בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המסמכים נחשפו בכנס - הוואקף כזרוע חמאס

בכנס הקול היהודי הציג אלחנן גרונר את ממצאי התחקיר על קשרי הוואקף עם ארגון הטרור חמאס. ח"כ סמוטריץ': מדינת ישראל מורתעת מהחמאס. ארנון סגל: עד התחקיר הוואקף נחשב למתון

  • שלום פרידמן
  • י' ניסן תשפ"ב - 08:55 11/04/2022
גודל: א א א
כנס הקול היהודי - הוואקף כזרוע חמאס
כנס הקול היהודי - הוואקף כזרוע חמאס

אמש (א') התקיים כנס וירטואלי לחשיפת ממצאי הדו"ח והתחקיר על הוואקף כזרוע ביצועית של ארגון הטרור "חמאס".

בכנס הציג עיתונאי הקול היהודי, אלחנן גרונר, את ממצאי התחקיר, מהם עולה כי ראשי הוואקף בהר הבית הפעילו במשך 30 שנה, מתוך ההר, עמותה של ארגון הטרור חמאס בשם "זכאת אל קודס", אשר כנגד אותה עמותה הוגש לאחרונה כתב אישום, בגין היותה עמותה שעוסקת בפעילות ובמימון טרור.

גרונר הפנה את הזרקור לכך שעל אף קשרי הוואקף עם העמותה, זכו ראשי הוואקף לחסינות ורשויות החוק השמיטו מכתב האישום את אנשי הוואקף שהפעילו אותה.

כזכור, תחקיר הקול היהודי חשף כי את העמותה מפעיל לא אחר מאשר משרד ההקדשות הירדני – הוואקף. בתיק העמותה מופיעים מסמכים של הוואקף הממנים את חברי וועד העמותה לפי החוק הירדני.

כך למשל יו"ר העמותה בשנים האחרונות ומורשה החתימה שחתם במשך שנים על הדו"חות הכספיים של העמותה הוא לא אחר מאשר עומר עודאאלה אל קסוואני – מנהל מסגד אל אקצא ואחת הדמויות החזקות ביותר בוואקף הירדני בהר הבית.

במסמך רשמי של הוואקף שאותר בידי הקול היהודי הוא ממונה על פי חוק הזכאת הירדני לשמש כנשיא (יו"ר) העמותה.

לצידו משמשים חברי וועד אישים נוספים המוכרים בהר הבית, לחלקם בני משפחה הפעילים במורביטאן ומורביטאת וקשורים להתפרעויות בהר.

עוד נחשף, כי רואה החשבון של העמותה במשך 12 שנה, היה לא אחר מאשר השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג' מסיעת מר"צ.

יש לציין, כי כתב האישום הוגש ביום שישי, במהלך חג הפורים, ויתירה מכך במשטרה לא הסכימו בשום אופן להתראיין על תיק החקירה, כדי להציג את ההישג לכאורה שבהגשת כתב האישום. עובדות אלו לדברי גרונר, מצביעות על יד מכוונת אשר מטרתה להשתיק את הנושא, כדי "לקבור אותו מבחינה תקשורתית", ולפי החשש הדבר נעשה מתוך מטרה לחפות על ראשי הוואקף המעורבים בפרשה.

"מדינת ישראל מורתעת על ידי חמאס"

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ', שנשא דברים בכנס, אמר כי מדינת ישראל מורתעת על ידי ארגון הטרור חמאס, ולכן קונה שקט בטווח הזמן המיידי, אך מדיניות זאת גוררת נזק בטחוני ונזק לאינטרסים בטווח הארוך.

"אני לא מאמין שיש מישהו במערכת הבטחונית או במערכת המדינית שלא חשוף למידעים האלו שנחשפו על ידי הקול היהודי בתקופה האחרונה", אמר סמוטריץ', "ואם הם לא חשופים זה נורא ואיום".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (קרדיט: הקול היהודי)

לדבריו, "חמאס מנסה לשקם את היכולות ומדינת ישראל מתעסקת כל הזמן במגננה. זאת שיטה, אנחנו חוששים מהסלמה, מהתפרעויות, מטרור ומסבב בעזה, וכדי לקנות את השקט בטווח הזמן המיידי אנחנו מוכנים לשלם הרבה מאוד בטווחים הבינוניים והרחוקים".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

"לפני זמן קצר נחתם הסכם עם ירדן שנותן להם מים שמהם הם גם מייצרים חשמל. זהו הסכם במרכאות כפולות כי בהסכם יש בדרך כלל שני צדדים אבל כאן ישראל נמצאת רק בצד הנותן ולא בצד המקבל. כך גם מול "הרש"פ" ללא הסיוע של צה"ל ומדינת ישראל, "הרשות הפלסטינית" תקרוס, ובגלל הפחד שלנו כל הזמן ממה יהיה אילו", אומר סמוטריץ', "אנחנו מאפשרים לרש"פ להמשיך להתקיים למרות ההסתה שהיא מובילה והתמיכה בטרור והמשכורות שהם משלמים למחבלים, ונותנים להם לצחוק עלינו כל הדרך בחאן אל אחמר ובבית המשפט הבינלאומי בהאג".

עד חשיפת "הקול היהודי" הוואקף נחשב למתון

העיתונאי, ארנון סגל, מחבר הספר "הבית", ומראשי עמותת "בידינו- למען הר הבית", אמר בכנס כי "עד לחשיפת הקול היהודי הוואקף נחשב לגורם הכי מתון בהר הבית".

סגל הסביר כי בהר הבית קיימת תחרות כל הזמן בין הגופים הערביים השונים הפועלים בהר, הגורמת להקצנה מתמדת, כשכל אחד מהגופים חושש שמא ייתפס כגורם מתון מידי.

ארנון סגל (צילום: יהודה פרל) (יהודה פרל)

לדבריו, ההפקרות בהר הבית היא זאת שגוררת את המשך ההקצנה והיא זאת שהובילה בסופו של דבר להירצחו של אלי קיי הי"ד על ידי המחבל פאדי אבו שחידם שניהל קורסים בהר הבית מטעם הוואקף.

סגל מספר כי הקונספציה בקשר לוואקף כל כך טבועה עמוק, עד שיצא לו לראות נשיקות בין קצינים במשטרת ישראל לבין בכירי הוואקף בהר הבית, מה שלדבריו מסביר את החופשיות שבה הוואקף פועל בהר. בגלל יחס רשויות אכיפת החוק לוואקף כגורם ממתן, אומר סגל, המשטרה לא באה חשבון עם פעילי הוואקף, שתפקידם הוא לתקוף את כל מי ש"לא בא בטוב" מבחינת האיסלאם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון