בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החברה היהודיה של המחבל: "הייתי בהלם"

​המצוד אחר המחבל שרצח את הרב בן גל נמשך. החברה היהודיה: "לא הכרתי אותו כאדם כזה". להב"ה: "כולן אומרות - הערבי שלי הוא לא כזה..."

  • אלחנן גרונר
  • כ"ג שבט תשע"ח - 15:41 08/02/2018
גודל: א א א
המחבל בזירת הפיגוע
המחבל בזירת הפיגוע

המצוד אחד המחבל, עבד אל כרים עאדל עאסי, שרצח את הרב איתמר בן גל, נמשך, לאחר שעל פי ההערכות ברח לשכם כשהוא פצוע באורח קל.

במקביל חברותיו היהודיות של המחבל עדיין מתקשות לעכל כי מי שלטענתן היה חביב ונחמד, רצח יהודי.

אמנם שיטוט קצר בדף הפייסבוק שלו מעלה כי המחבל היה רחוק מלהסתיר את עמדותיו על יהודים, פיגועים ומחבלים, ושיבח והילל "שהידים" חדשות לבקרים, אך לצד זאת שהה במוסדות רווחה מטעם המדינה עם נערות במצוקה.

ת' חברתו של המחבל מתקופת שהותו בפנימייה בחיפה, סיפרה בכתבה של רום ליאור ב"כאן", כי "הייתי איתו איזה חדשיים, הכרתי אותו והוא היה מאוד שקט, אבל לפעמים הוא היה מוציא את הצעקות שלו ודברים כאלה בפנימייה".

ת' תיארה כי "הייתי בהלם כששמעתי שהוא עשה את הפיגוע הזה, כי לא הכרתי אותו בתור בן אדם כזה. לא ציפיתי ממנו, לא הייתי בכלל יודעת שהוא מגיע למקומות כאלה. האמת שניסיתי למצוא אותו באינסטגרם ולדבר איתו, כאילו לשמוע מה קרה, אבל לא תפסתי אותו".

חבר של המחבל מבית השנטי אמר כי "הראו לי את התמונה שלו. הייתי בשוק שהוא המחבל, כי הוא היה בן אדם שקט כזה והוא היה כאילו, אתה יודע יש את האנשים השקטים שהם גברים כאלה, אז הוא היה מאלה".

לדבריו לא היה ביטוי בבית השנטי לעמדותיו הלאומניות של המחבל, אך בדף הפייסבוק שלו הן הופיעו כפי שגם הוא ראה.

ענת גופשטיין מארגון להב"ה פרסמה אמש סרטון בו פנתה לבנות שנמצאות בקשר עם ערבים להתעורר.

"כולן אומרות לי, הערבי שלי הוא לא כזה, הערבי שלי הוא אחר", סיפרה גופשטיין. "הערבי שלי לא מחבל הוא יתגייר, אבל בסופו של דבר הוא לא מתגייר. את מתאסלמת, מוכה חבולה ומושפלת. כדי שלא תגלי שהחבר שלך של היום הוא המחבל של מחר תעזבי אותו עכשיו לפני שיהיה מאוחר. אנחנו בארגון "להבה" מחכים לטלפון שלך", אמרה.

עוד בנושא:

בדיקת הקול היהודי לאחר הפיגוע העלתה כי במקביל לתקופה בה על פי אנשי בית השנטי, שהה במקום, העלה המחבל פוסטים רבים של הסתה בדף הפייסבוק שלו, הביע שוב ושוב תמיכה ב"שהידים", העלה סרטונים של מחבלים רעולי פנים יורים בשכם במפגני הסתה נגד ישראל ועוד.

הלית לוי, רכזת "בית השנטי" אמרה לחדשות 10 כי המחבל הגיע לבית השאנטי כיוון שהוא "בן למשפחה חצויה ונטול עורף משפחתי", וציינה שכשהגיע למקום "נבדקה תעודת הזהות הכחולה שלו ונמצאה תקינה".

לדבריה "עבד הוא נער ששהה במספר קורות גג של משרד הרווחה ובהן 'הבית ברחוב חיים' ו'שלטר הלב'. הוא נקלט ב'בית השנטי' לפני יותר משנה לתקופה קצרה של מספר שבועות עם תעודת זהות כחולה שנבדקה בידי גורמים מוסמכים ונמצאה תקינה. הוא עזב את 'בית השנטי' לאחר שאסרנו עליו לנסוע על בסיס קבוע לשכם בשל חששנו מניצולו בידי גורמים עוינים. אנו מקבלים ללא הבדל דת, גזע, מין ומגדר. למרות המקרה הקשה זה לא ירפא את ידינו מלעזור לאחרים".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר: "מדובר בצעיר המוכר לשירותי הרווחה. לאורך השנים נעשו ניסיונות לסייע לצעיר שננטש על ידי הוריו והוא קיבל כמה וכמה פתרונות דיור ושיקום מהמדינה, אולם בחר להפסיק את התהליך בכל פעם. בשל צנעת הפרט לא נוכל להרחיב עוד".

יש לצייין כי ביום ראשון הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון מוחמד חארוף משכם, בכך שרצח את מיכל חלימי הי"ד, עמה ניהל קשר זוגי, על רקע לאומני.

הוא הודה והורשע ברצח ממניע לאומני למרות שבכתב האישום שהוגש נגדו התעקשו במשטרה ובפרקליטות לטעון כי מדובר באירוע פלילי.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד