכיר את אמין אבו רשאד ומצד שני ידע לומר שלעמותה אין כל קשר איתו, מה שלדברי השופטת מצביע על כך שידע במי מדובר.

בתחקירי הקול היהודי חשפנו קשרים מתמשכים של "סיוע 48" עם עמותת חמאס ח'יר אומה הטורקית. בין השנים 2020 -2023 העבירה סיוע 48 מעל 580 אלף דולר לעמותת החמאס הטורקית. 

הוכחנו כי הקשר בין העמותות החל כבר ב2016 וכי לכאורה הועברו עוד מליונים רבים לעמותת החמאס. אנשי סיוע 48 יצאו מדי כמה חודשים במשלחות לפעילות בטורקיה עם עמותת החמאס, ואף ערכו מספר מחנות קיץ לילדים סורים שברחו לטורקיה בגלל המלחמה בסוריה.

את המחנה ניהלה נוסיבה עיסא, חברת מועצת השורא של רע"מ, ביתו של מייסד התנועה האסלאמית בישראל עבדאללה נמר דרוויש והאשה החזקה ברע"מ ובתנועה האסלאמית.

הראנו כי במחנות אלה המכונים "מחנה אלקודס", הועברו תכני הסתה קשים נגד ישראל. כך באחד הטקסים עלה לבמה שייח שדרבן את הילדים לעלות לירושלים עם רובים ואמר כי העתיד הוא מנהרות עזה ולא מנהרות אוסלו. הילדים למדו על זכות השיבה ושרו שירים לאומניים קשים.


עוד חשפנו קשרים בין סיוע 48 לבין אמין אבו רשאד, חבר מפקדת חמאס אירופה המוכרז מאז 2013 בידי שר הביטחון כפעיל טרור. אבו רשאד עצור כיום בהולנד לאחר שארגון "עד כאן" וצבי יחזקאלי חשפו את פעילותו בסדרה השתולה.

להורדת דו"ח המחקר עבאס והחמאס>>

בתחקיר איתרנו תיעודים של חברי סיוע 48 בפעילות משותפת עם אבו רשאד הן ב2016 והן ב2022 כאשר רע"מ כבר חברה בקואליציה.

מפורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות נמסר: ״כפי שטענו והבאנו הוכחות מההתחלה רע״מ ועמותותיה משתפות פעולה עם ארגון הטרור חמאס. אנו מצפים ממשטרת ישראל, מהפרקליטות ומהיועצת המשפטית לממשלה להיכנס אף הם לעובי הקורה ולחקור את החומרים שהגשנו לפניהם. בנוסף אנו קוראים לכל המפלגות הציוניות בכנסת להציב קו אדום ברור בפני חבירה לממשלה עתידית עם רע״ם ולצאת באמירה מוסרית חד משמעית כי תומכי טרור אינם רצויים בכנסת ישראל״.

גלעד אך מנכ"ל ארגון "עד כאן" מסר כי: "מדובר בהישג גדול של הציבור בישראל. בית המשפט קבע כי עמותת סיוע 48 חשודה לכאורה במימון וסיוע לטרור והותיר את חסימת חשבונה על כנה. ארגון "עד כאן" ימשיך להיות השכפץ של תושבי ישראל וימשיך לחשוף את כל מבקשי רעתנו הפועלים מבית ומחוץ נגד ישראל וחייליה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון