בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האלמנה לאלוף: הסר את שלט ההנצחה לרוצח בעלי

אלמנתו של הרב אחיעד אטינגר הי"ד פנתה לאלוף הפיקוד ודרשה ממנו להורות על הסרת שלט ההנצחה שתלו הערבים לזכר הרוצח

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט אייר תשע"ט - 11:00 03/06/2019
גודל: א א א
אנדרטת ההנצחה למחבל (פרסום ארגון בומרנג)
אנדרטת ההנצחה למחבל (פרסום ארגון בומרנג)

אלמנתו  של הרב אחיעד אטינגר פנתה בבקשה לאלוף פיקוד המרכז נדב פדן שיורה על הסרת שלט ההנצחה לרוצח בכפר ברוקין.

כזכור, ערביי הכפר בנו אנדרטה לרוצח ובה שלט עם תמונתו מייד לאחר הפיגוע במימונה של הרשות הפלסטינית. גורמים שונים בהם מועצה איזורית שומרון וארגון בצלמו פנו לצבא ולפרקליטות בתקופה האחרונה בקשה שיורו על הסרת השלט אך עד כה טרם טיפלו הגורמים בדבר בטענות שונות.

במכתב ששלחה האלמנה תמר על ידי עורך הדין מיכאל ליטווק היא מציינת: "לפני כחודשיים  אירע פיגוע רצחני בצומת אריאל בו נרצח הרב אחיעד אטינגר והחייל סמ"ר גל קיידאן  ז"ל. מדובר בפיגוע חמור שנעצר  בחלקו על ידי הרב אטינגר שמסר את נפשו פשוטו כמשמעו למנוע את המשך הפיגוע. הסתער ונפל.

במכתבה היא מציינת בהערת אגב כי: "לצערינו תחקיר צה"ל קבע שדווקא החיילים במקום פעלו לא כשורה לא חתרו למגע לא הסתערו ולא נלחמו.  לצערי המחבל נהפך לגיבור ובכפר שלו נקרא רחוב על שמו. מעשה זה בא להאדיר אותו ואת מעשהו. כל רגע ששלט זה קיים הדבר מהווה פרס לטרור.

בנוסף כל ילדי הכפר גדלים עם הגברת האהדה  לטרור ורצון להמשיך בדרך  זו. לצערי פנייתו של ארגון בצלמו לפרקליטות המדינה להסיר את השלט נדחתה בטענה המקוממת שעליהם להגיש תלונה במשטרה", כותבת תמר.

"אני פונה אליך כריבון בשטח וכמי שאחראי בין הייתר על המחדל החמור של הפיגוע כפי שנקבע בתחקיר אנא הסר עוד היום מיידית את השלט.  כזכור אתה חרטת על דגלך את המסר של מאבק נחוש בטרור ביחד עם אי פגיעה באוכלוסיה המקומית. אין כל ספק שהאוכלוסייה המקומית נגד השלט, והסרתו רק תגרום להרגעת הרוחות".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד