בע"ה י"ב אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התביעה הצבאית: הדריסה בחוות גלעד - תאונה

כתב אישום הוגש כנגד ערבי שפגע עם רכבו בחווה רויזין והרג אותה. האירוע מתאור כתאונת פגע וברח והוא מואשם בגרימת מוות ברשלנות והפקרה

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' תשרי תשע"ט - 16:36 12/09/2018
גודל: א א א
רגע הדריסה בחוות גלעד (מצלמות אבטחה)
רגע הדריסה בחוות גלעד (מצלמות אבטחה)

כתב אישום הוגש היום (ד') נגד ערבי מהכפר ציר שדרס למוות את חווה רויזין מעמנואל בצומת חוות גלעד לפני שלושה שבועות, כך דווח לראשונה ב"כאן". בכתב האישום מתואר האירוע כתאונת פגע וברח והנהג כמאל עבד קאדרי מואשם בגרימת מוות ברשלנות ובהפקרה אחר פגיעה.

כתב האישום אינו מזכיר מניע לאומני, וממנו עולה כי הגרסה שסיפקו ברשות הפלסטינית שסירבה להסגיר את הנהג במשך מספר ימים לפיה נסע עם בני משפחתו אינה נכונה.

בכתב האישום נטען כי הנהג הסיע חמישה נוסעים מהכפר סאלם הסמוך לאלון מורה אל הכפר ג'יוס הסמוך לקלקיליה. בצומת חוות גלעד פגע הרכב בחווה רויזין שסיימה לחצות את הכביש מהצד של חוות גלעד את הטרמפיאדה בצד השני של כביש גלעד.

עוד בנושא:

לפי כתב האישום הנהג נסע במהירות 86 קמ"ש, בכביש בו מותרת הנסיעה על 80 קמ"ש, פגע ברויזין, שנהדפה לתעלה בצד הדרך והמשיך בנסיעה כשהוא מפקיר אותה.

לאחר האירוע נבדק האם מדובר בפיגוע. גם כעת מתקשים תושבים בשומרון לקבל את הגרסה, בפרט שבקטע נסיעה זה רוב מוחלק של הנוסעים, בפרט הערבים, נוסעים במהירות גבוהה בהרבה מ-86 קמ"ש.

בני משפחתה של רויזין טענו גם הם כי מדובר בפיגוע. הנהג עצמו שהה בידי "המשטרה הפלסטינית" מספר ימים עד שהוסגר, והועבר לחקירת המשטרה והשב"כ.

בתוך כך, ביום שישי האחרון נשמע ירי סמוך לחוות גלעד.

תושבים שעמדו סמוך לש.ג הישוב דיווחו כי שמעו שריקת כדור בסמוך אליהם וזיהו שתי דמויות נמלטות לעבר הכפר תל הסמוך. בסריקות אותרו כתמי דם, ובצבא אומרים כי מדובר בדם של חיה ולטענתם מדובר בציידים.

טרם ברור אם מדובר בירי שכוון לציד חיה באופן לא חוקי עם נשק לא חוקי, או בניצול הזדמנויות לירי לעבר תושבי החווה.

הכפר תל ידוע כמעוז חמאס שהוציא מחבלים רבים, וממשיך להוציא מחבלים כל העת. לפני מספר שנים אף התרחש אירוע דומה כאשר ציידים ערבים זיהו יהודי בגוש עציון וירו לכיוונו.

 

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון