בע"ה י"א תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרשות הפלסטינית צפצפה על חוק הטרור – ישראל ביטלה אותו

החוק החדש שהיה אמור למנוע את העברת משכורות הטרור למחבלים הוקפא כעת בידי ישראל, זאת לאחר שהרשות הפלסטינית הודיעה כי לא תתחשב בו

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב סיון תש"פ - 08:18 04/06/2020
גודל: א א א

חוק צבאי חדש שנכנס לתוקף לפני כחודש, וחושף את הרשות הפלסטינית ובנקים ערבים לתביעות עקב העברת משכורות טרור למחבלים, מושהה כעת בידי ישראל. זאת לאחר שהרשות הפלסטינית והבנקים הודיעו רשמית כי ימשיכו להעביר משכורות למחבלים.

החוק החודש, חוק צבאי התקף ביהודה ושומרון החל מאמצע חודש אייר (9 במאי), הוא תאומו של החוק למאבק בטרור שחוקק לפני מספר שנים. בין היתר, החוק חושף בנקים לתביעות בארץ ובחו"ל ובמידה ויעבירו משכורות טרור מהרשות הפלסטינית לידי מחבלים ומשפחותיהם.

עוד לפני שהחוק נכנס לתוקף, הזהיר מכון 'מבט לתקשורת הפלסטינית' את הבנקים מפני השלכותיו ואכן מיד לאחר כניסתו לתוקף הודיעו הבנקים ליו"ר הרשות אבו מאזן, לראש ממשלת הרשות מוחמד אשתיה ומשרדים הרלוונטים ברשות, כי אינם ישתפו יותר פעולה עם העברת משכורות הטרור למחבלים.

הרשות הפעילה לחצים, יחד עם תומכי מחבלים מהערים והכפרים הערביים. השבוע, הודיעו באופן רשמי הבנקים, יחד עם הרשות, כי הם ימשיכו להעביר משכורות למחבלים, למרות החוק החדש שנכנס לתוקף.

בתגובה, ישראל הודיעה כי היא משהה את החוק החדש, שנחתם בצו אלוף הפיקוד, למשך 45 יום, וזאת על פי החלטתו של ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ. כך מדווח כתב כאן 11 גל ברגר.

כעת, תוכל הרשות הפלסטינית להמשיך לשלם משכורות טרור למחבלים, ללא חשש תביעות בארץ או בחו"ל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד