בע"ה כ"ב תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

למרות "ביטול ההסכמים" - ישראל תעביר כספים לרשות הפלסטינית

למרות שהרשות הפלסטינית הצהירה על ביטול ההסכמים והתיאום הביטחוני, ישראל תעביר כחצי מיליארד ש"ח לידי הרשות בימים הקרובים, מתוקף ההסכמים

  • ברוך ידיד / tps
  • ט' סיון תש"פ - 16:26 01/06/2020
גודל: א א א
נתניהו ואבו מאזן, ארכיון  (עמוס בן גרשום לע"מ)
נתניהו ואבו מאזן, ארכיון (עמוס בן גרשום לע"מ)

מקורות ברשות הפלסטינית מוסרים, כי בימים הקרובים תעביר ישראל את כספי המיסים לרשות הפלסטינית בסך כחצי מיליארד שקל.

מדובר בכספי המיסים שגובה ישראל על הפעילות הכלכלית שמקיימים אנשי עסקים מהרשות בשטחיה, כחלק מהסכמי פריז, אותם השעתה הרשות הפלסטינית בשבוע שעבר.

העברת כספים לרשות הפלסטינית תתבצע בימים הקרובים וזאת למרות שברשות הפלסטינית הונחה שלא להגיע לישיבת התיאום החודשית במשרד האוצר הישראלי, לאור השעיית יחסי התיאום בין ישראל לרשות הפלסטינית, בהתאם להחלטתו של יו"ר הרשות אבו מאזן.

גורמים ברשות הפלסטינית מוסרים, כי ברשות הפלסטינית מעריכים שישראל תפעל ככל יכולתה כדי לשמר את המערכות האזרחיות ברשות ולפיכך לא תימנע את כספי המיסים מהרשות הפלסטינית.

גורמים במשרד האוצר אישרו כי אף שלא קיבלו כל הודעה מהצד הפלסטיני בעניין הישיבה שצפויה להתקיים בקרוב, הרי שהנטייה היא להעביר את כספי המיסים ישירות לחשבון הבנק של הרשות הפלסטינית וכי פעולה זו איננה תלויה בקיום פגישה ישירה.

יש לציין, כי הסכום שיועבר לרשות הפלסטינית כולל גם את החלק היחסי של ההלוואה הישראלית לרשות בסך 800 מיליון ש״ח, הלוואה שישראל הסכימה להעביר כדי לאפשר לרשות להתמודד עם משבר הקורונה. תנאי ההלוואה סוכמו עוד טרם הכריז אבו מאזן על השעיית ערוצי התיאום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 9 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד