בע"ה ה' ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חברי הלוחמים סירבו לנשיא: "ערבות הדדית היא הבסיס"

נשיא המדינה הפציר בחבריהם של אורון שאול והדר גולדין הי"ד שלא יחזירו את אותות הלחימה אך הלוחמים סירבו

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' אלול תשע"ח - 14:48 13/08/2018
גודל: א א א
(צילום: קובי גדעון לע"מ )
(צילום: קובי גדעון לע"מ )

נשיא המדינה נפגש היום (ב') עם חבריהם של סגן הדר גולדין הי"ד וסמ"ר אורון שאול הי"ד וביקש מהם לא להחזיר את אותות מבצע "צוק איתן" למדינה.

 זאת לאחר שלפני מספר שבועות הגיעו חברי הלוחמים לבית ראש הממשלה והפקידו במקום ארגז עם אותות המלחמה שקבלו על השתתפותם במבצע צוק איתן. יחד עם ארגז האותות השאירו מכתב אותו כתבו לראשי המדינה בו אמרו כי מכיוון שהמערכת כשלה בהחזרת הבנים הביתה, מבחינתם מבצע צוק איתן טרם הסתים ואי לכך הם מפקידים את האותות שקבלו בידיהם של ראשי המדינה עד להחזרת גופות חבריהם.

בפגישה היום אמר הנשיא רבלין לחברי הלוחמים "אל תחזירו את אות המערכה, אל תפגעו בעצמכם - האות איננו פרס או הודעה על השתתפות, הוא שייך לכם בזכות".

הנשיא טען בפני הלוחמים כי "החזרת אות המערכה היא אמירה שאנחנו מתנערים מהמערכה. אות המערכה שלכם, המערכה הייתה של כולנו ובוודאי של כל אחד מכם ואני בטוח שעשיתם כל מה שאתם יכולים. ולפני שמתחילים, קחו את אות המערכה. נתווכח על זה אחר כך, נעיר הערות, וזה מותר ולגיטימי וחשוב ביותר. זאת בקשתי היחידה, קחו את האות."

אך חבריהם של הלוחמים עמדו בהחלטתם וסירבו לבקשת הנשיא לקבל את האות מחדש. החברים חזרו על דרישתם מהנשיא להשבת הבנים "אנחנו כאן במטרה מסוימת", השיב לנשיא אור כהן חברו לצוות של הדר הי"ד.

"אנחנו מייצגים ערכים של רעות, אחדות של אנשים מכל המקומות וכל המגזרים. ערבות הדדית היא הבסיס שלנו, המאבק הוא על ערכים, כמו שהדר היה אומר 'בעוז וענווה'. על ערכים לא מתפשרים ויש דברים שנראים לנו כמו הדבר הנכון לטובת המדינה, לטובת אזרחי ישראל ולטובת החיילים העתידיים להתגייס.

חייל צריך לדעת כשהוא נכנס למערכה שני דברים, אחד שמדינת ישראל עשתה כל מה שהיא יכולה בדרכי שלום או דרכים אחרות כדי למנוע מלחמה ולהשיג את הישגיה, ודבר שני שהם יחזירו אותו פצוע, חי או מת לקבר ישראל.

בכל מערכה קודמת בסיומה היו חילופי שבויים", המשיכו החברים: "בצוק איתן לא, וחברינו אורון והדר לא שבו. עבורנו צוק איתן לא תם עד שאנחנו נחזיר אותם ועד שהדרג המדיני יפעל בכיוון הזה וימשיך לפעול עד שיחזרו. נקבל את האותות בגאון, רק שיחזרו. אנחנו גאים במדינה, אנחנו גאים ששירתנו בצבא, היינו מוכנים לשים את נפשנו בתמורה לזה, שמנו את עצמנו בחזית המאבק לקיום המדינה. נמשיך לשרת בצבא ואנחנו לא רואים בכך סתירה. המעשה הזה מחזק את מדינת ישראל".

בתוך כך היום (ב') בערה שריפה גדולה באיזור תל גמה שבעוטף עזה לאחר שבלון תבערה שהפריחו ערבים עזה התלקח במקום. כוחות כיבוי רבים פעלו במקום לכיבוי השריפה.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד