בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דרישה: להכריז על ארגון חיראק אל פחמאווי כארגון טרור

בעקבות תחקיר הקול היהודי בארגון לביא דורשים להוציא את זרוע הפלג הצפוני מחוץ לחוק ולפתוח בחקירה נגד בכירי התנועה

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ"ח סיון תשפ"ב - 08:35 27/06/2022
גודל: א א א
שלט של תנועת חיראק אל פחמאווי באום אל פחם  (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
שלט של תנועת חיראק אל פחמאווי באום אל פחם (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

בעקבות תחקיר הקול היהודי, שחשף את תנועת "חיראק אל פחמאווי" כזרוע השטח שהובילה את פרעות תשפ"א ועמדה מאחורי המהומות בהר הבית בחודש הראמדן האחרון, באירגון לביא דורשים להוציא את התנועה מחוץ לחוק.

במכתב לשר הביטחון בני גנץ דורש עו"ד דוד ורנר מהמחלקה המשפטית בארגון לביא, להכריז על הארגון כארגון טרור. לדבריו, "הוצאת התנועה מחוץ לחוק מהווה צעד חיוני בשמירת ביטחון הציבור ומניעת פגיעה בנפש. לפיכך, אבקשכם לפעול מכח סמכותכם ולהכריז על תנועת "חיראק אל פחמאווי אל מואחד" כארגון טרור".

צפו בממצאי התחקיר שהוצגו בכנס הקול היהודי:

לביא הדגישו במכתבם כי ממצאי תחקיר הקול היהודי מעלים כי קיימת זיקה ברורה בין "חיראק אל פחמאווי" לבין הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, שהוצא אל מחוץ לחוק לפני כ-7 שנים והוכרז כארגון טרור. "מהממצאים הרבים שהובאו לעיל עולה, כי התנועה פועלת כזרוע המבצעת פעילות מטעם הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית שהוצא מחוץ לחוק. בכירי התנועה מקיימים שיתוף פעולה הדוק וגלוי עם בכירי הפלג הצפוני, התנועה מקיימת פעילות זהה ובעלת זיקה ממשית לפעילות שקיים בעבר הפלג הצפוני, התנועה פועלת לקידום המטרות של הפלג הצפוני, ובכירי הפלג הצפוני אף נוכחים בפועל באירועים של התנועה".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

במקביל לדרישה להוציא את האירגון אל מחוץ לחוק פנו באירגון לביא אל ראש אח"מ במשטרה, ניצב יגאל בן שלום, ולעו"ד אלון אלטמן, המשנה לפרקליט המדינה, בדרישה לפתוח בחקירה כנגד בכירי חיראק אל פחמאווי.

בלביא דורשים לחקור את מוחמד אבו טאהר ג'בארין, מי שזוהה בתחקיר הקול היהודי כ"ראאד סאלח הבא", וכן בכירים נוספים בתנועה, בחשד לעבירות הסתה וכן חבירות בארגון טרור לאור הקשר ההדוק של התנועה עם הפלג הצפוני.

התלונה הוגשה בעקבות ממצאי תחקיר הקול היהודי מהם עולה כי תחת מעטה של ארגון הפגנות כנגד אלימות בחברה הערבית, ראשי חיראק אל פחמאווי יזמו מהומות במהלכן מאות צעירים קראו קריאות הסתה כנגד ישראל ואף יידו אבנים אל שוטרים.

עוד עלה בתחקיר כי התנועה היתה מעורבת בארגון הסעות להלווית מוסא חסונה בלוד - שמיד לאחריה יצאו פורעים לפוגרום ברחבי לוד ואף רצחו את יגאל יהושע הי"ד, וארגנה גם הפגנות אלימות בעיר אום אל פחם. ובעיצומן של הפרעות פרסם מנהיג התנועה אבו טאהר ג'בארין פוסט ובו הוא "ממליץ לכוחות הציוניים" להסיג את כוחותיהם משייח ג'ראח ומאל אקצה - אחרת ההשלכות יהיו חמורות.

כמו כן, במהומות בהר הבית שהתרחשו בחודש הרמדאן האחרון, נעצרו רבים מפעילי התנועה, וניתן לראות בכמה מקרים כיצד המהומות בהר פרצו זמן קצר לאחר שהאוטובוסים של התנועה הגיעו מאום אל פחם.

צפו: למה חשוב להבין מי עומד מאחורי פרעות תשפ"א?

נזכיר, כי יממה לאחר פירסום תחקיר הקול היהודי נחקרו 10 מחברי תנועת חיראק אל פחמאווי במשטרת אום אל פחם והורחקו מהר הבית ל-10 ימים.

כמו כן, בקול היהודי נחשף כי סגן שרת הכלכלה וסגן הרמטכ"ל לשעבר, חה"כ יאיר גולן, השתתף בהפגנה של תנועת "חיראק אל פחמאווי" יחד עם פעילי שמאל נוספים.

מארגון לביא נמסר: "לצערנו ראינו את התוצאות הקטלניות של ההססנות של גורמים שונים ברשויות החוק לפעול כנגד הארגון, יש לגדוע את זרוע ארגון השטח חיראק אל פאחמאווי המזוהה עם הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, ויפה שעה אחת קודם. ארגון שמביא בפעילותו לפגיעה ביהודים על ידי פורעים משולהבים שסיסמתם "אנו חיילי מוחמד דף" אינו יכול להמשיך להיות ארגון חוקי במדינת ישראל אפילו רגע אחד".

כלי תקשורת מסית דיווח מתוך יציע הכנסת

בתוך כך, ביום חמישי האחרון פנה יו"ר עוצמה יהודית חה"כ איתמר בן גביר אל קצין הכנסת בדרישה "לשלול את אישור הכניסה של כלי התקשורת המסית ׳אל גורמק' לכנסת לאלתר".

פנייתו של ח"כ איתמר בן גביר באה בעקבות חשיפה של אגף המחקר של תנועת "אם תרצו", אשר לדבריהם ערוץ אל גורמק שידר מיציע הכתבים של הכנסת את הצעת חוק פיזור הכנסת.

אל גורמק הינו  ערוץ תקשורת שמרבה לפרסם תכנים המזוהים עם הפלג הצפוני, ומשדר דרך קבע הפגנות לאומניות כולל קריאות הסתה חריפות מאוד וקריאות לטרור בהר הבית, באום אל פאחם, בנגב וברחבי ישראל כולה. 

ח"כ בן גביר הדגיש גם את הקשר בין ערוץ התקשורת לראאד סאלח מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית וכן למופתי המסית עכרימה סברי, "בין היתר כלי התקשורת מקדם את השייח' המסית ראאד סלאח, המחבל עכרימה סברי ומחבלים נוספים". לדבריו, "ברשת החברתית פייסבוק ניתן לראות כי חלק ניכר מהפרסומים של כלי התקשורת ממומנים על ידי גופים מטורקיה והתבצעו בלירה טורקית".

בסיומו של המכתב תהה בן גביר כיצד התקבלה ההחלטה להכניס גוף תקשורת עוין שכזה אל תוך הכנסת. וביקש כאמור לשלול לאלתר את אישור כניסתו לכנסת.

מתן פלג יו"ר תנועת אם תרצו אומר כי "מדובר ברשת תקשורת אנטי ישראלית שמתמחה בסיקור הפגנות לאומניות ומסיתות לטרור. אל ג'זירה על סטרואידים. לא ברור כיצד ניתן האישור לרשת האנטישמית להיכנס לכנסת. מה שכן ברור הוא שיש לשלול מיידית את אישורי הכניסה שלהם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד