בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

משכורת המחבל מהרש"פ תעבור למשפחת הנרצחת

רוצח דליה למקוס הי"ד סירב לשלם את כספי הפיצויים למשפחתה והכסף יעוקל מהמשכורת אותה היה צפוי לקבל מהרש"פ

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ב שבט תשע"ט - 09:38 28/01/2019
גודל: א א א

תיעוד: הפיגוע בו נרצחה למקוס הי"ד

בצעד תקדימי, ההוצאה לפועל הוציאה למשרד האוצר צו חילוט כספים עבור כספי המיסים שישראל גובה עבור הרשות הפלשתינית, זאת, על מנת לממש כספי פיצויים שנפסקו בתביעה נגד משפחת המחבל מאהר חמדי זוהיר, שרצח את דליה למקוס הי"ד בגוש עציון. כך פורסם בישראל היום.

לפני כשלוש שנים  פסק בית משפט הצבאי ביהודה כי פרט לעונש שהושת על המחבל - שני מאסרי עולם במצטבר - עליו לפצות את משפחת למקוס ב־3.9 מיליון שקלים.

פיצוי זה אינו חריג, אך משפחת למקוס, באמצעות ארגון שורת הדין, תבעה אישית את משפחת המחבל דרך ההוצאה לפועל, למימוש פסק הדין.

ההוצאה לפועל פנתה למשפחת המחבל, ומשלא נענתה פנתה לאש"ף, המספק משכורת חודשית של 8,000 שקלים ישירות למחבל, תוך התייחסות אל המשכורת כאל נכס שאותו ניתן לחלט.

משלא נענתה, הוצא צו העיקול למשרד האוצר, שגובה את כספי המסים עבור הרשות. היות שהמחבל נהנה ממשכורת מהרשות כבר כשנה, צו העיקול הוא על כ־100 אלף שקלים. בשורת הדין מתכוונים להמשיך ולגבות את משכורת, בכל פעם שיצטברו כספים.

יו"ר שורת הדין, ניצנה דרשן־לייטנר, מסרה בתגובה כי "הרשות, שמשלמת למחבל הרוצח עבור הרצח שביצע, תשלם מעתה גם למשפחה של הנרצח. קורבנות הטרור לא יעמדו מנגד ויסתכלו איך אלה שהמיטו אסון על משפחותיהם מקבלים פרס כספי. לא נשקוט עד שהאחראים לפיגוע הטרור הנתעב ישלמו על מעשיהם".

כזכור, בתנועה הציבורית "דרך חיים" יצאו לאחר הפיגוע הקשה בצומת עופרה בקמפיין נגד תופעת הפיגועים שהפכה לשגרה. בתנועה החליטו לשים את האצבע על נושא מימון המחבלים שמנהלת הרש"פ מה שגורם לעידוד נרחב ותומך לפעילויות הטרור.

במודעות שהופצו בהרחבה ואף ליוו מספר קמפיינים לאחרונה נראית בגדול תמונתו של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס (אבו מאזן) כשהוא מוקף בציור של כוונת. מתחת לתמונה נכתבה הכותרת "לחסל את מממני הרוצח" בהמשך נכתב "הרשות הפלסטינית והעומד בראשה משלמת מידי חודש 12,000 ש"ח לרוצחי יהודים. הגיע הזמן לומר. מממן רצח=רוצח".

בנוסף הופצו פלאיירים שונים בהם הוסבר הנושא בפירוט נרחב יותר. 

בהודעה שהוציאה התנועה נכתב כי "זה כבר הפך לשגרה: אחת לכמה שבועות אנחנו מתעוררים לעוד פיגוע רצחני, וכרגיל כעת כולם עסוקים בהצעת רעיונות ל"תגובה הולמת" בעקבות הפיגוע אם זה הריסת בתים, עונש מוות, או גירוש משפחות - תגובות שכולן יעילות כ'פלסטרים' ליום שאחרי, אבל ברור לכולם שלא יביאו לחיסול הטרור.

הפיגוע הנורא בצומת עפרה יכל להסתיים גרוע הרבה יותר, ואם שום דבר לא ישתנה אנחנו כבר בספירה לאחור לקראת הפיגוע הבא. הפיגוע הזה צריך להיות תזכורת בשבילנו, שהגיע הזמן לא להסתפק בתגובות בלבד, אלא לפעול כדי לעצור ולמגר את הטרור הערבי הבלתי פוסק".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד