בע"ה ט"ז סיון תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מדינת ישראל כאסקופה הנדרסת: בריטניה מטילה סנקציות

בריטניה מצטרפת לארצות הברית והיא גם תטיל סנקציות על מתישיבים ביו"ש. אחד המתישבים לוחם שנמצא כעת בחאן יונס.

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • ג' אדר תשפ"ד - 15:12 12/02/2024
גודל: א א א
משה שרביט בחוות עמק תרצה אותה הקים עם אחיו, הראל שרביט הי"ד
משה שרביט בחוות עמק תרצה אותה הקים עם אחיו, הראל שרביט הי"ד

לאחר שהממשל האמריקאי הטיל סנקציות על מתישבים ביו"ש, והודיע על כוונתו להטיל סנקציות נוספות על חיילי צה"ל ופוליטיקאים, גם בריטיניה מצטרפת לחגיגה והודיעה כעת על כך שהיא מטילה סנקציות על ארבעה מתישבים.

הארבעה הם:

משה שרביט, אחיו של הראל שרביט הי"ד, לוחם צה"ל שנפל בעזה. משה הקים יחד עם הראל את חוות עמק תרצה בבקעת הירדן וסובל כבר שנים ארוכות מהתנכלויות של ערבים ושמאלנים. 

צבי בר יוסף, בעליה של חווה חקלאית בלב בנימין. החווה חוותה בשנים האחרונות התקפות רבות של ערבים, כאשר לאחר כל התקפה צבי מואשם בתקיפה על ידי האנרכיסיטים.

עילאי פדרמן, לוחם הנדסה קרבית שנפצע כשנלחם בעזה מפגיעת טיל נ"ט ב-D9 בו נהג. עילאי כרגע נמצא שוב עמוק בלחימה בחאן יונס, ואי אפשר להודיע לו על הסנקציות שהוטלו כנגדו.

ינון לוי, בעליה של חוות מיתרים, חווה חשובה שחולשת על שטח חשוב בהר חברון ובולמת את השתלטות הרשות הפלסטינית בהר חברון.

על פי הודעת משרד החוץ הבריטי, הארבעה האלה נאשמים בכך שהם מפריעים ל"שלום". חשוב לציין שמדובר בבעלי חוות שאחראים לגאולת אדמות רבות במאבק על שטחי סי שמדינות אירופה מעורבות בו.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

שקר אלימות המתנחלים

המהלך האמריקאי נגד ההתיישבות התחיל באימוץ וקידום קמפיין אלימות המתנחלים ע"י הממשל. עלילת אלימות המתנחלים היא אחת משורת עלילות דם שמפיץ האו"ם על ישראל ומבוצעת בדיוק באותה שיטה - הסתמכות על דיווחי הרש"פ וארגוני שמאל רדיקאלי ישראלים וזרים על בסיס תקציבי עתק מהאיחוד האירופי.

לדוגמה עלילת צה"ל הורג ילדים פלסטינים. בקול היהודי חשפנו דוגמה לשקר, בתחקיר שעשינו על ארגון IWPS. מדובר בנשים פעילות BDS שמגיעות כל שנה לשומרון לכמה חודשים לפרובוקציות וכותבות פוסטים ודו"חות לעולם על "האפרטהייד הישראלי". 

באחת הפעמים הן נסעו לשכם לנקות בבלטה קברים של "שהידים". הן העלו תמונה של "ילד פלסטיני שנהרג על ידי צה"ל", ואת הקבר שלו. חיפוש גוגל קצר עם שמו העלה  כי הוא בכלל נהרג בריב חמולות בבלטה ואפילו שהרש"פ עצרו את החשודים ברצח.

כמו במקרה זה גם בנוגע ל"אלימות המתנחלים", מדובר בעלילה אנטישמית, אלא שבמקרה זה יש גם מי שקונה אותה במערכת הביטחון.

כאן בקול היהודי כתבנו על התדלוק האמריקאי לקמפיין אלימות המתנחלים והקשר שלו לרצון שלהם להתניע תהליך של הקמת מדינה פלסטינית

השלכות חמורות

למהלך האמריקאי של הקפאת חשבונות ישראלים משמעויות חמורות רבות. מעבר לחוסר האמון שארצות הברית מפגינה כלפי מערכת המשפט הישראלית וכלפי היכולת שלה לאכוף את החוק כנגד פשעי מלחמה, עצם הטלת סנקציות על אזרחים ישראלים עלול לפגוע בכלכלה הישראלית.
סנקציות כאלה עלולות בהמשך למנוע ממשקיעים זרים להשקיע בישראל, מחשש שהם יסתבכו עם הצו האמריקאי.

בנוסף לכך, ישנו חשש מבוסס שחוסר האמון שהאמריקאים מביעים במערכת המשפט יגרום לכך שחיילים ישראלים ישפטו בחו"ל על פשעי מלחמה מכיוון שמערכת המשפט הישראלית לא נחשבת אמינה מספיק לטפל בתלונות בעצמה.

מעניין להזכיר בעניין זה כי על מנת לאפשר לארגון הטרור פת"ח, ולרשות הפלסטינית שקשורה אליו, להמשיך להתקיים, מדינת ישראל טרחה לייצר הסדר מיוחד עם הבנקים שימשיכו לעבוד עם הרשות ועם הבכירים בארגון הטרור פת"ח.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 18 מהשבוע האחרון