בע"ה ט"ו שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הורי החייל שנרצח: "לעצור את העברת הכספים לרוצח בננו"

הוריו של יובל מור יוסף שנרצח בגבעת אסף אמנם מברכים על תפיסת המחבל אך כבר חוששים מההתמודדות עם הידיעה על המשכורת השמנה שתעביר לו הרש"פ

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' שבט תשע"ט - 15:30 09/01/2019
גודל: א א א
לווית יובל מור יוסף הי"ד  (קובי ריכטר TPS)
לווית יובל מור יוסף הי"ד (קובי ריכטר TPS)

הוריו של לוחם נצח יהודה יובל מור יוסף שנצח אמש סמוך לבית אל סיפרו על תחושותיהם לאחר תפיסת רוצח בנם.

מחד אמרו ההורים כי הם מברכים על לכידת המחבל ועל כך שבגופו הוא לא יוכל לבצע פיגועים נוספים .  מאידך קבלו ההורים על כך שלא חוסל והביעו את חששם מההתמודדויות מולו בבימ"ש וכן אל מול הידיעה על התנאים להם יזכה והמשכורת אותה יקבל.

אמש אמרו לכלי התקשורת עם פרסום ההודעה על מעצר המרצח כי: "אנחנו היינו בטוחים שיגיעו אליו כמה שיותר מהר חשבנו שיחסלו אותו ולא יתפסו אותו. קיבלנו את הבשורה ממג"ד נצח יהודה לפני שזה התפרסם. הגיע הזמן שיטפלו בו כמו שצריך".

עם זאת הוסיפו ההורים הסתייגות לדבריהם ואמרו כי: "זו לא בשורה כל כך משמחת ולא מנחמת משום שהוא נלכד בחיים, ויכול בעתיד להשתחרר לחופשי מי מבטיח לי שהוא יינמק בכלא, מי מבטיח לי שיהיה לו רע? אנחנו מתים והוא חי, איפה נשמע דבר כזה?".

האם הוסיפה ואמרה: "אנחנו מתים מבפנים, יובל מת, והוא ימשיך לחיות. אם הוא היה מחוסל, לא הייתי חושבת מה קורה איתו בזמן הזה, מה הוא אוכל ושותה, ומי דואג לו. לפחות זה היה נחסך ממני. הייתי יודעת שסגרו איתו חשבון". 

בסרטון שהפיצו היום פנו ההורים השכולים לראש הממשלה: "אנחנו פונים אליך מר בנימין נתניהו ראש הממשלה ושר הבטחון היום מלאו שלושים ליובל שלנו ולחבר שלו הי"ד.

אתמול נתפס הרוצח בן העוולה הזה ובנוסף בימים האחרונים הגיעו אלינו החפצים של יובל. אנחנו דורשים ממך כבוד ראש הממשלה ושר הבטחון שתעצור את כל הכספים שמגיעים מממשלת הטרור יש לנו נתונים שמראים שהחבל הנתעב קיבל כחצי מליון שקל עבור פיגועים שהוא ביצע בעבר ואנחנו יודעים שבעתיד הוא גם יקבל עוד עשרות אלפי שקלים הוא ומשפחתו אנו מבקשים לעצור את כל משלוחי הכספים שמועברים לרשות הפלסטינית. 

אנחנו דורשים את זה לא רק בגלל.. אלא בשביל למנוע את הפיגועים הבאים ואת הפגיעה ביהודים נוספים".

כזכור לאחר הפיגועים האחרונים יצאו פעילים בקמפיין שכותרתו "לחסל את אבו מאזן".

תחת הקמפיין עומדת הקריאה לחיסולם של מממני הרצח השונים מהרשות הפלסטינים. לדברי מפיקי הקמפיין מממן רצח הריהו כרוצח ויש לפעול כנגדו בכל האמצעים העודים לרשותנו.

בהפגנות לאחר הירועים יצאו המפגינים לרחובות עם שלטי ענק בהם נכתב המסר וכן עליהם הודספו תמונותיהם של הנרצחים האחרונים בפיגועי הטרור.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד