בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חודש לאחר הרצח: רוצח הרב בן גל הי"ד עדיין חופשי

המחבל שביצע את הפיגוע בצומת אריאל טרם אותר. הלילה ירו מחבלים על כוחות צבא בג'נין. ביצהר טרקטור ערבי שפרץ שביל לעבר הישוב ניזוק

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט אדר תשע"ח - 15:55 06/03/2018
גודל: א א א
זירת הפיגוע בצומת אריאל (הלל מאיר TPS)
זירת הפיגוע בצומת אריאל (הלל מאיר TPS)

30 להירצחו של הרב איתמר בן גל הי"ד ימלאו בעוד יומיים, ורוצחו, טרם נתפס. נדמה כי הנושא ירד מסדר היום הציבורי, ושטף האירועים במדינה השכיח את העובדה שמחבל רוצח מסתובב חופשי.

המחבל עבד אל-כרים עאדל עאסי שרצח את בצומת אריאל עדיין מסתובב חופשי. בצה"ל ובשב"כ אומרים כי החיפושים אחריו נמשכים. מאז הפיגוע נעצרו כמה מקרוביו בניסיון להגיע למידע על מקום הימצאו.

הערכות הצבא היו תחילה כי המחבל מסתתר בשכם, אך לאחר שעבר זמן כה רב מהפיגוע יתכן והצליח למצוא מסתור במקום אחר. במערכת הביטחון אומרים כי דווקא היותו של המחבל בן עיר שחי בין שכם ליפו, ולא מי שסומן מראש על ידי מערכת הביטחון במסגרת תפיסתם הביטחונית, מקשה על איתורו.

ברשתות החברתיות הפך המחבל לגיבור, והצלחתו להימלט מכוחות הביטחון של ישראל זמן כה רב זוכה לאהדה והפיכתו למודל לחיקוי, לצד דמותו של המחבל אחמד ג'ארר שרצח את הרב רזיאל שבח הי"ד ונמלט עד שחוסל בג'נין.

עוד בנושא:

בתוך כך, הלילה דיווח צה"ל כי מחבלים ירו לעבר חיילים שפעלו בעיר ג'נין. על פי הדיווח, החיילים השיבו בירי לעבר מקור הירי, אך לא זוהתה פגיעה.

בקרית ארבע תלו ערבים דגל אש"ף בנקודת ההתיישבות החדשה "מבשר" שהוקמה סמוך לקריה. תושבים הורידו את הדגל, ולמקום הגיעו גם צלמים ערבים.

בתוך כך, ביומיים האחרונים התרחשו מספר אירועים סמוך ליצהר. אתמול ערבים החלו בפריצת שביל בין הכפר עסירא אל קיבלייה לבין יצהר. במקום פרצו עימותים. היום החלו ערבים לפרוץ שביל גם מכיוון הכפר עינאבוס הנמצא דרומית ליצהר. המהלך נראה מתוזמן, ולקול היהודי נודע כי בתקופה האחרונה הודיעה "הרשות הפלסטינית" כי תבצע פרוייקטים לסיוע לערבים באזור שכם בכלל ויצהר בפרט.

בתגובה לפרובוקציה הערבית, ירדו יהודים מיצהר, ניפצו את שמשות המחפרון שביצע את העבודות, וניקבו לו צמיגים. אנרכיסטים אירופאים, וזכרייה סדא, ערבי מהכפר ג'ית העובד בארגון השמאל הקיצוני "רבנים לזכויות אדם" המאגד רבנים רפורמיים, הגיעו בתוך דקות ספורות לשטח, מה שמלמד על אפשרות שידעו מראש על הפרובוקציה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד