בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ח"כ רם בן ברק: "אני סומך על העוזרת שלי ב-100%"

תמונה עם תומכי טרור: יו"ר ועדת חוץ ובטחון הגיב אמש והבוקר לחשיפת 'הקול היהודי' ואמר כי העוזרת שלו לפעמים מתפללת במסגד אל אקצא ולא ידעה עם מי הצטלמה. "אחד מהם הוא עם התבטאויות לא סימפטיות".

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח חשון תשפ"ב - 09:58 24/10/2021
גודל: א א א

עשרה ימים לאחר חשיפת הפרשה באתר 'הקול היהודי' על עוזרת יו"ר ועדת חוץ ובטחון וסגן ראש המוסד לשעבר, ח"כ רם בן ברק, כי השתתפה בקורס והצטלמה עם שייחים מסיתים בכירים ותומכי טרור, הגיב בן ברק לראשונה אמש (מוצ"ש), בתוכנית 'פגוש את העיתונות', והודיע כי החליט לאחר בדיקה, להשאיר את העוזרת הפרלמנטרית שלו, עו"ד ליניר אבו הזאז, בתפקידה הרגיש, למרות העובדה שהצטלמה עם בכירי המסיתים. "הפרסום לא נכון והיא לא השתתפה בשום פורום. העוזרת שלי, ערבייה-דתייה, שמתפללת באל-אקצא לפעמים ובאותו אירוע מדובר היא עשתה משהו עם מדריכי טיולים במסגד. בסיום הקורס הגיעו לשם אנשים שנמצאים, שם היא הצטלמה איתם ואחד מהם הוא אחד עם התבטאויות לא סימפטיות".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

כזכור, בן ברק, ששהה בחו''ל בזמן חשיפת הפרשה, החליט לקיים בירור והקפיא את עבודת היועצת עד לחזרתו. ''הקפאתי את פעילותה בצוות לשכתי עד לחזרתי מביקור בחו״ל. בחזרתי ארצה אבצע בירור מעמיק בדבר שאלות שעלו בנוגע להתנהלותה. אקבל את מסקנותיי בהתאם", עוד הוסיף ח"כ בן ברק והבהיר: ''כיו"ר ועדת חוץ וביטחון, אעמיד תמיד את נס ביטחון המדינה לפני כל שיקול אחר''.

על כך אמר בריאיון אמש: "החלטתי להשעות אותה עד שאברר את העניין - ביררתי את זה, כולל שיחה עם קצין הכנסת ועם אנשי שב"כ. אולי היא תשמע את זה דרכך, אבל החלטתי להחזיר אותה לעבודה. הדבר הפסול הוא שלא ידעתי על זה מראש ואני חושב שהיא טעתה בשיקול הדעת".

הבוקר (א') התראיין ח"כ בן ברק בתוכניתם של קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתאגיד ואמר כי העוזרת שלו "דתייה מוסלמית והיא לפעמים מתפללת במסגד אל אקצא, והיא הצטלמה עם האנשים האלה, ובזמנו היא לא ידעה מי הם. אני סומך עליה ב-100%", דברי בן ברק.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "יו"ר ועדת חוץ ובטחון רם בן ברק מסתכן בפגיעה בבטחון ישראל ובמקום לפטר את העוזרת, הוא ממשיך בהעסקתה. יש כלל: שכשיש ספק בפגיעה בבטחון המדינה - אז אין ספק. להכניס למשכן הכנסת את מי שקיימה קשרים עם מחבלים זה מחדל שעלולים לשלם עליו ביוקר ואולי כבר שילמנו ועדיין לא יודעים".

הסערה סביב הנושא לא שכחה בשבוע שחלף וחברת הכנסת מירי רגב מהליכוד קראה לעברו של בן ברק 'שונא ישראל' בשל בחירתו להעסיק יועצת שהצטלמה עם תומכי טרור. למרות הביקורת שנמתחה עליה ממפלגתה וממפלגות האופוזיציה שהפצירו בה לחזור מהביטוי 'שונא ישראל' אמרה רגב בתוכנית 'המטה המרכזי' כי היא לא מתנצלת ולא חוזרת בה: "ממש לא מצטערת על הדברים נגד בן ברק. אני עומדת על כך. איך היה אפשר לכנות אדם שהוא יו"ר ועדת חוץ וביטחון, שבבוקר העוזרת שלו יושבת איתו בוועדות ויושבת בחדר איתו ובערב נפגשת עם תומכי טרור?", אמרה רגב.

לדבריה, "זה שהוא היה סגן ראש המוסד, הוא סיים את תפקידו. הוא איש פוליטי וקורץ לבייס של ערבים. הוא לוקח בפעם הראשונה בהיסטוריה עוזרת שנפגשת עם תומכי טרור. ישבו בכנסת אנשים שהעבירו טלפונים לאסירים ביטחוניים. אני לא סומכת על אחת שנפגשת עם תומכי טרור. או שהיא תלך הביתה או שהוא יעזוב את התפקיד הזה. אני לא מתכוונת שאף אחד יסתום לי את הפה ואמשיך להגיד את הדברים מדם ליבי".

לאחר הודעתו של בן ברק כי אינו מתכוון לפטר את אבו הזאז, כתבה רגב בחשבונה: ‏"רם בן ברק, אני קוראת לך לפטר לאלתר את "העוזרת המסוכנת" שנפגשת עם תומכי הטרור ומעודדי השאהידים. לא יתכן שבבוקר היא תהיה חשופה למידע בטחוני המסכן את חיילות וחיילי צה"ל ובערב תשתה קפה עם תומכי טרור ותומכי שאהידים. עשה זאת לפני שיקרה משהו מסוכן. בטחון המדינה וחיילי צה"ל הוא מעל הכל.

בנוסף, ארגון 'עד כאן' הגיש בעקבות חשיפת 'הקול היהודי', תלונה במשטרה כנגד יועצת בן ברק, בחשד לדליפת מידע רגיש לידיים עוינות. ממידע שהגיע לידי ארגון עד כאן" והועבר גם לבדיקתו של קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, עולה כי בין חבריה של  אבו הזאז בפייסבוק ניתן למצוא חברים שתמונת הפרופיל שלהם היא של מנהיג ארגון הטרור חיזבאללה חסן נסראללה. עובדות אלו מעלות חשש כבד לזליגה של מידע בטחוני לידיים עויינות.

ארגון 'תורת לחימה' דורש מנפתלי בנט ויאיר לפיד להדיח את ח"כ בן ברק מתפקידו: "אם היה נדמה כי הציבור יזכה לצעד סמלי בפיטורי העוזרת, אשר בעודה חשופה למידע בטחוני רגיש מתרועעת עם תומכי טרור, הרי שהערב ח"כ בן ברק ירק בפרצוף של עם ישראל ופגע בביטחון ישראל, רק כדי להרגיש 'נאור' ולרצות את חבריו תומכי הטרור בקואליציה".

"אין קו אדום או שחור שהאיש הזה לא יחצה ואת המחיר משלם הציבור. זהו אובדן ערכים ועברו הביטחוני של רם בן ברק לא יוכל לחפות עליו".

לתמיכה בפעילות ובתחקירי הקול היהודי >>>

כזכור, בתגובה לפנית הקול היהודי, השיבו ח"כ בן ברק ועו"ד אבו הזאז כי אבו הזאז לא ידעה על הדברים המיוחסים לשייחים המפורסמים. ובכן, אשרי המאמין, אך כל מי שמתמצא ולו במעט ברחוב הערבי יודע שמדובר בכמה מהדמויות הכי מוכרות כיום בעולם המוסלמי בישראל, שכל אחד מהם נחקר ונעצר מספר פעמים. סברי ובכיראת עלו לכותרות אינספור פעמים בגין עימותיהם עם הרשויות בישראל – מעצרים, צווים והרחקות מהר הבית.

עכרימה סברי עצמו נחקר יממה בלבד לפני שאבו הזאז פרסמה את הפוסט והורחק מהר הבית. האירוע הזה פורסם בהרחבה בכלי התקשורת הערבים ובחלק מהתקשורת הישראלית ודובר חמאס גינה את החקירה. אבוב הזאז אף מתייגת את בכיראת ופתחי בפוסט שפרסמה וכאמור, היא זו שהלכה במיוחד להצטלם עמם וטרחה לפרסם את התמונות.

אבו הזאז אף פירטה אודות הקורס וניסתה לשוות לו מראה תמים של קורס היסטורי וארכיאולוגי. ובכן, בדקנו את הדברים, שיפורטו לאחר התגובות.

חבר הכנסת רם בן ברק מסר לקול היהודי: "עו״ד ליניר אבו הזאז במהלך הפגישה ולפניה לא ידעה על הדברים שמיוחסים להם ואם הייתה יודעת בוודאי שלא הייתה נפגשת עימם. כמו כן, אין במפגש זה להעיד ו/או לתמוך בפעילות תומכת טרור או מעשים לא חוקיים דבר שאינו מקובל ורחוק שנות אור מדעותיה של עו״ד אבו הזאז".

אבו הזאז טוענת כי מטרת הקורס הינה "חינוכית, לימודית והיסטורית" בלבד. אלא ששייח נג'אח בכיראת מעיד בכלי התקשורת כי כמי שיזם את הקורס מטרתו היא גם פוליטית.

הקורס לא עסק רק בארכיאולוגיה והיסטוריה אלא בהנחלת הנרטיב "הפלסטיני"/אסלאמי על ירושלים והר הבית וזאת כדי למנוע את נסיונות "הכיבוש" לייהד את ירושלים, כך על פי מארגני הקורס באתר עמותת אל אקצא.

כך למשל שייח' צפוות פריג', סגן ראש הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית ויו"ר עמותת "אל אקצא" צוטט באתר העמותה המארגנת את הקורס כמי שמסביר שמטרתו "בהצגת, העלאת המודעות וחינוך הדורות הצעירים על מדעי מסגד אל-אקצא ובית אל-מקדיס המבורכים כדי לשמר את ההיסטוריה של הציוויליזציה האסלאמית והמורשת הפלסטינית לאור כל תוכניות הייהוד והעקירה".

גם בנוגע לשמות שהזכירה אבו הזאז בתגובה, שהם כביכול מורי דרך לגיטימיים בדקנו. רובן אבו שמסייה מתראיין לא פעם בכלי התקשורת הערבים כשהוא מציג טרמינולוגיה קיצונית נגד "הכיבוש הישראלי" כולל בזמן מהומות שער שכם שהובילו למבצע שומר החומות. בנו בשאר שהזכירה הזאז כמי שהעביר עם אביו 70% מהקורס היה עצור בשנת 2018 במשך שלושה שבועות בידי השב"כ בחשד לעבירות טרור. הוא שוחרר למעצר בית וככל הידוע לא הוגש נגדו לבסוף כתב אישום.

בנוסף טוענת אבו הזאז כי 10% מההרצאות היו של אנשי דת מהפלג הדרומי אך מתעלמת מנוכחותם של שלושת השייחים המצולמים ובהם ראיד פתחי המזוהה באופן מובהק עם הפלג הצפוני שהוצא אל מחוץ לחוק, נג'אח בכיראת המזוהה עם ארגון הטרור חמאס ועכרימה סברי שמזוהה בעיקר עם פגישתו עם חסן נסראללה, תמיכתו בפיגועי התאבדות, קשריו המפוקפקים עם טורקיה והסתה בהר הבית.

הקורס שיחזיר את השלטון האסלאמי בארץ ישראל?

כאמור, מטרת הקורס לפי מארגניו היא "לשמור את הציוויליזציה האסלאמית והמורשת הפלסטינית" בהר הבית וירושלים כדי למנוע את פעולותיה של ישראל ל"ייהוד" ירושלים והר הבית.

הפוסט שכתבה אבו הזאז גם הוא בעל רטוריקה אסלאמיסטית בדבר הצורך לשמור ולהיאחז ב"אל אקצא" ולמנוע מזרים לגעת במקום.

יזיד ג'אבר, בוקר קורס "עיון אל בוראק" שגם אותו תייגה אבו הזאז בפוסט, הוא אדם המפרסם דברי הסתה רבים ותמונות מחבלים חמושים בעמוד הפייסבוק שלו באופן תדיר.

הוא הגיב לפוסט של אבו הזאז וייחל שהקורס יעזור להקים "דור שישיב את תהילתם של אל פרוק ואל איובי", כאשר הכוונה היא לתקופות בהן שליטים מוסלמים שלטו בארץ ישראל. (לעומר בן אל-ח'טאב המכונה "אל פארוק" ולאימפריה האיובית אותה הקים צלאח א דין – א"ג).

עוד יש לציין כי בקרב 182 חבריה של אבו הזאז בפייסבוק (נכון לכתיבת שורות אלו) ניתן למצוא חברה שתמונת הפרופיל שלה היא תמונתו של מנהיג ארגון הטרור חיזבאללה חסן נסראללה.

ושוב נדגיש, לא מדובר בעוזרת של ח"כ אחמד טיבי או מנסור עבאס אלא עוזרת פרלמנטרית של רם בן ברק, סגן ראש המוסד לשעבר ומי שעומד בראשות הוועדה הכה רגישה – ועדת חוץ וביטחון וחשוף לסודות מדינה ונושאים ביטחוניים רגישים.

אין בעיה שסגן ראש המוסד יהיה ערבי

רם בן ברק, שכיהן עשרות שנים בתפקידים במערכת הביטחון עד לתפקידו האחרון כסגן ראש המוסד, התבטא בשנים האחרונות בכמה התבטאויות שעוררו ביקורת חריפה.

בראיון ליעקב ברדוגו בגלי צה"ל אמר כי הוא אינו רואה בעיה שערבי יכהן כסגן ראש המוסד, גם אם הוא חבר התנועה האסלאמית. יתרה מכך, הצהיר, "אני מייחל לרגע שזה יקרה".

בפעם אחרת אמר לעיתונאי אראל סגל כי האיום הקיומי על ישראל הוא לא איראן או חיזבאללה אלא "נוער הגבעות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד