בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המופתי המסית השתתף בכנס טרור נוסף

לאחר שהמופתי המסית עכרימה סברי השתתף בכנס נוסף יחד עם בכירים בארגוני הטרור "הג'יהאד האיסלאמי", "החזית העממית" ו"חמאס", ארגון לביא פנה שוב בדרישה למצות עמו את הדין

  • שלום פרידמן
  • ט' אייר תשפ"ב - 17:44 10/05/2022
גודל: א א א
המופתי עכרימה סברי נואם בכנס של ארגון הטרור "הג'יהאד האיסלמי"  (צילום מסך)
המופתי עכרימה סברי נואם בכנס של ארגון הטרור "הג'יהאד האיסלמי" (צילום מסך)

ארגון "לביא" הגיש היום תלונה נוספת כנגד המופתי המסית עכרימה סברי בגין השתתפות בכנס של ארגון הטרור "הג'יאהד האיסלמי" לצד ראשי ארגוני הטרור.

במכתב התלונה נכתב כי המופתי השתתף לצד מנהיג הג'יהאד האיסלמי זיאד נחאללה וכן חאדר עדנאן אשר נחשב למנהיג הארגון ביהודה ושומרון. כמו כן השתתף בכנס נציג של ארגון הטרור חמאס – זכריה אבו מועמר ודובר ארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין"  מאהר טאהר.

במכתב התלונה הובאו דבריו של סברי מתוך כתבה באתר "שיהב ניוז" אשר סיקרה את הכנס ולפיה סברי שיבח את פעולות ארגוני הטרור בעזה "מאמציהם של הגיבורים בעזה שעמדו איתנו באבירות ובגאווה", והדיש את תחושת השייכול של הערבים תושבי מדינת ישראל עם הערבים בעזה "אנחנו עם אחד וחלק מהעם הערבי".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בנוסף לסברי השתתף גם רג'א אגברייה, ערבי אזרח ישראל, תושב אום אל פאחם אשר שימש בעבר כמזכ"ל תנועת "בני הכפר". על פי כתבה שסיקרה את הכנס התבטא כי "האויב הגיע לארצנו, ולפיכך אין לעמנו ברירה אלא להגן על זכויותיו הלגיטימיות" והדגיש כי "הקרב על סייף אל-קודס (הכינוי הערבי לירי הטילים בזמן מבצע שומרו החומות ופרעות תשפ"א) הפיל את המסכה, ואנשי 48 אישרו שהם חלק בלתי נפרד משאר העם הפלסטיני במאבקם המתמשך".

לדברי עוה"ד דוד ורנר החתום על מכתב התלונה, "ממידע שנאסף על ידי נראה כי סברי ואגברייה עמדו בקשר עם גורם ממארגני הכנס והלה דאג לשדר את הנאום שלהם בזמן הכנס". לדבריו "מגעם של עכרימה סברי ורג'א אגברייה עם אותו הגורם שהדעת נותנת שהינו גורם מתוך הג'יהאד האיסלמי אשר הפיק את הכנס, עולה כדי מגע עם סוכן חוץ".

בנוסף, לדברי ארגון לביא, אגברייה פירסם לאחרונה פוסט בחשבון הפייסבוק שלו אשר מהווה לכאורה עידוד ותמיכה בטרור.

נזכיר כי לפני כשבועיים פירסמנו בקול היהודי כי המופתי עכרימה סברי השתתף בוועידה אינטרנטית עם בכירי הטרוריסטים ברחבי העולם לרגל "יום אלקודס" האיראני.

בין המשתתפים בועידה לצדו של סברי: מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד אל נחלה, מנהיגי החזית העממית, בכירי דת קיצוניים מתימן ועיראק וגם אזרח ישראלי נוסף - הארכיבישוף הנוצרי עטאללה חנא.

בעקבות הפירסום קרא חבר הכנסת ח"כ יעקב מרגי מש"ס "לגרש את סברי ללבנון שיחיה שם בסביבה הטבעית שלו".

עכרימה סברי לצדו של חסן נסראללה במודעה על הכנס ליום אלקודס האיראני (צילום מסך)

כפי שחשפנו בקול היהודי, העוזרת של יו"ר ועדת חוץ וביטחון וסגן ראש המוסד לשעבר ח"כ רם בן ברק, למדה בקורס של סברי מטעם עמותת אל אקצא של רע"מ ופרסמה תמונות שלה לצידו של סברי.

בנוסף, שמו של סברי פורסם בידי עיתון הארץ כמי שהעניק מגן הוקרה לשופט העליון דהיום חאלד כבוב על פועלו של אביו של כבוב בהקשרים איסלאמיסטיים ביפו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון